Dj na imprezy klubowe dj na eventy dj Łódź
Dj na imprezę klubową
24 grudnia, 2016
Dj Warszawa
Polecany DJ w Warszawie
28 grudnia, 2016

Technologie teleinformatyczne to obszerne pojęcie, obejmujące ogół technologii związanych z przesyłem danych. Wśród tych technologii możemy odseparować media komunikacyjne (sieć www, telefonia itd.) a także media związane z utrwalaniem danych (dyski twarde nośniki USB itd.). Jednak technologia teleinformatyczna umożliwia ponadto transfer danych między urządzeniami sieciowymi, a tym samym realne jest skonfigurowanie bardziej skomplikowanych systemów sieciowych, w tym systemów bezpieczeństwa.

Rodzaje systemów bezpieczeństwa

To różnorodnego rodzaju systemy, których rolą jest monitorowanie zagrożeń oraz uproszczenie komunikacji czy poruszania się po określonym budynku. W tym tekście szczegółowo omówimy kilka z nich i podamy przykłady urządzeń i systemów szeroko użytkowanych dla zwiększenia bezpieczeństwa i usprawnienia produktywności w pracy.

System alarmu pożarowego a technologia Zettler

System sygnalizacji pożaru to wszechstronne rozwiązanie mające na celu wykrywać płomienie oraz ostrzegać o nim. Jego głównym zadaniem jest natychmiastowe wykrycie źródła pożaru, dzięki czemu osoby znajdujące się w budynku mają możliwość natychmiastowo oraz bez przeszkód się ewakuować. Co więcej dzięki błyskawicznej reakcji, istnieje spora szansa, że ogień zostanie opanowany, a straty spowodowane ogniem będą mniejsze.

Taki system składa się przede wszystkim z czujek i alarmów, które są w stanie efektywnie spełniać swoją funkcję wyłącznie wówczas, gdy będą one podpięte do dedykowanego oprogramowania. Ponieważ posiadając właściwe oprogramowanie system mamy możliwość tak dopasować, żeby np. w przypadku pożaru, system od razu przesyłał komunikat do straży pożarnej. Tę i kilkanaście innych funkcji gwarantuje technologia Zettler MZX i Zettler ZX.

Jednostki sygnalizacji pożarowej oparte na technologii Zettler MZX jak i Zettler ZX to jedno z najnowszych rozwiązań jeżeli idzie o systemy poprawiające bezpieczeństwo. Technologia Zettler MZX i Zettler ZX współpracuje nie tylko z najnowszymi systemami, ale też tymi sprzed kilku lat. Stąd nie trzeba się martwić tym, że wybierając ten system, za np. 12 miesięcy trzeba będzie wymienić wszystkie urządzenia, by zachować optymalny standard bezpieczeństwa. Nie ma też powodu do obaw, że system Zettler MZX i Zettler ZX nie będzie będzie w pełni wykorzystywać swoich funkcjonalności, bo ze zdecydowaną większością urządzeń system ten funkcjonuje bez zarzutu. Nie ma potrzeby więc przeznaczać dodatkowych pieniędzy na unowocześnienie sprzętów sygnalizujących.

Technologia Kantech w systemach kontroli dostępu

System kontroli dostępu umożliwia łatwo przemieszczać się w obrębie obiektu dzięki dedykowanej karty z paskiem magnetycznym. Takie rozwiązanie ma wiele zalet, a są to: poprawa bezpieczeństwa – system pozwala w kilka sekund sprawdzić, gdzie na obszarze budynku porusza się określona osoba, kto siedzi w wnętrzu X, albo o jakiej porze ktoś opuścił pomieszczenie. W razie zagrożenia pożarowego można od razu zweryfikować, czy na przykład wszyscy zdążyli wyjść.

Taki system to wygoda, ponieważ każde drzwi otwiera ta sama karta, dzięki czemu nie ma konieczności, aby przy sobie dźwigać kilkunastu breloków i kluczyków aby wejść do środka. Inną jego wartością to jasne zarządzanie – każda karta wyposażona jest w unikatowy numer identyfikacji, co pozwala zarządzać dostępami niezależnie od liczby użytkowników. Do każdej karty mamy możliwość przydzielić całkowity dostęp do wszystkich miejsc lub tylko do jednego – system daje możliwość dowolnie administrować uprawnieniami. Jednym z chętniej wybieranych i używanych systemów jest technologia proponowana przez markę Kantech.

Kantech to funkcjonująca od trzech dekad firma specjalizująca się w opracowywaniu oraz obsłudze zintegrowanych technologii kontroli dostępu, dedykowanych dla mniejszych oraz wielkich firm Kantech proponuje technologię współdziałającą z systemem przeciwpożarowym. By system kontroli dostępu Kantech był w maksymalnym stopniu sprawny, wymaga on kilku standardowych akcesoriów, takich jak przykładowo zwora elektromagnetyczna.

Kamery Illustra w monitoringu wizyjnym

System monitoringu wizyjnego pozwala sprawować nadzór nad instytucją, terenów w obrębie niej, bądź nad osobami znajdującymi się w obiekcie. Monitoring dobrze funkcjonuje w dużych placówkach typu zespoły szkół, placówki urzędowe, przedsiębiorstwa czy placówki zdrowotne, lecz także na osiedlach bloków mieszkalnych czy w niewielkich sklepach.
Głównym zadaniem podglądu jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa osób i samego obiektu, na przykład w momencie wystąpienia pożaru można od razu zweryfikować poziom zagrożenia itp.

Dozór umożliwia również odnotowywać działania niechciane, takie jak kradzieże czy celowe psucie własności. Dodatkową korzyścią posiadania monitoringu jest zmniejszenie środków połączonych z ubezpieczeniem budynku. Monitoring jest także potrzebnym narzędziem, dzięki któremu da się ocenić to, jak zatrudnieni pracownicy wywiązują się ze swoich zobowiązań. A gdy chodzi o sprzęt monitorujący, należałoby przyjrzeć się ofercie marki American Dynamics. American Dynamics jest cenionym na całym świecie twórcą sprzętu przeznaczonego do monitoringu wizyjnego. American Dynamics istnieje od niemal pięćdziesięciu lat. Jednymi spośród często kupowanych sprzętów produkowanych przez firmę American Dynamics są kamery Illustra – linia kamer sieciowych .

Kamery Illustra są bezprzewodowe, film który jest z nich wysyłany jest formatowany na postać cyfrową i zapisywany prosto na dysk twardy. Obraz nagrywany przez kamery Illustra charakteryzują się doskonałą jakością (Full HD). Pośród dużej oferty kamer Illustra trafimy nakamery zarówno wewnętrzne jak i przeznaczone do montażu zewnętrznego kamery micro, kamery kopułkowe, a także kamery tradycyjne. Kamery Illustra są proste w montażu, mamy możliwość je rozmieścić na ścianach lub pod sufitem. Technologia opracowana przez American Dynamics pozwala na nagrywanie nocne, gdyż kamery Illustra są wzbogacone o nagrywanie w podczerwieni

Zdecydowanie więcej na temat systemów bezpieczeństwa, oprogramowania oraz narzędzi, masz możliwość dowiedzieć się na stronie www specjalizującej się w takim obszarze, znajdziesz tam np. szczegóły na temat American Dynamics, oraz innych technologii opisanych w tekście.

Strona używa cookies
Ok