tibialyzer gra Tibia ułatwienie gry w Tibię
Popularna gra 2D ciągle na fali
13 października, 2016
Naprawa telewizorów serwis przestrajanie Łódź
Naprawiamy telewizory w Łodzi i okolicach
18 października, 2016

„…Szyby niebieskie od telewizorów…” – większość Polaków zna na pamięć ten fragment przebojowej piosenki „Szklana Pogoda” skomponowanej w latach 80 przez grupę Lombard. Wówczas telewizor był czymś przełomowym. Był kamieniem milowym dla pokolenia i luksusem, na który nie każdy mógł sobie pozwolić. Często ludzie zbierali się w domu jednego z sąsiadów, szczęśliwego posiadacza kolorowego odbiornika telewizyjnego, by oglądać wieczorne wydanie dziennika, czy kolejny odcinek popularnej telenoweli. Od tamtych lat kultura mediów zmieniła się w wielu aspektach, a to ze względu na brak cenzury medialnej i równoczesny rozwój nowoczesnych technologii. Dziś prawie w każdym domu znajduje się minimalnie jeden odbiornik telewizyjny. Widzowie śledzą losy bohaterów transmitowanych seriali. Słuchają o rewolucyjnych odkryciach badawczych i obserwują bieżące wydarzenia z całego świata. Telewizja bawi i edukuje, w dość nowoczesnym wydaniu.

Wspominając o nowoczesnych usługach telewizyjnych, zanalizujmy jakie znaczenie miało dla telewizji powstanie globalnej sieci wirtualnej, czyli internetu. Internet to nowe medium, które wiąże ludzi z całego globu. Internet wziął swoją nazwę od angielskiego wyrażenia „inter-network”, co dosłownie znaczy „między-sieć”. Jest to zaawansowana infrastruktura telekomunikacyjna, łącząca różnego typu urządzenia sieciowe będące wyposażeniem komputerów, tabletów i smartphonów. Sieć wirtualna pozwala nam na łatwe komunikowanie się z ludźmi z innych państw. Nie chodzi tu wyłącznie o rozmowy, ale przede wszystkim o różne źródła informacji, do których wlicza się filmy i zdjęcia. Publikując dany film daje innym użytkownikom możliwość jego obejrzenia. Tak samo jest ze zdjęciami, które raz wrzucone na często odwiedzane strony społecznościowe (takie jak choćby Twitter), zostają tam na zawsze. Dlaczego więc powstanie sieci internetowej miało tak ogromny wpływ na rewolucję w telewizji? Dotychczas programy telewizyjne emitowane były wyłącznie przy pomocy odbiorników telewizyjnych. Internet spowodował, że ogromna część dostawców usług telewizyjnych zdecydowała się na internetową transmisję kanałów telewizyjnych. Media strumieniowe zaczęły się rozwijać w zawrotnym tempie. Dzisiaj darmowa telewizja online jest czymś tak normalnym jak kolejki do sklepów 30 lat temu.

Telewizja online – na życzenie, czy na żywo?

Historia darmowej telewizji nierozerwalnie wiąże się z Youtubem. Witryna ta została założona w 2005 roku. 5 lat później, premierę miała światowa transmisja imprezy sportowej w Internecie. Ponad 50 milionów ludzi śledziło mecz ligowy indyjskiego krykieta. Dużym zainteresowaniem cieszyły się później transmisje takich zdarzeń jak beatyfikacja Jana Pawła II i ślub brytyjskiego następcy tronu Williama i Katarzyny Middleton. Od tamtej chwili rosnąca liczba osób zaczęła się interesować możliwością oglądania programów tv na urządzeniach multimedialnych, oraz na ekranach swoich komputerów. Potrzeby konsumentów wpłynęły na pomysł uruchomienia platform internetowych, transmitujących kanały telewizyjne na żywo. Dzięki temu zbudowano serwisy takie jak amerykański Netflix dostępny praktycznie w każdym państwie, czy polski dostawca darmowatelewizja24.pl. Media strumieniowe oprócz nadawania programów telewizyjnych zgodnie z harmonogramem czasowym, oferują nam także usługi VOD, czyli internetową wypożyczalnię filmów, seriali, czy popularnych programów telewizyjnych.

Darmowa telewizja – odbiór bez zakłóceń.

Dobra wiadomość jest taka, że telewizję online możesz oglądać dosłownie wszędzie – na telefonie komórkowym typu smart, na tablecie czy na ekranie komputera. Współcześnie nawet konsole Xbox One, czy PS4 posiadają wyposażenie dające nam możliwość odbioru telewizji online. Wystarczy, że ściągniesz właściwą aplikację na urządzenie mobilne, lub skorzystasz z konkretnej strony www. W przypadku portalu darmowatelewizja24.pl najpierw musisz wybrać swój ulubiony program tv, kliknąć przycisk „stream 1” lub „stream 2”, skopiować wyświetlony link i wpisać go w oknie adresu w przeglądarce. W taki sposób możemy odbierać ulubione programy telewizyjne z dowolnego miejsca – w {autobusie|samochodzie|tramwaju, czy w poczekalni u lekarza.

Zalety korzystania z darmowej telewizji.

Plusy odbioru darmowej telewizji moglibyśmy wymieniać w nieskończoność. Po pierwsze i chyba najistotniejsze dla przeciętnego odbiorcy jest to, że telewizja online jest darmowa. Drugim aspektem, w dużej ilości przypadków równie ważnym jest komfort oglądania. Telewizja online jest gotowa do odbioru na wszelkich urządzeniach mobilnych. Możemy ją oglądać z każdego miejsca bez żadnych przeszkód i bez konieczności kupowania odbiornika tv. Co więcej? Dobrze też wspomnieć o bogatej gamie programów dostępnych na stronach takich jak darmowatelewizja24.pl. Platformy mediów strumieniowych ułatwiają nam nie tylko dostęp do ogólnodostępnych programów takich jak tvp1, czy polsat sport, ale także, do stacji, których nie moglibyśmy odbierać korzystając z normalnego abonamentu telewizyjnego. Są to głównie takie stacje jak HBO, czy Canal+, które wyświetlają własne produkcje serialowe, oraz najnowsze filmy. Dzięki telewizji internetowej możemy również wypożyczać seriale i filmy na żądanie. Już teraz mówi się, że opcje takie jak VOD zdetronizują pozycję tradycyjnej telewizji . Na razie jednak są to jedynie teorie, gdyż siła telewizji, tej klasycznej, jak i internetowej wciąż wzrasta.

Chcesz wypróbować darmową telewizję online? Wejdź na tą stronę i skorzystaj z nowoczesnych usług telewizyjnych: polsat sport program.

Strona używa cookies
Ok