Implanty Ostrowiec - Protetyka Ostrowiec - Dentysta Ostrowiec - Stomatolog Ostrowiec
Protetyka – w trosce o poprawę komfortu życia
25 sierpnia, 2016
Muzyka relaksacyjna – Twój lepszy dzień
1 września, 2016

Malutkie rzeczy przynoszą nierzadko wielkie zmiany. Pozorne koncepty modyfikują rzeczywistość. Zauważmy jak niewielki kamień puszczony na tafle wody może wzburzyć całe jezioro. Ludzi od dawna interesowało to co nie znane. Poprzez takie rzeczy mamy szansę dziś czerpać z ogromnej liczby przydatnych wynalazków, które są znakami ich czasów. Tak właściwie wszystko zaczęło się od zwykłych rozwiązań. Wyobraź sobie, że żyjesz większą część swojego życia w chłodnej i słabo oświetlonej jaskini. Analizujesz otoczenie i dostrzegasz jak pojedyncza błyskawica roznieca ogromny ogień. Wtedy zaczynasz uświadamiać sobie, że ogień jest Ci niezbędny. Najprawdopodobniej w taki sposób kilka milionów lat temu pojedyncza osoba rozpaliła pierwsze ognisk.o Ów anonimowy bohater zapewne nie był świadomy jaki wpływ miał na rzeczywistość przychodzących po nim pokoleń. Ogień stanowi dla nas źródłem ciepła i niezaprzeczalnie światła.
Na tym jednak nie zatrzymały się poszukiwania.. Tomasz Edison zawarł światło w okrągłej, szklanej kulce, którą dzisiaj oznaczamy żarówką. Przez wiele lat stała się ona nierozerwalnym składnikiem wyposażenia naszych domów. Jej pozycja została jednak przyćmiona 80 lat później, gdy świat ujrzał nową formę światła – diodę elektroluminescencyjną, która znamy pod nazwą diody LED. Technologia LED uruchomiła przed nami kolejne możliwości. Szybko zostały wyprodukowane energooszczędne żarówki wykorzystywane w domach i pojazdach. Zastosowaniem żarówek LED zainteresowali się także producenci telebimów Obecnie ekrany LED, bandy LED, czy telebimy wprowadziły rozrywkę i marketing na całkiem nowy tor. Dziś jesteśmy świadkami ledowej rewolucji, która przyćmiła inne źródła oświetlenia. Przyjrzyjmy się więc bliżej produktom audio – video które zużywają diody LED.

Ekrany LED – obraz i dźwięk w najwyższym standardzie

Ekrany LED są powszechnie stosowane podczas masowych imprez muzycznych, oraz w ogromnych centrach handlowych. Ich celem jest wyświetlanie obrazu i reklam o wysokiej rozdzielczości w dzień jak i w nocy. Z tego względu przy wyborze konkretnego modelu wyświetlacza powinno się zwracać uwagę na parametr luminancji. Wskazuje on natężenie ilości światła. Stąd też dla ekranów pracujących na zewnątrz wartość mocy świetlnej powinna wynosić od 3500 cd/m² do 12000 >cd/m², a dla ekranów wewnętrznych mierzy od 500 cd/m² do 1500 cd/m².
Producenci ekranów ledowych oferują nam przeważnie dwa typy wyświetlaczy – DIP i SMD. Technologia DIP powstała najwcześniej. Jednak dzięki doskonałej sprawności wciąż jest wykorzystywana w strukturze układów scalonych dużej liczby maszyn. Ten typ diody LED zapewnia zwykle od 3 do 4 lumenów na diodę, co jest bardzo atrakcyjnym wynikiem. Z kolei dioda SMD ma budowę smukłego chipu, który dzięki nie znacznym wymiarom może być wykorzystywany dosłownie wszędzie – w taśmach ledowych, jak i w ekranach LED. Diody z rodzaju SMD mają ogromną przewagę nad innymi żarówkami, ponieważ są w stanie emitować światło w mieszance kolorów czerwony-zielony-niebieski w obszarze pojedynczego urządzenia, co sprawiło, że są najczęściej wykorzystywane w wielkoformatowych ekranach LED.
Telebimy, by całkowicie realizowały swoje funkcje powinny być zaopatrzone w odpowiednie warstwy ochronne. Najistotniejszym z nich jest zabezpieczenie przed deszczem i wilgocią, które chroni strukturę urządzenia przed jakimikolwiek usterkami. Warto jest również wyposażyć ekran w jeszcze jedną ochronę przed kurzem. Współczynnikiem, który pokazuje nam stopień zabezpieczeń ekranu jest wskaźnik IP. Głównie mamy szansę kupić ekrany LED o wartości współczynnika ochrony IP65 i IP54. Warto wspomnieć dodatkowo, że ekrany LED produkowane są w dwóch wariantach – jako ekrany mobilne, lub struktury stałe. Z tego względu warto jest poprosić producenta o bardziej szczegółowe informacje.

Bandy LED – sport w nowoczesnym wydaniu

Uczestnicząc w widowiskach sportowych prawdopodobnie często myśleliście o tym jak funkcjonują ekrany zainstalowane wokół areny. Są to bandy LED, które ze względu na wysoki poziom zabezpieczeń i znakomitą odporność na uszkodzenia, mogą być wykorzystywane podczas meczy i rozgrywek sportowych. Podobnie jak ekrany LED, bandy LED wytwarzane są w dwóch rodzajach – wewnętrznym i zewnętrznym. Łączą je porównywalne parametry wyświetlaczy i funkcje, takie jak emitowanie wiadomości sponsorów imprezy.
W bandach zewnętrznych montuje się zazwyczaj plamkę o rozmiarze od 10 do 20mm co umożliwia odbiorcom zobaczyć obraz o dużej jakości nawet z znacznej odległości. Bandy typu indoor posiadają wbudowane wyraźnie mniejsze diody. Producenci urządzeń ledowych dbają również o ich szybki montaż, stąd też w konstrukcji band LED stosują system Fast Lock. Bandy LED są dodatkowo zabezpieczone z przodu i z tyłu przed uszkodzeniami. Bardzo istotne jest także, aby nad wyświetlaczem zainstalować gumowy daszek, który uchroni sportowców przed nieprzyjemnościami związanymi z wpadnięciem na twardą powierzchnię bandy.
Dziś ekrany LED, jak i bandy LED mamy szansę zakupić w niezwykle niskich cenach. Modułowa struktura tych urządzeń umożliwia nam skonstruowanie telebimu o jakiejkolwiek wielkości, a nawet dowolnym kształcie. Jeśli jednak nie jesteśmy zainteresowani kupnem urządzeń diodowych na własność, możemy sięgnąć po ofertę wynajmu ekranów LED. Producenci technologii LED przeważnie oferują swoim Klientom znakomite rozwiązania w bardzo nowatorskim wydaniu. Z nimi jesteście w stanie odkryć znacznie więcej.
Producent urządzeń led, firma Investtech tworzy ekrany LED i bandy LED o doskonałej jakości wyświetlacza i użytecznych funkcjach. Rekomendujemy ją wszystkim Klientom, którzy wypatrują urządzeń wizyjnych o naprawdę dobrej sprawności. Wejdźcie na ich witrynę i sprawdźcie pełną ofertę: wynajem ekranów LED.

Strona używa cookies
Ok