Kursy na karetki pogotowia szkolenia dla kierowców karetek
Kierowcy karetek muszą kończyć specjalistyczne kursy
14 marca, 2017
Medycyna estetyczna redukcja tkanki tłuszczowej usuwanie cellulitu regeneracja skóry
Profesjonalne zabiegi usuwające miejscową tkankę tłuszczową
16 marca, 2017

Na rynku występuje dużo marek oferujących tusze i tonery do drukarek. To powoduje że asortyment jest wielki, bardzo ciężko jest kupić określony produkt. Problemem jest ponadto fakt, iż bardzo często w rzeczywistości nie możemy się zdecydować który toner będzie odpowiedni do naszej drukarki lub które tusze powinno się kupić.

Przed kupnem toneru lub tuszu do drukarki, warto trochę zaznajomić się z tematem. Jeśli potrzebujesz toneru lub tuszu do drukarki w mieście Lublin, zdecydowanie przeczytaj nasz tekst. Przygotowaliśmy konkretny poradnik na temat tuszów i tonerów, w którym tłumaczymy:

  • Czym jest toner do drukarki?
  • Czym się różni tusz do drukarki od tonera?
  • Tonery refabrykowane – warto kupić?
  • Czy opłaca się napełniać kartridże?
  • Tonery w Lublinie – gdzie kupić
  • Gdzie w Lublinie kupić tusz do drukarki?.

Tonery do drukarki

Toner to proszek, który sprzedawany jest w różnych wariantach kolorystycznych – wykorzystuje się go jako tusz do drukarek laserowych i w różnego rodzaju kopiarkach. Tonery dostępne są w specjalnie do tego stworzonych pojemnikach, które później montuje się w drukarkach. Istnieją również tonery ciekłe, które stosuje się w wybranych modelach fotokopiarek. Jeden toner przeważnie starcza na wydrukowanie około kilku tysięcy stron.

Różnice pomiędzy tonerem a tuszem do drukarki

Wcześniej nadmieniliśmy, że spora liczba tonerów ma postać suchego pyłu, który w zetknięciu z ciepłą temperaturą zostaje jest utrwalany na kartce. Jeżeli chodzi o tusz, to jest on ciekły i nabywa się go jako kartridż – czyli specjalnego zbiornika z tuszem montowanego do drukarek atramentowych.

Ile kosztują tonery i tusze?

W wypadku kupna tuszów i tonerów niezwykle często występuje kłopot, czy opłaca się inwestować w fabrycznie nowe tonery i tusze, czy warto byłoby używać niedrogich odpowiedników bądź nabyć tonery i tusze po ponownym napełnieniu. Trudno sprawy nie ułatwia fakt, że w sieci krąży wiele odmiennych zdań, często krzywdzących.

Na rynku mamy możliwość kupić i tusze od rozmaitych firm, lecz niezwykle szybko mamy możliwość zaobserwować, że cena jednego tuszu czy tonera w zestawieniu z kosztem drukarki lub kopiarki, jest naprawdę wysoki.

Stąd wiele osób wybiera zakup tuszów czy tonerów po regeneracji, czyli ”wyremontowanych” i jeszcze raz napełnionych. To artykuły sprzedawane są przez wiele firm, a tym samym jakość tuszów i tonerów może pozostawiać sporo do życzenia – zatem należałoby kupować je jedynie u sprawdzonych sprzedawców.

Jak można napełnić tusz i toner do drukarki?

Zamienniki refabrykowane, czyli tonery i tusze po ”remoncie” produkowane są w ten sposób, że zużyty pojemnik zostaje odpowiednio wyczyszczony i potem napełniony. Tusze i tonery po regeneracji bez problemu mogą zastąpić towar nowy, należy zawsze pamiętać o tym że puste kartridże mamy możliwość napełnić maksimum kilka razy – w przeciwnym razie może nastąpić awaria tuszów i tonerów.

Refabrykacja tuszów i tonerów, a ich wydajność

Gdy często używamy drukarek lub kserokopiarek, wydatki związane z zmianą tuszów i tonerów są naprawdę ogromne. Zatem czasem dobrze jest pomyśleć nad tańszym substytutem, a gdy idzie o tusze i tonery, to zazwyczaj ich cena jest o 30-70% procent korzystniejsza, więc różnica jest niewątpliwie spora.

Czy napełniane tusze i tonery psują drukarki?

Niezmiernie często można spotkać się z tezą, że powtórnie napełnione kartridże lub zregenerowane tonery mają szkodliwy wpływ na działanie sprzętu. Jest to jednakże wymysł, który często mówią marki wytwarzające drukarki i kopiarki czy marki zajmujące się produkcją tonerów i tuszów do drukarek.

Wybierając zamienniki do drukarek, nie tylko wydajemy mniej pieniędzy, ale także uzyskamy towar niemal taki co produkt od producenta, jeśli idzie o ilość tuszu, czy nawet lepszy, ponieważ pewne firmy posiadają w asortymencie tonery i tusze zawierające więcej tuszu niż produkt sklepowy.

Nieważne, czy korzystasz z nowych tonerów i tuszów do drukarek, albo zamienników, sprzęt psuje się tak samo – w drukarkach atramentowych najczęściej jest to problem z głowicą, a w wypadku drukarek laserowych problem stanowi elektronika.

Reasumując: zamienniki do drukarek mają przewagę nad nowymi produktami. Prócz tego, że są tańsze, charakteryzują się zwiększoną wydajnością, to również kupując w rzetelnej firmie, otrzymasz również kilkumiesięczną gwarancję na tusze i tonery. Opłaca się płacić za zamienniki, w tym tusze po regeneracji, ponieważ odpowiednio przygotowane zamienniki nie posiadają wpływu na pracę drukarki.

Tonery i tusze w Lublinie

Jeśli jesteś z Lublina i zależy Ci na firmie dostarczającej tusze i tonery lub dobre zamienniki do drukarek, wybierz link – Tusze Lublin – aby dowiedzieć się więcej na ten temat i uzyskać praktyczne rady na temat zakupu odpowiedniego tuszu czy toneru do drukarki.

Strona używa cookies
Ok