prawnik Toruń obowiązek alimentacyjny kancelaria
Kto może żądać alimentów? Porady adwokata
1 kwietnia, 2017
tanie banery drukowanie banerów banery Łomża
Banery reklamowe są podstawą działań marketingowych
5 kwietnia, 2017

Wynajem czy zakup ekranu LED?

wynajem telebimów obsługa masowych wydarzeń ekrany LED

Telebimy od pewnego czasu są stałym motywem miejskiej architektury. Lokalizacje, w jakich są postawione, nabierają całkowicie innego charakteru. Są częściej zwiedzane, zaś treści reklamowe w szybszym tempie są przyswajane przez przypuszczalnych Kontrahentów. Metoda LED na sto procent ma mnóstwo zalet, jednak krótko mówiąc nie należy do najtańszych. Warunki pogodowe nie wpływają w żaden sposób na czytelność ekranu LED, ani na możliwość pokazywania poprzez niego treści. Niektóre są istotnie bardzo jasne, że widać je z odległości co najmniej 40 metrów. Też słońce ogólnie rzecz ujmując nie stanowi ważniejszego kłopotu – wszystkie obrazy są całkowicie widoczne. Dzięki wykorzystaniu ochrony IP 65 ekrany LED dobrze pracują w czasie zawiei, gradu lub nawałnicy. Do dzisiaj są używane jako priorytetowy sposób do dostarczania wielorakich informacji, przykładowo treści promocyjnych, kursów walut bądź efektów sportowych. Jako niebanalne narzędzie marketingowe wyświetlacze ledowe stały się wprost nieodzowne.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie lub wynajmie ekranu LED?

Wiele małych rzeczy stało się wielkimi właśnie dzięki reklamie – to sprawa oczywista. Aby zwiększyć sprzedaż, np. rozszerzyć grono stałych Konsumentów i przyciągnąć nowo-powstałych, powinniśmy koniecznie wybrać metodę promocji. Korporacje, jakie potrafią wydać dużo więcej pieniędzy, będą publikowały spoty reklamowe na dużych ekranach LED albo faworyzować własne artykuły w TV. W jaki sposób właściwie prezentuje się sytuacja z telebimami? Czy wynajem ekranów jest dzisiaj naprawdę taki dochodowy? Jak ma się kwestia z telebimami z perspektywy technicznej? Jak sprawić, by po długim okresie (przykładowo po kilku latach) pokazywał reklamy jak nowy? W sumie nie da się w kilku słowach odpowiedzieć na wszystkie pytania, bowiem wybrane sprawy wiedzą przede wszystkim osoby znakomicie znające branżę.

Przygotowując zakup bądź wypożyczenie ekranów LED, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii, które mają wielki wpływ na jego działanie po długim czasie. Absolutnie nie chodzi tylko o stawkę oraz klasę, na które pierwotnie kierują uwagę konsumenci.

Odmiana diod, z jakich został skonstruowany telebim

Taki parametr orzeka o żywotności ekranu LED, jego jasności oraz… cenie. Wyświetlacze ledowe bardzo tanie są zawsze stworzone z chińskich diod, które mają wyraźnie słabą klarowność oraz potrafią przysparzać masę dylematów podczas napraw. Co więcej nierzadko można zauważyć niejednolity kolor ekranu, które są zwyczajnie rozbieżnością temperatur, która występuje w diodach o wielorakich barwach. O wiele bardziej korzystny jest wynajem ekranów LED, które są produkowane w Tajwanie. Nie oszukujmy się jednak – najatrakcyjniejsze telebimy są formowane w Stanach Zjednoczonych i Japonii.

Metoda przytwierdzania oddzielnych diod

Ważne jest też to, czy są nakładane manualnie czy mechanicznie. W pierwszym przypadku powinniśmy liczyć się z tym, że pojedyncze diody mogą ulec uszkodzeniu oraz będą ciemnieć. W rezultacie na telebimie będą zauważalne ciemne punkciki, a odbudowa także nie należy do najlżejszych. Diody instalowane maszynowo nie sprawią nam takich problemów.

Jasność telebimu

W ogóle nie może być uzależniona od czynników zewnętrznych, m in. gorącego powietrza albo nasłonecznienia. Czytelność rzędu 5.000-7.000 cd jest wystarczająca, żeby można było pokazywać treści reklamowe w dowolnych warunkach, chociażby w czasie dużych śniegów.

Oprogramowanie do ekranu LED

Trzeba bezwarunkowo rzucić okiem na oprogramowanie, za pomocą którego będziemy mieli możliwość wdrażać zmiany na telebimie, tzn. prezentować kolejne reklamy, dobierać je w określonej kolejności itp. Świetnie by było, jeśliby telebimem można było kierować na odległość (a mianowicie przez Internet). Jednym spośród najbardziej komfortowych programów jest naturalnie Screen Show firmy Revolution-Tech. Możemy w trakcie jego stosowania komponować doprawdy rozbudowane połączenia materiałów promocyjnych, a to zarówno dla firmy wynajmującej ekran LED, jak i dla najemcy, jest szczególnie istotne.

Kupić ekran LED czy lepiej go wynająć?

Wszystko zależy od tego, w jakiej strefie będzie wystawiony, jakiej będzie wielkości i klasy. W przypadku kiedy kupimy chiński telebim, wówczas na sto procent powinniśmy mieć na względzie to, że będzie potrzebować wielu renowacji, zaś w późniejszym czasie – sporych wydatków. Ekran LED posiada wyjątkową przewagę nad typowymi wewnętrznymi nośnikami promocji, m in. billboardami. Inna jest zwyczajnie percepcja obrazu. Odbiorcy bardziej zwracają uwagę na dynamiczne obrazy, które interesują podobnie jak filmy w kinie. Dla wybranych osób suma wynajęcia telebimu będzie z pewnością odpłatnością zaporową, a na montaż powinniśmy mieć dodatkowe uprawnienie (krótko mówiąc nie wolno przymocować takiego mocnego obiektu w przypadkowym miejscu). Warto mieć na uwadze, iż ekrany LED absolutnie nie mogą być umieszczane pionowo do ulicy, ponieważ oślepiają kierowców – są więc ujmowane troszkę jak niebezpieczeństwo. Należałoby jednakże odkupić bądź wydzierżawić dobrej jakości telebim, bowiem Klienci w owym przypadku lepiej zapamiętują treści promocyjne. Natomiast przedsiębiorstwa chętniej płacą za projekcję materiałów, ponieważ przedkłada się to na sprzedaż.

Jeśli jesteś zaintrygowany zaprezentowaną formą promocji, wejdź w link mieszczący się tutaj – Ekrany LED

Strona używa cookies
Ok