Chirurgia stomatologiczna usuwanie ósemek ekstrakcja zęba
Chirurgia twarzowo-szczękowa
2 września, 2020
Pozycjonowanie wizytówek firmy w mapach google
Optymalizacja i pozycjonowanie wizytówek w Google maps
11 września, 2020

Kubek termiczny idealny na każdą okazję

O kubkach termicznych przypominamy sobie w głównej mierze w sezonie jesienno-zimowym, gdy chcemy zabrać gorącą kawę albo herbatę do pracy, do szkoły, a także w podróż pociągiem lub samochodem. Nie pamiętamy , że kubki termiczne nie tylko trzymają ciepło, ale również są doskonałe do noszenia zimnego napoju gdy jest gorąco. Jaki kubek termiczny będzie idealny dla Ciebie? Wszystko zależy , czy potrzebujesz kubka do codziennego korzystania, czy bardziej zastanawiasz się nad termosami turystycznymi. Doskonały kubek termiczny na kilka godzin zachowa ciepło herbaty lub chłód napoju. Dlatego też z termicznego kubka można korzystać w ciągu całego roku, szczególnie że jest on produktem niezwykle wygodnym i szczelnym, dlatego przyda się w wielu sytuacjach.

Co jest ważne, wybierając kubek termiczny?

Jeśli planujemy zakup termicznego kubka, warto na początek zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Po pierwsze niezwykle istotny jest materiał jego wykonania. W ten sposób ocenimy jego zastosowanie oraz trwałość zatrzymania zimna albo ciepła. Kolejnym składnikiem jest przykrywka kubka termicznego. Musi być nie tylko hermetycznie zamykana, aby zachować temperaturę wewnątrz na wymaganym poziomie, ale również gwarantować wygodny sposób otwierania i picia. Warto także sprawdzić kształt kubka oraz jego objętość. Kubki o niskiej objętości zawiodą na wielogodzinnych wycieczkach, z uwagi na to w tej sprawie lepiej dobrać pojemność kubka do swoich potrzeb. Co więcej jego kształt ma także znaczenie pod względem użytkowym. Wolimy, by miał wygodny uchwyt oraz nie ślizgał się w dłoni lub nawet w rękawiczce. Ponadto powinien być stabilny, a gdy chcemy korzystać z niego w samochodzie, warto by mieścił się w miejscu wyznaczonym na kubek termiczny.

Jaki kubek termiczny wybrać?

Termiczny kubek do biura, do pracy

Termiczne kubki zwykle kupujemy z myślą o pracy. Patrząc na materiały, z jakich zostały wykonane, niemal każdy z nich będzie dobry do pracy. Wybór kubka termicznego do pracy najlepiej jednak uzależnić od formy pracy. W biurze odpowiednie będą praktycznie wszystkie kubki termiczne, jakie zapewniają dłuższy okres trzymania zimna lub ciepła. Możemy wybrać wzorzysty termiczny ceramiczny kubek, wygodny szklany albo wykonany z tytanu. Nie dość, że można je nabyć w wielu wzorach i kolorach, to jeszcze są wygodne, lekkie oraz nie chłoną zapachów. Niekiedy do pracy decydujemy się na termiczne kubki plastikowe, chociaż one słabiej utrzymują ciepło i zimno. Specyfika pracy ma znaczenie, z uwagi na trwałość. Nie każdy termiczny kubek będzie doskonały dla kierowcy lub dla pracownika budowy. Choćby ze względu na, że np. kubek termiczny szklany czy ceramiczny jest mniej trwały na uszkodzenie.

Jaki kubek termiczny wybrać dla dziecka?

Termiczny kubek dla dziecka musi być szczególnie lekki, wygodny, bezpieczny i szczelny. Z uwagi na to zwykle wybieranymi kubkami dla dzieci są plastikowe kubki. Są one stosunkowo niedrogie, mają sporo kolorów i wzorów, a do tego spełniają kryteria wygody. Bez problemu wejdą do tornistra oraz nie sprawią trudności w obsłudze. I chociaż nie tak długo zatrzymują zimno lub ciepło oraz stosunkowo nie są tak trwałe, wciąż są bezpieczne dla dziecka. Przy uszkodzeniu nie rozbiją się jak np. kubek termiczny szklany czy ceramiczny.

Termiczny kubek odpowiedni na spacer

Plastikowy kubek termiczny będzie odpowiedni również na spacer, gdzie potrzebujemy wygodnego kubka, ale nie polegamy długim zachowaniu ciepła lub chłodu. Jeśli jednak dłuższe zachowanie temperatury jest konieczne, warto kupić kubek termiczny z tritanu. Dzięki temu materiałowi są łatwe w przenoszeniu, wygodne, a dodatkowo są wolne od związków BPA oraz są obojętne na drobnoustroje. Są nieco droższe i można je porysować, ale sprawdzą się dzięki swoim zaletom.

Jakie termiczne kubki nada się w czasie wycieczki?

Planując wycieczkę przeważnie patrzymy, aby kubek termiczny jak najdłużej utrzymywał temperaturę napoju wewnątrz. Dlatego doskonałym kubkiem termicznym na wycieczkę uznawany jest stalowy kubek. Takie termiczne kubki najdłużej ze wszystkich zatrzymują ciepło lub zimno, ze względu na to, że są doskonale izolowane, co sprawia, że utrzymują ciepło lub zimno przez wiele czasu. Co więcej mają trwałą budowę i są odporne na uszkodzenia. Minusem kubka stalowego termicznego jest tylko jego ciężar, dlatego że jest on cięższy od pozostałych.

Termiczny kubek najlepszy do samochodu

W samochodzie musimy mocno uważać, więc kubek termiczny najlepszy do samochodu jest głównie szczelny, wytrzymały oraz świetnie utrzymuje ciepło lub zimno. Kubki porcelanowe, szklane czy plastikowe są zbyt podatne na zniszczenia, aby byłby odpowiednie do auta. Dlatego najlepszymi termicznymi kubkami do samochodu są te przygotowane ze stali lub z tytanu. Te kubki są trwałe oraz przez długi czas zatrzymują ciepło lub zimno napoju.

Który kubek termiczny na prezent

Kupując prezenty zwykle myślimy nad dobrym wyglądem, więc w tym zakresie najlepiej sprawdzą się termiczne kubki ceramiczne lub szklane. Szklane kubki mają swój charakter, z kolei ceramiczne kubki niezliczoną ilość interesujących kolorów i wzorów. Choć plastikowe kubki termiczne także charakteryzują się szerokim wyborem wzorów, nie polecamy ich na prezent.

Kubek Contigo

Strona używa cookies
Ok