Nowoczesne techniki izolacji termicznych
29 sierpnia, 2020
Nowoczesne technologie termoizolacji
29 sierpnia, 2020

Termiczny kubek dla każdego

O kubkach termicznych rozmyślamy głównie w okresie jesienno-zimowym, kiedy chcemy zabierać ciepłą kawę albo herbatę do szkoły, do pracy, czy na przykład w podróż samochodem lub pociągiem. Zapominamy jednak, że termokubki nie tylko trzymają gorąco, ale także sprawdzają się do zabierania ze sobą zimnego napoju latem. Jaki kubek termiczny będzie idealny dla Ciebie? To zależy , czy szukasz kubka do codziennego stosowania, czy zastanawiasz się nad turystycznymi termosami. Doskonały termiczny kubek na kilka godzin utrzyma ciepło kawy albo chłód napoju. Ze względu na to z termicznego kubka można korzystać w ciągu całego roku, zwłaszcza że jest on produktem niezwykle wygodnym i szczelnym, dlatego znajdzie zastosowanie w każdej sytuacji.

Na co zwrócić uwagę, kupując termiczny kubek?

Jeżeli podejmujemy zakup termicznego kubka, warto najpierw sprawdzić parę istotnych aspektów. Po pierwsze niezwykle ważny jest materiał wykonania. Tak dostosujemy jego przeznaczenie i możliwość utrzymania zimna albo ciepła. Następnym składnikiem jest przykrywka . Powinna być nie tylko szczelna, aby zachować temperaturę w środku na porządanym stopniu, ale także gwarantować komfortowy sposób picia. Warto również sprawdzić kształt kubka i jego objętość. Kubki o niewielkiej pojemności zawiodą na czasochłonnych wycieczkach, ze względu na to w tej kwestii powinniśmy dostosować pojemność kubka do własnych potrzeb. Oprócz jego kształt ma również znaczenie pod względem zastosowania. Chcemy, by miał komfortowy uchwyt i nie ślizgał się w dłoni lub w rękawiczce. Ponadto lepiej by był stabilny, a kiedy chcemy korzystać z niego w aucie, warto by mieścił się w miejscu wyznaczonym na termiczny kubek.

Jaki termiczny kubek wybrać?

Kubek termiczny do biura, do pracy

Termiczne kubki z reguły kupujemy z myślą o pracy. Biorąc pod uwagę materiały, z jakich są wykonane, znaczna część z nich nadaje się do pracy. Wybór termicznego kubka do pracy warto jednak uzależnić od charakteru pracy. W biurze sprawdzą się niemal wszystkie kubki, które mają dłuższy czas utrzymania zimna lub ciepła. Możemy zakupić piękny termiczny kubek ceramiczny, wygodny szklany albo stworzony z tritanu. Nie dość, że występują w różnych kolorach i wzorach, to jeszcze są wygodne, lekkie i nie chłoną zapachów. Niekiedy do pracy decydujemy się na termiczne kubki plastikowe, chociaż te słabiej zachowują ciepło i zimno. Specyfika pracy ma znaczenie, ze względu na trwałość. Nie każdy kubek termiczny będzie doskonały dla kierowcy lub dla budowlańca. Chociaż dlatego, że np. termiczny kubek szklany czy ceramiczny jest słabiej odporny na uszkodzenie.

Jaki termiczny kubek jest dobry dla dziecka?

Kubek termiczny dla dziecka powinien być głównie lekki, wygodny, szczelny oraz bezpieczny. Z tego powodu zwykle wybieranymi kubkami termicznymi dla dzieci są kubki plastikowe. Są one dość niedrogie, posiadają sporo wzorów i kolorów, a do tego są wygodne. Bez trudu zmieszczą się do tornistra i są nietrudne w stosowaniu. I chociaż mniej czasu zachowują zimno lub ciepło i stosunkowo są mniej trwałe, są bezpieczne dla dziecka. Nawet przy zniszczeniu nie potłuką się tak jak np. termiczny kubek szklany czy ceramiczny.

Kubek termiczny odpowiedni na spacer

Plastikowy termiczny kubek nada się także na spacer, gdy potrzebujemy wygodnego kubka, ale nie myślimy o wielogodzinnym zachowaniu temperatury. Jeżeli jednak utrzymanie temperatury jest istotne, warto wybrać termiczny kubek z tritanu. Są one lekkie w noszeniu, wygodne, a do tego nie mają w składzie związków BPA i są odporne na drobnoustroje. Są trochę droższe i da się je porysować, ale są dobre dzięki swoim zaletom.

Które termiczne kubki zda egzamin w trakcie wycieczki?

Wybierając się na dłuższą wycieczkę przede wszystkim chcemy, żeby termiczny kubek przez wiele godzin zachowywał temperaturę napoju w środku. Ze względu na to najtrafniejszym kubkiem na wycieczkę będzie stalowy kubek. Takie termiczne kubki najlepiej wśród innych zachowują temperaturę, z uwagi na to, że są świetnie izolowane, co sprawia, że utrzymują temperaturę przez wiele godzin. Co więcej mają trwałą konstrukcję i są odporne na uszkodzenia. Wadą kubka stalowego termicznego jest tylko jego waga, bo jest on cięższy niż pozostałe.

Kubek termiczny pasujący do samochodu

W aucie trzeba szczególnie uważać, ze wzlędu na to termiczny kubek pasujący do samochodu jest głównie wytrzymały, szczelny i świetnie zachowuje temperaturę. Kubki porcelanowe, szklane lub plastikowe są zbyt nieodporne na uszkodzenia, żeby nadawały się do samochodu. Ze względu na to najlepszymi termicznymi kubkami do auta są te przygotowane tritanu lub ze stali. Tego rodzaju kubki są wytrzymałe i długo zachowują temperaturę napoju.

Który termiczny kubek na prezent

Kupując prezenty zwykle cenimy produkty z dobrym wyglądem, ze względu na to w tym zakresie najlepiej nadadzą się termiczne kubki ceramiczne lub szklane. Szklane kubki posiadają swój właśny charakter, natomiast kubki ceramiczne wielką ilość pięknych wzorów i kolorów. Chociaż kubki plastikowe termiczne również cechują się obszernym wyborem wzorów, nie polecamy ich na prezent.

Kubek termiczny Contigo

Strona używa cookies
Ok