Nowoczesne techniki izolacji termicznych
28 sierpnia, 2020
Nowoczesne techniki izolacji termicznych
29 sierpnia, 2020

Termiczny kubek idealny dla każdego

O termokubkach myślimy przważnie w okresie jesienno-zimowym, gdy chcemy zabierać gorącą kawę albo herbatę do szkoły, do pracy, a także w podróż pociągiem lub samochodem. Zapominamy , że kubki termiczne nie tylko utrzymują gorąco, ale również są wyśmienite do przechowywania chłodnego picia gdy jest gorąco. Jaki kubek termiczny będzie najlepszy dla Ciebie? Wszystko zależy , czy szukasz kubka na co dzień do korzystania, czy głowisz się nad turystycznymi termosami. Doskonały kubek termiczny na kilka godzin utrzyma ciepło herbaty czy kawy i zimno picia. Z uwagi na to z termicznego kubka można korzystać w ciągu roku, zwłaszcza że jest on produktem bardzo szczelnym oraz wygodnym, dlatego znajdzie zastosowanie w każdej sytuacji.

Na co zwrócić uwagę, wybierając kubek termiczny?

Jeśli przwidujemy zakup termicznego kubka, najlepiej w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na parę istotnych aspektów. W głównej mierze najbardziej istotny jest materiał jego produkcji. Tak sprawdzimy jego zastosowanie i parametry utrzymania zimna albo ciepła. Drugim składnikiem jest przykrywka . Najlepiej by była nie tylko szczelna, aby zachować ciepło lub zimno wewnątrz na odpowiednim poziomie, ale także gwarantować komfortowy sposób picia. Warto też ocenić kształt kubka termicznego i jego objętość. Termiczne kubki o niskiej pojemności nie będą dobre na czasochłonnych wycieczkach, z uwagi na to w tej kwestii lepiej dostosować wielkość kubka termicznego do własnych potrzeb. Ponadto jego kształt ma też wartość pod względem użytkowym. Wolimy, by posiadał komfortowy uchwyt i nie ślizgał się w dłoni lub nawet w rękawiczce. Co więcej lepiej by był stabilny, a gdy chcemy korzystać z niego w aucie, warto by wchodził w miejsce przeznaczonym na termiczny kubek.

Jaki termiczny kubek wybrać?

Termiczny kubek najlepszy do biura, do pracy

Kubki termiczne przważnie nabywamy do pracy. Patrząc na materiały, z jakich zostały wykonane, większość z nich sprawdzi się w pracy. Wybór termicznego kubka do pracy warto jednak uzależnić od stylu pracy. W biurze odpowiednie będą niemal wszystkie kubki termiczne, które gwarantują długi czas trzymania zimna lub ciepła. Możemy zakupić malowniczy termiczny kubek ceramiczny, wygodny szklany albo stworzony z tritanu. Nie dość, że występują w różnych kolorach i wzorach, to do tego są wygodne, lekkie i nie chłoną zapachów. Czasami do biura decydujemy się na kubki termiczne plastikowe, choć one słabiej zachowują temperaturę. Specyfika pracy ma znaczenie, ze względu na trwałość. Nie każdy kubek będzie odpowieni dla kierowcy lub dla budowlańca. Choćby dlatego, że np. termiczny kubek szklany czy ceramiczny jest słabiej odporny na zniszczenie.

Jaki kubek termiczny będzie dobry dla dziecka?

Termiczny kubek dla dziecka musi być głównie wygodny, lekki, bezpieczny i szczelny. Dlatego najczęściej kupowanymi termicznymi kubkami dla dzieci są plastikowe kubki. Są one całkiem tanie, znajdziemy wśród nich sporo wzorów i kolorów, a poza tym spełniają kryteria wygody. Bez oporu zmieszczą się do plecaka i są nietrudne w obsłudze. I choć słabiej utrzymują zimno lub ciepło i są mniej trwałe, są bezpieczne dla dziecka. Przy uszkodzeniu nie rozpadną się jak np. termiczny kubek szklany czy ceramiczny.

Termiczny kubek na spacer

Plastikowy kubek termiczny nada się również na spacer, kiedy potrzebujemy lekkiego kubka termicznego, ale nie skupiamy się na wielogodzinnym utrzymaniu ciepła lub chłodu. Jeśli jednak zachowanie ciepła lub zimna jest potrzebne, warto nabyć termiczny kubek z tritanu. Wykonane z tego kubki są lekkie w noszeniu, wygodne, a do tego są wolne od związków BPA i są obojętne na drobnoustroje. Są droższe i da się je porysować, ale są dobre dzięki swoim zaletom.

Które kubki termiczne zda egzamin podczas wycieczki?

Wyjeżdżając na długą wycieczkę zazwyczaj patrzymy, aby kubek termiczny jak najdłużej zachowywał temperaturę picia wewnątrz. Z uwagi na to najtrafniejszym termicznym kubkiem na wycieczkę będzie kubek stalowy. Takie kubki termiczne najlepiej wśród innych utrzymują temperaturę, dlatego że są wybitnie izolowane, co sprawia, że trzymają temperaturę przez wiele godzin. Ponadto mają wytrzymałą konstrukcję i są niemal obojętne na upadki. Minusem stalowego kubka termicznego jest zaledwie jego masa, ponieważ jest on cięższy niż pozostałe.

Termiczny kubek pasujący do samochodu

W pojeździe powinniśmy bardzo uważać, z uwagi na to kubek termiczny najlepszy do samochodu jest głównie szczelny, wytrzymały i świetnie trzyma temperaturę. Termiczne kubki porcelanowe, szklane albo plastikowe są za bardzo nieodporne na zniszczenia, aby nadawały się do auta. Z uwagi na to najlepszymi kubkami termicznymi do auta są te wykonane ze stali lub z tritanu. Te kubki są wytrzymałe i przez długi czas utrzymują temperaturę napoju.

Jak wybrać kubek termiczny na prezent

Kupując prezenty najczęściej cenimy produkty z ładnym wyglądem, więc najlepiej nadadzą się kubki termiczne ceramiczne lub szklane. Kubki szklane mają swój charakter, natomiast kubki ceramiczne dużą ilość pięknych wzorów i kolorów. Choć plastikowe kubki termiczne też cechują się szerokim wyborem wzorów, nie polecamy ich na prezent.

kubek termiczny Stanley

Strona używa cookies
Ok