Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń
Lifting – jaka metoda jest najlepsza
24 września, 2019
Nowoczesne zabiegi kosmetologii medycznej - gabinet kosmetyczny Toruń.
Ksometologia medyczna – Najnowsze zabiegi kosmetyczne
25 września, 2019

Termosy obiadowe, niezbędne do pracy i na wycieczkę.

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad

Termosy nie są nowością i na rynku widzimy je od lat, a mianowicie od mniej więcej roku 1900, jest to stosunkowo długi okres od kiedy zaczęły być produkowane. Budowę termosu wymyśliło dwóch naukowców- Jacques-Arsène d’Arsonval oraz Jamer Dewar, a nazwa jest zaczerpnięty od greckiego wyrazu ,,therme” oznaczającego ciepło. Każdy z nas wiedzą czym jest termos, aczkolwiek znikoma część osób orientuje się jak on dokładnie działa. Jest to ,powiedzmy, urządzenie, skomponowane z podwojonych ścianek, między którymi jest obszar próżni termicznej. Ściany są bardzo cienkie i dzięki temu wymieniają one minimalną ilością ciepła. Utrata ciepła jest również redukowana przez przewodzenie oraz zewnętrzną część, która oprawiona jest osłoną odpierającą światło. Wszystko to sprawia, że akcesorium to utrzymuje nasz posiłek lub nasz w idealnej temperaturze przez długi okres czasu. Dzisiaj na rynku możemy znaleźć tysiące rodzajów termosów, możemy wybierać w barwach, pojemności, okazji, termosów z dodatkami lub bez.

Termosy różnią się także przeznaczeniem, przykładowo, istnieją termosy klasyczne, znane wszystkim, o zwykłym kształcie, przeznaczone do przechowywania napoi, takich jak kawa czy herbata oraz termosy obiadowe, inaczej termosy do posiłków, do utrzymywania temperatury zup czy dań i są funkcjonalnym rozwiązaniem. Termosy obiadowe odróżniają się od tych zwykłych właśnie kształtem, to znaczy są one ,co najważniejsze, sporo większe, po drugie mają zupełnie inny kształt, niższe, mają szerszy wlew i są bardziej skomplikowane. Jeśli chodzi o działanie, nie znajdziemy tutaj żadnej rozbieżności.Tego rodzaju termosy są niezastąpione w pracy i na wycieczkach. Siedząc długie godziny w pracy z niemożliwością przyrządzenia sobie ciepłego posiłku, bardzo fajnym pomysłem jest przygotowanie sobie dania w domu i przechowanie go w termosie. Kolejna sytuacja, wycieczka, bez różnicy czy szkolna, wraz ze znajomymi czy w samotności, w góry, nad morzem, zwiedzając miasta czy wsie, możemy zabrać ze sobą ukochane posiłki, bez konieczności spędzania dnia jedząc jedynie przekąski. W pracy, i również na wycieczce jest to niezbędne, gdyż wykonując wysiłek czy to fizyczny czy psychiczny, nasze ciało potrzebuje nie byle jakiego posiłku, aby móc spokojnie działać przez kolejne kilka godzin.

Aby wybrać dobry dla siebie termos, należy przejrzeć ofertę jaką znajdziemy w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych. Termosów jest tak dużo, że bardzo często jest trudno zdecydować. Znaczącą role przy decyzji ma bez wątpienia cena, która waha się od około 30 złotych do nawet 400 złotych. Zauważamy, że jest to niemała rozbieżność cenowa. Jest takie przekonanie, że dobry termos, który wytrzyma więcej niż jeden sezon powinien sporo kosztować. Istotną kwestią jest również tworzywo, z którego nasz produkt jest stworzony. Są termosy plastikowe, które niestety niezbyt dobrze trzymają temperaturę oraz termosy ze szkła i ze stali, które bardzo dobrze sobie radzą. Termosy stalowe są najpopularniejsze, z tego powodu, że te ze szkła nie są tak wytrzymałe. Kolejna kwestia jaką należy rozważyć przed zakupem jest zakrętka, przez który może uciec ciepło. Korek może być działający samoczynnie, z gwintem oraz hybrydowy. Na wycieczkę w chłodne dni idealnym będzie ten automatyczny, poniewać przez ten rodzaj ucieka najmniejsza ilość ciepła. Jeśli chodzi o wielkość, to termosy obiadowe przeważnie nie są bardzo pojemne; wytwarzane w ten sposób, aby pomieścić danie dla jednej osoby. Jeśli nasz termos mamy zamiar zabrać na wyprawę warto pomyśleć o komforcie trzymania; aby nie było to problemem. Do wyboru mamy termosy z zwykłą powłoką zewnętrzną, wykonaną z metalu oraz specjalnie wykonane termosy wyższej jakości o chropowatej powłoce. Dzięki temu możemy mieć gwarancje, że termos nie wypadnie się nam z dłoni; co więcej, prezentują się one o wiele ciekawiej.

Jakie mamy możliwości przy korzystaniu z tego rodzaju akcesorium? Termosy obiadowe, również tak zwane food jug’i, są tworzone, z myślą o, jak sam termin wskazuje, ciepłych posiłkach. Jakie dokładnie dania możemy w nich przechowywać? Wydaje się, że w tego rodzaju ,,pojemniku” można przechowywać wyłącznie zupy, co jest bez wątpienia błędnym stwierdzeniem, ponieważ służą one również do przechowywania dań jednogarnkowych, jak na przykład leczo czy gulasz.Co interesujące, świetnie służą w przenoszeniu potraw zimnych. Są one wyposażone w zakrętkę, która idealnie funkcjonuje jako talerz. Food jug’i posiadają jednak pewna wadę, trzymają one temperaturę o wiele krócej niż tradycyjne termosy na gorące napoje, jest to góra 4-6 godzin. W niektórych sieciach znajdziemy specjalne termosy długo trzymające temperaturę, są one bez wątpienia sporo droższe.

Termosy obiadowe są dość nowe na rynku, ale szybko stały się popularne i chętnie nabywane. Chcąc polepszyć jakość swojego odżywiania w pracy świetnym pomysłem jest zaopatrzenie się w tego rodzaju akcesorium.Natomiast podczas długich wycieczek na łono natury, termos jest często jedyną opcją na zjedzenie czegoś wartościowego i gorącego oraz na rozgrzanie się. Food jug’i mają wiele zalet, takich jak: pakowność idealnie stworzona, aby zmieścić cały posiłek; posiadają duży otwór wlewowy, który ułatwia mycie oraz sprawne korzystanie sztućców podczas jedzenia bezpośrednio z termosu; większość dobrze radzi sobie z izolowaniem temperatury, możemy więc cieszenia się z gorącego jedzenia przez długi okres czasu. Nie można zapomnieć jednak, że takie termosy nie działają dozgonnie i mimo wszystko po dłuższym korzystaniu warto je zmieniać.

Zapraszamy do sklepu https://www.kubek-termiczny.pl/termosy-turystyczne-i-obiadowe/

Strona używa cookies
Ok