Korony cyrkonowe na implantach Toruń
Implantologia
28 października, 2019
Projektowanie ogrodów Toruń - nawadniae ogrodu - firma ogrodnicza
Instalacje nawadniania ogrodów
25 sierpnia, 2020

Fryzjer – jak wybrać dobry salon

Zdrowe i piękne włosy to nie tylko sukces regularnej pielęgnacji, ale również relacja z odpowiednim fryzjerem. Specjalista powinien znać oraz odpowiadać na potrzeby swoich klientów i ich włosów. Dlatego dobry wybór salonu fryzjerskiego jest niezwykle ważny. Dbałość o włosy oraz umiejętności układania i strzyżenia to nie jedyne czynniki, które powinny być wzięte pod uwagę. Wśród innych zasadniczy jest również wygląd salonu oraz nastawienie do klienta. Lepiej wcześniej dowiedzieć się, niż narażać się na fryzjerską katastrofę. Na co warto zwrócić uwagę?

Wiedza

Dobry specjalista nie ogranicza się zaledwie do życzeń klientów, ale również jest w stanie im doradzić. Stwierdza, które fryzury są możliwe do stworzenia na włosach w konkretnym typie, a które nie. Służy pomocą w polecaniu właściwej pielęgnacji, a także dopasuje fryzurę do charakteru, kształtu twarzy lub okoliczności. Sygnałem wskazującym kompetencje fryzjera są również dyplomy, które zazwyczaj można znaleźć na witrynach internetowych lub po prostu w salonie fryzjerskim. Ponadto, wartościowy fryzjer nieprzerwanie się kształci – uczestniczy w wykładach, szkoleniach zjazdach. Uzupełnia wiedzę oraz śledzi nowości. I chętnie się tym dzieli.

Umiejętności

Umiejętności fryzjera z pewnością najbardziej interesują większość klientów. Jeśli fryzjer posiada wiedzę, którą popiera certyfikatami zazwyczaj powinien mieć także umiejętności. Zdarza się też tak, że to, co fryzjer umie, nie zawsze odpowiada wszystkim klientom. Czasami fryzjerzy są sławni z mocnych, krzykliwych stylizacji, z kolei inni tworzą wymyślne upięcia, które sprawdzą się na przykład na wesele lub inne uroczystości. Należy więc nie tylko znaleźć fryzjera ze zdolnościami, ale tego, którego umiejętności nam pasują. Z uwagi na to warto poszukać opinii innych klientów, a także sprawdzić udostępnione zdjęcia, które ukazują wcześniejsze prace fryzjera.

Podejście do klienta

Nieważne, jak dużo czasu zajmie wizyta w salonie fryzjerskim, każdemu zależy na tym, żeby upłynął w przyjemnej atmosferze. Zwykle fryzjerzy zabawiają klientów rozmową, jednak należy mieć na uwadze to, że pogaduszki mogą rozpraszać fryzjera, przez co zacznie skupiać się na opowiadaniu ploteczek, zamiast na włosach. Tego rodzaju rozmów lepiej się wystrzegać, zwłaszcza jeśli fryzjer mocno narzeka na innych klientów albo na szefa, ponieważ to może świadczyć o słabej kulturze osobistej.

Co więcej warto również sprawdzić, ile czasu fryzjer poświęca bezpośrednio swoim klientom. Czasami fryzjerzy przyjmują bardzo dużo ludzi w niedużym czasie. Przez to oddają im zdecydowanie zbyt mało uwagi. Zdarza się także, że wokół jednego klienta pracuje kilka osób. Kto inny kto inny myje włosy. W takich salonach faktyczny kontakt z klientem jest ograniczony, co może ujemnie wpłynąć na efekt końcowy. Im fryzjer ma dłuższy kontakt z włosami, tym bardziej je zna oraz orientuje się, czego potrzebują.

Ważna jest również komunikacja. Dobry fryzjer, słucha potrzeb i doradza, ale niczego nie narzuca. Dobry salon fryzjerski umożliwia też reklamacje w razie wpadki. Zdarzają się najlepszym, jednak w zamian fryzjer powinien udzielić zniżkę, zabieg regeneracyjny albo nawet zwrot pieniędzy.

Wygląd salonu fryzjerskiego

Salon fryzjerski jest dla fryzjera najlepszą wizytówką, z tego względu jego wygląd jest niezwykle ważny. W tej dziedzinie podstawową rolę spełnia higiena salonu. W trakcie swojej pracy fryzjer stosuje te same narzędzia do obsługi wszystkich klientów. Z tego względu w przyzwoitym salonie wszystkie sprzęty są dokładnie oraz systematycznie czyszczone i dezynfekowane. W sytuacji, jeżeli niefortunnie doszłoby do jakiegoś skaleczenia bezpieczniej byłoby, żeby narzędzia były wyczyszczone i nie przenosiły bakterii.

Ważne jest również to, w jaki sposób zespół troszczy się o porządek salonu. Jeżeli na podłodze leżą nieuprzątnięte ścięte włosy albo na przykład rozchlapana w czasie mycia woda lub szampon to znak, że fryzjer nie jest zbyt porządny i lepiej go unikać. Dobry fryzjer tuż po wykonaniu zadań, sprząta salon przed przyjęciem następnego  klienta.

Należy także zwrócić uwagę na sam wystrój. Salon fryzjerski powinien zapraszać klientów do wejścia i skorzystania z usług. Musi więc być przytulny i ciekawy. Salony fryzjerskie, które odznaczają się szczególnym elementem łatwiej zapadają w pamięć. Ciemne, przygnębiające salony zwykle nie wzbudzają zaufania.

Narzędzia i produkty

O tym , że salon fryzjerski jest świetny, a pracujący tam fryzjerzy są profesjonalistami, dowodzi również jakość sprzętu i produktów, które są tam stosowane. Ostrość nożyczek, maszynek lub brzytw wpływa na efekty działań fryzjera. Nieostry sprzęt będzie niepewny i może narobić więcej szkody, niż korzyści. Im porządniejsze narzędzia, tym większa precyzja i pewność. Nawet największe umiejętności fryzjera nie uratują sytuacji, jeżeli sprzęt będzie zawodny.

Dobrze jest także zwrócić uwagę na to, jakie produkty są wykorzystywane przez fryzjera. Specjalistyczne kosmetyki fryzjerskie są o wiele lepsze od tych popularnych, pochodzących z drogerii produktów. Mają one wyższe stężenie elementów odżywczych i aktywnych. Co więcej wiele z nich pochodzi z lepszych źródeł – na przykład zawierają prawdziwe naturalne ekstrakty. To oznacza, że są bezpieczniejsze i bardziej skuteczne.

http://www.gornystudio.pl/cennik/

Strona używa cookies
Ok