PODUSZKA ORTOPEDYCZNA JAK WYBRAĆ - poduszki do spania w każdej pozycji na boku plecach na brzuchu
Poduszki ortopedyczne – jak dobrać
15 lutego, 2019
Depilacja laserem Palomar Vectus
21 lutego, 2019

JAK PIELĘGNOWAĆ STOPY – Haluksy

JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo

Stopy są ciężkie w pielęgnacji. To kończyny, na których opiera się cały ciężar naszego ciała. Nierzadko zapominamy o systematycznej pielęgnacji stóp. Rezultatem tych pominięć zazwyczaj są takie schorzenia jak m. in.: haluksy, odciski a nawet infekcje grzybicze. W jaki sposób zatem dbać o stopy? Niżej prezentujemy kilka popularnych sposobów.

KĄPIELE SOLNE

Kąpiele w wodzie z solą kosmetyczną nie tylko niweluje obrzęki, ale też zmiękcza skórę. Kąpiele polecane są szczególnie kobietom, które muszą codziennie nosić obuwie na wysokich obcasach. Szpilki obciążają na stopy, dlatego trzeba starać się o ich dobrą regenerację. Solne kąpiele to nie tylko odprężenie ale także pomoc w pielęgnacji skóry stóp. Do wody można także dodać różne substancje o działaniu nawilżającym, przeciwbakteryjnym np. różnego rodzaju oleje. Zastosowanie przeciwzapalne ma olej z drzewa herbacianego. Przeciwbakteryjnie działa także rozmaryn.

WYGŁADZANIE

Bardzo ważnym elementem pielęgnacji stóp jest systematyczne usuwanie zrogowaciałego naskórka. Nie powinno się do tego używać pumeksu. Dlaczego pumeks jest niekorzystny? Ponieważ przez wzgląd na swoją specyficzną porowatą strukturę sprzyja mnożeniu się bakterii. Jeśli decydujemy się na używanie pumeksu, pamiętajmy o tym, by po jednorazowym użyciu wylądował w koszu. Korzystniejszym rozwiązaniem jest nabycie kosmetycznej tarki- można ją łatwo oczyścić i użyć ponownie. W drogeriach znajdziemy też mnóstwo specjalistycznych peelingów, które zawierają drobinki, które w prosty sposób radzą sobie ze złuszczaniem.

NAWILŻANIE STÓP

Stopy jest dosyć problematyczna głownie z tego powodu że zawiera mało gruczołów łojowych. Dlatego łatwo ulega rogowaceniu. Nawilżanie to najważniejszy element pielęgnacji o skórę stóp. Preparaty nawilżające trzeba stosować każdego dnia. Wesprze to warstwę lipidową i zmiękczy na skórę stóp. Dla mocno zrogowaciałej skóry warto pomyśleć o maskach nawilżających: nakłada się je na noc, żeby rano móc podziwiać perfekcyjnie gładkie stopy.

PIĘKNE PAZNOKCIE

Pielęgnacja stóp to nie tylko troska o gładką skórę. Należy zadbać także o staranny pedicure. Systematyczne skracanie paznokci to podstawowy zabieg. Oprócz obcinania istotne jest też odpowiednie piłowanie. Nie wolno obcinać paznokci za dużo, bo mogą boleśnie wrastać w ciało. Kluczem do zadbanych stóp jest też opiłowanie boków paznokci.

NAJCZĘSTSZE DOLEGLIWOŚCI ZWIĄZANE ZE STOPAMI

PĘKAJĄCA SKÓRA PIĘT

Nadmierne przesuszanie skóry to bardzo często skutek braku witaminy A. Najlepszym sposobem na tę dolegliwość są odprężające kąpiele solne. Apteki oferują też szeroki wachlarz kremów gojących, które skutecznie wygoją wszystkie podrażnienia.

ODCISKI I NAGNIOTKI

Odciski i nagniotki są uporczywym ale także popularnym problemem. To zrogowacenia o kształcie stożka. Bywają źródłem dużego dyskomfortu, dlatego że wbijają się w ciało. Nagniotki najszybciej zlikwiduje podolog, ale można też spróbować się ich pozbyć przy pomocy domowych sposobów. W tym celu należy kupić płyn na odciski. Przed zastosowaniem płynu, wymoczmy stopy w gorącej wodzie z solą kosmetyczną. Taka kąpiel powinna potrwać przynajmniej 15 minut. Następnym krokiem jest posmarowanie odcisku odpowiednim środkiem. Następnie powinno się złuszczyć stwardniałą skórę tarką i zniszczyć rdzeń odcisku.

NADMIERNA POTLIWOŚĆ

Skóra stóp jest dosyć problematyczna przede wszystkim dlatego, że ma więcej gruczołów potowych niż łojowych. Mnóstwo osób boryka się z nadpotliwością stóp. W tym wypadku najważniejsza właściwa higiena. Zabiegi higieniczne usprawniają liczne preparaty dedykowane dla osób, które borykają się z silną potliwością stóp. Warto zatem zakupienie talku lub dezodorantu do stóp. Jeżeli to możliwe, należy też wymienić buty: w pracy nosić przewiewne obuwie. Dużą pomocą mogą okazać się kąpiele solne z dodatkiem olejków. Najskuteczniejsze z nich to m. in. lawenda i rozmaryn.

HALUKSY- PROBLEM NIE TYLKO ESTETYCZNY

Codziennie musisz zakładać obuwie na obcasach? Czy zdajesz sobie sprawę z tego jak cierpią twoje stopy? Haluksy są dużym problemem. To zwyrodnienia kości palucha, które są powodem ból i skrzywienia całej stopy. Mocno obciążony palec często wykrzywia się do środka. Rozwojowi tego schorzenia sprzyjają nie tylko szpilki ale też obuwie z czubkiem. Paluch pracują wówczas w nienaturalnym ułożeniu, przez co ulega dużym przeciążeniom. W jaki sposób zaradzić haluksom? Jest dużo metod, jednak nie wszystkie są skuteczne. Jednym z rozwiązań są dystraktory nocne- poprawiają one położenie palucha. Zakłada się je jednak tylko na noc, dlatego ich skuteczność jest znikoma. Dystraktory „nie uczą” bowiem stopy do prawidłowej pracy w ciągu dnia, dlatego skrzywienia stopy stale postępują. Najlepszym rozwiązaniem przy tym schorzeniu są ortopedyczne wkładki na haluksy. Indywidualne dobranie dla każdego pacjenta oraz specjalne ćwiczenia rehabilitacyjne pomagają w osiągnięciu najbardziej widocznych efektów leczenia.

APARAT NA HALUKSY

Strona używa cookies
Ok