American Dynamics
Technologie teleinformatyczne w bezpieczeństwie: kamery Illustra, Zettler MZX, Zettler ZX
26 grudnia, 2016
Seedart projektowanie ogrodów
Marzy Ci się ogród jak z bajki? Zleć jego projekt specjalistom!
3 stycznia, 2017

Czytając fora o weselach, bardzo często można znaleźć temat dotyczący tego, na jaką muzykę warto się zdecydować na weselu. Najgorętszą kwestią poruszaną przez forumowiczów jest dylemat, który można tak opisać: zespół muzyczny czy dj na wesele – kto się sprawdzi lepiej?

O zespołach muzycznych opowiedziano już pewnie wszystko, a dj na wesele to ciągle świeży temat. Stąd pomysł, że w tym artykule opowiemy o tym, czym się zajmuje dj, czy dj na weselu to dobry wybór, jak trafić na dobrego dj-a, a także omówimy różnice pomiędzy dj-em a zespołem. Ale od początku.

Taka osoba nie jest dj-em

Dj-em oczywiście nie jest osoba, która gra muzykę puszczaną z listy na laptopie, ponieważ profesjonalny sprzęt jest najważniejszy dla dj-a. Dobry dj dysponuje: mikserem i kolumnami, a dodatkowo słuchawkami – to jednak nie wszystko, ponieważ dj, który podchodzi poważnie do swojej pracy, będzie dbał o to, by jego występ nie tylko perfekcyjnie brzmiał, ale także ciekawie wyglądał.

Polecany dj – czym się wyróżnia?

Dj (albo dyskdżokej) gra a także remiksuje np. piosenki, czyli przekształca przy użyciu dodatkowych efektów muzycznych. Dj to profesjonalista, który wyróżnia się dobrą znajomością puszczanych utworów, przy jednoczesnym zachowaniu spójności muzycznej w czasie występu. Ale jeśli chodzi o dj na imprezy z gatunku przyjęcie weselne czy bal studniówkowy, to dj musi być także bacznym obserwatorem, żeby szybko ocenić, czy prezentowany przez niego program zaspokaja potrzeby odbiorców. A dobry dj potrafi zagrać dla dowolnej widowni. Specjalnie kładziemy na to nacisk, dlatego że profesjonalny dj nie pozwoli sobie na to, aby przygotowana przez niego muzyka sprawiała satysfakcję tylko jemu i nie trafiała w gusty gości.

Dobry dj z Warszawy poszukiwany!

Naturalnie ile ludzi, tyle oczekiwań, ale istnieje kilka istotnych prawd, jeśli idzie o wybór dj na wesele. Przede wszystkim dobrze jest przejrzeć portfolio dj-a. Żeby to zrobić wystarczy wpisać w wyszukiwarkę np.: Dj Warszawa albo dj wesele Warszawa, aby odnaleźć kilkadziesiąt stron z na temat dj-ów z danego miasta.

Fachowy dj będzie się starać, by przyszła para młoda miała możliwość posłuchać i zobaczyć, jak dj odpowiednio prezentuje się na przyjęciach okolicznościowych. Dlatego najlepiej nie przeglądaj stron, na których nie znalazłeś materiałów dźwiękowych lub klipów, no chyba że nie przeszkadza Ci, żeby tracić czas na telefonowanie do dj-a, żeby wypytywać go o zaprezentowanie nagrań. Na podstawie portfolio dj-a masz szansę już w jakimś stopniu sprawdzić, czy dj zda egzamin na imprezie.

Zorientuj się, jak dany dj podchodzi do kwestii prezentowania się. Istotne jest tu przykładowo jego strój, bo dj, który występuje na przyjęciu weselnym, powinien być stosownie ubrany. Tym bardziej, że jest to podniosłe wydarzenie, dlatego dj powinien swoim zachowaniem pokazywać, że zdaje sobie z tego sprawę.

Czy Dj potrafi prowadzić imprezy?

Kolejną kwestią jest to, czy dj zajmuje się też konferansjerką imprezy weselnej czy innej imprezie. Większość dj-ów ciągle podkreśla, że są również wodzirejami. No ale oczywiście – wodzirej wodzirejowi nierówny. Aby uniknąć wpadki na weselu, oceń, czy ten dj naprawdę ma świadomość, z czym związane jest prowadzenie wesela. Przecież nie chcesz, by na Twoim weselu wodzirej raz po raz raczył niesmacznymi żartami albo mówił do weselników jak do swoich znajomych.

Dj na bal studniówkowy, czyli klasyka w nowym wydaniu

Ale dj gra nie tylko na przyjęciach weselnych, można go także wynająć na inną uroczystość. A dj na studniówce to coraz powszechniejszy widok. To nic nadzwyczajnego, ponieważ bandom trudno jest nadążyć za najświeższymi trendami, a dj ma prawie nieskończony dostęp do muzyki. A skoro o tym mówimy…

Dj na weselu – czy jest lepszy od zespołu?

Jeśli chodzi o różnice pomiędzy dj-em a kapelą, to wyżej napomknęliśmy o tym, że dj ma szersze możliwości, gdy idzie o repertuar. To daje mu przewagę szczególnie na na imprezie weselnej. Być może wiesz, że uczestnicy wesela zazwyczaj chcą, aby odtworzono konkretny utwór muzyczny. Jeśli jest to „stary” kawałek, to kapele jeszcze są w stanie szybko przygotować aranżacje, lecz w przypadku najnowszych utworów? Tutaj dj bezapelacyjnie wygrywa. No i niewątpliwie dla dj gatunek muzyczny i tekst nie ma najmniejszego znaczenia.

Warto jeszcze dać znać o dodatkowych plusach: dj nie potrzebuje takich długich przerw, jak kapele, dlatego że nie męczy się tak szybko jak ci co sami grają. Zresztą goście często nawet nie dostrzegają, że dj ma pauzę gdyż w jej trakcie muzyka jest puszczana. Inną zaletą występów w wykonaniu dj-a jest to, że są to oryginały. Dzięki temu zawsze ma się pewność, że nikt na Twoim przyjęciu nie zacznie psuć swoim brakiem talentu utworu. Kolejną kwestią są stawki – wynajęcie dj na wesele związane jest z mniejszymi kosztami.

Dodatkowe oświetlenie, maszyna do dymu… czym jeszcze zaskoczy dj?

Podsumowując trzeba też napomknąć o tym, że doświadczony dj dysponuje także własnym oświetleniem oraz innymi sprzętami, na przykład maszyną do produkcji dymu. Pomyśl o tym: pierwszy taniec w delikatnej otoczce z mgły i przy magicznym oświetleniu, a do tego Wasza ulubiona piosenka, która brzmi dokładnie tak, jak powinna…

O umiejętnościach i korzyściach dj-a można długo by opowiadać, ale chyba najlepiej będzie, jeśli dj osobiście je zaprezentuje. Dlatego jeśli pragniesz właściwej muzyki dla Twojego przyjęcia weselnego czy energicznej muzyki na bal studniówkowy czy inną zabawę najlepiej kliknij w stronę Dj Warszawa .

Strona używa cookies
Ok