Termos turystyczny – który najlepszy oraz jak go znaleźć?
21 września, 2020
Sprzedaż lub najem mieszkania dzięki przedstawicielowi biura nieruchomości
29 września, 2020

Kto powinien zatrudnić firmę sprzątającą?

Zadbane biuro albo innego rodzaju zakład pracy staje się wizytówką, na którą potencjalni klienci patrzą, decydując się na współpracę z firmą. Chcąc robić pozytywne pierwsze wrażenie na osobach, które znajdą się wewnątrz budynku, najlepiej zadbać o porządek. W zależności od powierzchni jedna osoba sprzątająca na umowie może być zbyt mało, ze względu na to sporo firm rozważa zatrudnienie fachowej firmy sprzątającej. Przeważnie współpraca ze specjalistami od sprzątania, jest zarówno wygodne, jak i oszczędne. Ze względu na to nic zadziwiającego, że firmy sprzątające są zdecydowanie bardziej popularne. Co raz częściej zdarza się, że z takich usług korzystają również osoby , wynajmujące do sprzątania swoich mieszkań i domów.

Firmy sprzątające, a ich usługi

Usługa firm sprzątających zawiera wiele czynności porządkowych. W chwili podjęcia współdziałania z firmą sprzątającą, trzeba jasno opisać w umowie, które usługi są niezbędne, a poza tym kiedy powinny być wykonywane. W wielu przypadkach firmy sprzątające działają już po godzinach pracy pozostałych pracowników, a niekiedy sprzątają na bieżąco – na przykład w galeriach handlowych. Trzeba również umówić częstotliwość sprzątania. W niewielkim biurze wystarczy sprzątać 1 lub 2 razy w ciągu tygodnia, z kolei w miejscach, gdzie zwykle przyjmuje się wielu klientów, lepiej sprzątać codziennie.

Oprócz okresów sprzątania, powinno się skupić się na oczekiwanych usługach. Fundamentalne usługi firm sprzątających zawierają głównie czyszczenie mebli, odkurzanie i mycie i zamiatanie podłóg albo usuwanie śmieci. W skład usług wchodzi także mycie przestrzeni kuchennych (również np. obsługa zmywarki), łazienek i klatek schodowych. Wiele firm sprzątających zapewnia także pranie wykładzin albo mebli tapicerowanych. Dostępne są też usługi okresowe, na przykład mycie witryn sklepowych, okien, a nawet samych elewacji. Dodatkowo w okresie jesienno-zimowym można uzyskać usługę zbierania liści czy odśnieżania podjazdów, a latem i wiosną pielęgnację zieleni.  Dostosowanie usług uzależniony jest od wymagań danej firmy, jej rozmiaru i pobliskiego terenu.

Jak znaleźć najlepszą firmę sprzątającą?

Znalezienie najlepszej firmy sprzątającej powinno się zacząć od rozeznania na temat proponowanych usług, by mieć pewność, że będzie odpowiadała danym potrzebom. Obok tego trzeba sprawdzić opinie i umówić się na spotkanie wstępne. Kontakt pozwoli na samodzielną ocenę, czy warto skorzystać z usług danej firmy sprzątającej. Wiele z nich nie ma problemu zawieraniem umów , utrwalających uzgodnienia między stronami. Do firm , jakie przekonują do współdziałania na bazie porozumienia ustnego oraz takich, o jakich ciężko odszukać szczegółowych informacji, powinno się podchodzić z ostrożnością. Dobra firma sprzątająca zatrudnia przeszkolonych pracowników, jacy mają ciągły dostęp do możliwości rozwoju i podnoszenia kwalifikacji.

Istotną kwestią jest również technika pracy. Zarządzanie pracownikami powinno odbywać się tak, by robienie usług odbywało szybko i na czas. Warto zwrócić uwagę również na pilnowanie grafika pracowników i na zapisy list kontrolnych, potwierdzających częstotliwość wykonywanych usług. Żeby znaleźć rzetelną firmę sprzątającą, należy także jakimi posługuje się środkami czyszczącymi i maszynami wykorzystywanymi do sprzątania. Jeżeli klient nie będzie osobiście dostarczał potrzebny sprzęt i środki myjące, lepiej sprawdzić, jakich preparatów używa konkretna firma sprzątająca w swojej pracy. Zdarza się, że firmy zachęcają do współpracy, zapewniając wykorzystanie najwyższej klasy środków sprzątających, jakich nie da się dostać w zwykłym sklepie albo galerii.

Z jakiego powodu warto nawiązać współpracę z firmą sprzątającą?

Zaufanie firmie sprzątającej może okazać się zyskowne z dwóch podstawowych przyczyn. Po pierwsze takie rozwiązanie jest z reguły tańsze, w porównaniu do zatrudnienia osób sprzątających na etat. Poza tym, w przypadku, jeśli nie posiadamy osoby sprzątającej, zatrudniając profesjonalną firmę, usuwamy ten obowiązek z innych pracowników, co oznacza, że mogą skupić się na przydzielonych im zadaniach, jakie generują prawdziwe zyski. Poza tym profesjonalne firmy sprzątają zdecydowanie precyzyjniej i dokładniej, a do tego niezwykle dyskretnie, kiedy dopasujemy czas przeprowadzania czyszczenia, by nie zakłócał pracy pozostałych. Tą metodą powierzchnia miejsca pracy jest za każdym razem reprezentatywna, czysta i nie zniechęca potencjalnych klientów. Poza tym firma sprzątająca przeważnie dba o potrzeby miejsca pracy. Gdy kończą się ważne elementy codziennego użytku (np. ręczniki papierowe), zazwyczaj taka wiadomość jest dostarczana do odpowiedzialnych osób, by nie doszło do sytuacji, w której mogłoby czegoś zabraknąć. Oczyszczone miejsce pracy oddziałuje również na samopoczucie pracowników i na ich skuteczność. Korzystanie z usług profesjonalnej firmy sprzątającej to także komfort i oszczędność czasu, jakiego nie trzeba przeznaczać na porządki, dzięki czemu prościej skupić się na prowadzeniu biznesu.

www.sprzatanie-torun.com.pl

Strona używa cookies
Ok