worki do pakowania na roli worki do drewna warzyw węgla kolorowe zółty
Pakowanie węgla worki
19 stycznia, 2017
Forum akwarystyczne Ryby akwariowe Opisy ryb i roślin akwariowych
Tematyka akwarystyczna serwisy
24 stycznia, 2017

Modny dodatek torba filcowa

Torebki filcowe Torby z filcu Torby na zakupy filcowe Torebki miejskie z filcu

Filcowanie oznacza inaczej „zbijanie się”, mianowicie podstawowy system wykonywania artykułów hand made. Opiera się on krótko mówiąc na specjalnym układaniu wełny przy użyciu igły. Cały cykl może rozgrywać się zarówno na sucho (jedynie przy użyciu igły), jak również na mokro (przy wykorzystaniu mydła i ciepłej wody). Z filcu dziś wytwarza się dużo towarów, przykładowo odzież, torebki, lalki bądź wisiorki. Mamy możliwość je niesamowicie sprawnie odnaleźć, wpisując w google określenia „torebka z filcu” lub „odzież filcowana”. Nasze babunie wypominają ustawicznie czasy, kiedy wspomniany nowatorski sposób tworzenia garderoby czy przyborów, był „prawdziwą bolączką”, Wełniany blezer pod wpływem przeróżnych czynników tracił początkowy śliczny wygląd, ciągnął się oraz w ogóle wyglądał nieatrakcyjnie. Aktualnie zbijanie to niekonwencjonalny styl, natomiast posiadanie świetnej reklamówki wytworzonej w owy sposób (mianowicie „ręcznie”) jest najzwyczajniej w świecie nieodzowne!

Który fason torby filcowanej wybrać?

Wszystko zależy od tego, w jakim miejscu ona ogólnie rzecz biorąc będzie nam potrzebna. Innymi słowy – jaką „misję” ma pełnić. Czy będziemy do niej ładowały solidne i masywne rekwizyty, czy przeciwnie drobne tusze oraz portfel? Czy chcemy trzymać ją na ramieniu, w dłoniach czy z tyłu na plecach? Chcemy brać ją na wycieczki czy chodzić po zakupy? Ogólnie można rozróżnić następujące torebki filcowe: kobiece oraz unisex, np. miejskie, okazjonalne na weekendy, do noszenia zakupów, kufry, listonoszki i na notebooka. Częstokroć posiadają dowolny wzorek (w wielu przypadkach fotografię), lecz można również wyszukać torebki typowe, gustowne, bez niepotrzebnych akcesoriów. Wzorcem mogą być sportowe, na których napisy są najzwyczajniej w świecie niepotrzebne biorąc pod uwagę komfort użytkowania.

Przy wyborze torby na zakupy filcowej należy kierować się również własną budową ciała i wzrostem. Dla niewielkiej, zgrabnej i niskiej kobiety lepsza będzie delikatna, która uwypukli sylwetkę, bądź szczególnie duża, za pomocą której utworzy się oryginalny kontrast. Dla dziewczyny, która planuje prezentować się drobniej, korzystniejsza będzie torebka duża oraz niesamowicie duża, czyli taka która powstrzyma uwagę od głównych partii ciała. Nim zdecydujemy się na konkretny wzór, należy go przymierzyć i zaobserwować w lustrze. Jeżeli nie będziemy wspaniale się w niej czuły, bynajmniej nie należałoby w nią inwestować. I tak będzie leżakowała w komodzie lub (co ważniejsze) wręczymy ją na końcu komuś za „bezcen”.

Za pomocą jakich metod pielęgnować torebkę wykonaną z filcu?

Właściwie wyprodukowana torba z filcu będzie użytkowana przez długi czas. Jeżeli marzymy o tym, żeby tak było, wypada pamiętać o paru ważnych regułach. W szczególności absolutnie nie może być ona narażona na zwykłe ocieranie, pocieranie i dotykanie rozmaitych nawierzchni (najczęściej chropawych). Jeśli jedziemy busem, wtedy mądrzej jest zabrać ją do ręki bądź ustawić na kolanach, niźli utrzymywać silnie na ramieniu. Jeśli chodzi o czyszczenie wtedy lepiej postawić na oczyszczanie na sucho bądź oczyszczanie w pralce w 30 stopniach bez wirowania. Temperatura nigdy nie może znienacka się zmieniać, m in. inna będzie użyta do czyszczenia, a kolejna do przepłukiwania. Doskonałym zamysłem na ożywienie torby na zakupy jest zaniesienie jej do pralni chemicznej. Jeżeli postawimy na mycie odręczne, wówczas torebki nie „zakręcamy”, jak to mamy w stylu czynić z odzieżą, praktycznie w ogóle nie wycieramy. Najlepiej delikatnie odcisnąć z niej nadmiar wody oraz ulokować ją na sztywnym ręczniku. Zadbajmy o to, ażeby odbudować jej wcześniejszy profil! Co wykonać, gdy siatka nie wygląda powabnie – zmierzwiła się albo zobaczyliśmy na niej „kuleczki”? Wypada zrobić oczywiście to, co robiło się ongiś z golfami. Mianowicie umiarkowanie oczyścić ją za pomocą nożyc, narzędzi do golenia czy golarki do odzieży. Należy jednakże niezwykle nadzorować, ażeby nie naruszyć konstrukcji tkaniny (utworzy się w niej najzwyczajniej w świecie dziura).

Torba filcowa na każdą okazję

Torebka wykonana z filcu na pierwszy rzut oka nadaje się do naturalnego ubioru. Mamy szansę ją jednak nosić do klasycznych ubrań, jeśli ma należyty profil, wielkość oraz styl. Niegdyś kolor torebki „dostrajało” się do kolorytu pantofli. Dzisiaj na topie są bardziej zróżnicowane zestawy. Mówiąc w skrócie panują dwie zasady: jeżeli wkładamy na siebie ubiór monochromatyczny, to mamy szansę pozwolić sobie na torebkę z głębokimi nadrukami, etc. Jeśli narzucamy na siebie ubrania w stylu „na jeden kolorek”, wówczas powinniśmy dopasować torbę o barwie neutralnej – inaczej jednokolorową. Do klasycznej sukienki lepiej pasuje zgrabna torba filcowa, do butów sportowych – bardziej pakowna, „gimnastyczna”. Na firmowe sympozja zabieramy ze sobą najdroższy „filc” w kolorkach typowych, czyli bladawym, ciemnym, beżowym, czekoladowym. Konkludując: torba filcowana jest dobra dla każdej Pani, jaka pragnie być najzwyczajniej w świecie modna! Powinniśmy zakupić dwie różne, które będziemy miały szansę nosić zależnie od okoliczności, przykładowo w dłuższą podróż czy na zakupy. Jeżeli jesteś zaintrygowana kupnem opisanego dodatku, wejdź w ten link – Torba z filcu

Strona używa cookies
Ok