Biogazownie pochodnie do spalania biogazu instalacje na biogaz
Technologie pozyskiwania biogazu
2 grudnia, 2016
Dj na wesele polsko-angielskie Wodzirej na wesele wielokulturowe Dj na wesele mieszane
Scenografia dźwiękowa wesela polsko-angielskiego
6 grudnia, 2016

Organizacja ślubu: jak dobrać odpowiednie dekoracje?

organizacja ślubów toruń

Ceremonia ślubna to niemal dla wszystkich par młodych najważniejsze doświadczenie w całym życiu. Nie ma w tym nic dziwnego, iż osoby, które biorą ślub, pragną tego, aby ich ślub był wyjątkowy. Dlatego wiele osób, które chcą się pobrać, dużą część uwagi poświęca temu, aby idealnie zorganizować ślub. Brane pod uwagę jest między innymi to w jaki sposób prezentuje się lokal, a także wnętrze miejsca, gdzie odbędzie się ślub, oraz jakie ozdoby będą obecne w trakcie wesela, a więc ogólnie mówiąc – idzie o sprawy oprawy wizualnej.

To już nie są czasy, kiedy wystarczył pojedynczy nijaki kwiat na stole, wielokolorowe baloniki czy pożółkłe obrusy. Nie ma w tym nic zaskakującego – przecież jest to szczególnie istotna impreza i perspektyw na zrealizowanie jej cudownej oprawy jest rzeczywiście sporo. Zatem jakie mamy do wyboru dekoracje weselne i co czym warto pamiętać?

Organizacja ślubu a dekoracje

Dekoracje weselne są często stworzone ze szklanych elementów, drewna, albo z materiałów tkaninowych. Jeśli chodzi o przeważające barwy, to nie ma przymusu, żeby była to tradycyjna biel, lub odcienie różowego lub czerwieni. Często przyszli małżonkowie wybierają inne kolory, nierzadko bardzo nasycone. Modny jest przykładowo fioletowy, błękitny i zielonkawy.

Wciąż niezwykle popularnym elementem ozdobnym na imprezach weselnych jest nastrojowe oświetlenie typu LED. Jest ono proste w podwieszaniu, wygląda elegancko a przede wszystkim daje fantastyczne wrażenie. A ponadto oświetlenie może zatuszować niektóre defekty sali, jeżeli takowe są. Jednak niektóre pary młode zamiast światła ledowego, wybierają lampiony albo tylko świeczki.

Dekoracje weselne – inspiracje

Tak naprawdę to możemy wszystko upiększyć, ponieważ dekoracje nie muszą być ani monotonne, ani banalne, opcje są prawie nieograniczone: od ozdób kwiatowych (np. bukieciki na stoły), przez odpowiednie podświetlenie sali. Jeśli chodzi o podstawowe i najczęściej upiększane elementy na weselach, to oczywiście są to stoliki oraz siedzenia. Na stoliki powszechnie układa się bukiety w przeszklonych wazonach, wizytówki z nazwiskami gości, niewielkie prezenty. Na miejsca siedzące zakłada się estetyczne futerały, dekoruje je się także wstążkami jak i kwiatami. Na osobną wzmiankę zasługuje również „kącik” świeżo upieczonych małżonków, który często podkreśla się większymi dekoracjami.

Jeśli chodzi o pomysły na dekoracje ślubne, często elementy ozdobne ceremonii współgrają z aktualną porą roku. Np. w lato na stołach stawia kwiaty polne zamiast klasycznych róż. Dekoracje weselne mamy możliwość również dopracować tak, aby oddawały one charaktery pary lub ich zainteresowania. Tak jest np. w wypadku ceremonii ślubnych, gdzie małżonkowie wywodzą się z różnych kultur i zależy im na zestawieniu ich dwóch tradycji.

Brak czasu a dekoracje ślubne – jak temu zaradzić?

Ale z drugiej strony pojawia się pytanie, czy mając na głowie tyle spraw związanych z planowaniem ślubu, znajdzie się dodatkowo czas na poszukiwanie odpowiednich dekoracji weselnych? Małżeństwa które ceremonie mają za sobą, potwierdzą że samodzielny dobór dodatków weselnych był nie tylko żmudny, ale też stresujący. Ale co było dla nich najgorsze, to fakt, że rezultat końcowy ich samodzielnego dekorowania bardzo odbiegał od koncepcji, którą na początku mieli w głowie.

Obecnie wybór ozdób oraz możliwości ich przeznaczenia jest niemal nieograniczony. Niestety, dla tych osób, które na co dzień nie zajmują się tym tematem, wybór spośród tylu propozycji, może skutecznie zrazić. A nie zapominajmy, że przecież dekoracje dotyczą nie tylko wnętrz. To także na przykład ozdoby na samochód czy dekoracja drzwi prowadzących na salę.

Absolutnie nie znaczy to, że jeśli narzeczeni nie mają czasu, to muszą rezygnować z pięknych dekoracji weselnych. Para nie musi także godzić się na dekoracje ślubne, które są „w pakiecie” wybranej restauracji lub innego lokalu. Nie okłamujmy się – takie ozdoby są nijakie i zazwyczaj nie pasują np. do charakteru przyjęcia, tła muzycznego itp.. Ponadto przeważnie parom zależy właśnie na tym, by dekoracje ślubne oddawały specyfikę ich związku, a nie były kopią każdego ostatniego wesela.

Na szczęście organizację ślubu i wesela mamy możliwość zlecić doświadczonej firmie, która wyczaruje wymarzony nastrój w tak istotnym dniu. A jeżeli nie będziecie pewni swoich zamysłów, ekspert pomoże wam dokonać wyboru, przedstawi inne propozycje, zainspiruje, a najistotniejsze – odciąży was z obowiązków, które mogłyby być stresujące i czasochłonne.

Zlecanie organizacji ślubu i dekoracji weselnych

Zlecanie firmie dekoracji kościoła, urzędu lub sali weselnej ma ponadto inne zalety. Jedną z nich jest fakt, że nie potrzeba nabywać ozdób na własność. Agencje ślubne zajmujące się dekorowaniem ceremonii ślubnych posiadają własny zestaw ozdób. Dzięki temu odpada kłopot związany z kosztami na dekoracje, które doskonale wygląda na ślubie czy weselu, jednak późniejsze ich rozbieranie i wyszukiwanie miejsca, gdzie możemy je schować, jest dość kłopotliwe. Zresztą większość z elementów ozdobnych jest niepraktyczna do wykorzystania we swoim domu.

Jak działa agencja ślubna?

W pierwszej kolejności taka firma przemyśli z tobą twoją wizję, weźmie pod uwagę twoje pomysły i możliwości, skonsultuje z tobą temat główny dekoracji ślubnych, w tym również kolory i ułożenie kilkunastu a następnie sporządzi projekt dekoracji ślubu.

Takie podejście ma sporo zalet. Oprócz tego, że nie trzeba się denerwować się, tym, czy na pewno zostało zrealizowane oraz czy ozdoby będą współgrać ze sobą, to dodatkowo przyoszczędzicie dużo czasu i nerwów. Jeśli szukacie pomocy przy dekoracjach weselnych, to na pewno dobrze jest poznać możliwości, które oferuje konsultantka ślubna. Aby otrzymać więcej wskazówek na ten temat, wybierz poniższy adres: organizacja ślubów Toruń.

Strona używa cookies
Ok