organizacja ślubów toruń
Organizacja ślubu: jak dobrać odpowiednie dekoracje?
2 grudnia, 2016
tłumacz bydgoszcz
Czym się różni tłumacz od tłumacza przysięgłego?
8 grudnia, 2016

Scenografia dźwiękowa wesela polsko-angielskiego

Dj na wesele polsko-angielskie Wodzirej na wesele wielokulturowe Dj na wesele mieszane

Jeżeli oboje pochodzicie z różnych państw i jesteście odmiennego wyznania…

Wesela międzynarodowe to ogromne wyzwanie. Po pierwsze należy sprawić, żeby rodziny Młodej Pary dojechały zgodnie z planem, secundo – w czasie wesela powinny się nawzajem rozumieć, mianowicie nieodzowne są osoby, które znają obydwa języki, tertio – repertuar dźwiękowy musi być skutecznym kompromisem, co znaczy, że należy go dobrać do gustu Panny Młodej i Pana Młodego. Na takiej uroczystości idealnie sprawdzi się dj – wodzirej, który wykona oprawę dźwiękową w oparciu o życzenia przyszłych małżonków. W Polsce systematycznie zatrudnia się dj’a na wesela polsko-angielskie, polsko-austriackie, polsko-francuskie, polsko-bułgarskie, polsko-amerykańskie lub polsko-włoskie. W czasie ich organizacji wyrasta mnóstwo kłopotów, jakimi w ogóle nie muszą martwić się Ci, którzy mają swoje korzenie w jednym kraju. W sytuacji, gdy wesela małżonków „mieszanych” należy zastosować „odrobinę tradycji” rodzimej oraz obcokrajowej. Dotyczy to wszystkich zwyczajów, posiłków, muzyki i przeróżnych gier. Kluczowym problemem może być język, stąd warto na niniejszą uroczystość zatrudnić translatora, jeśli Państwo Młodzi, rodzina bądź przyjaciele nie mogą tego uczynić. Błyskawicznie będzie tłumaczył przemowy oraz omawiał wszelkie obrzędy.
W jaki sposób zatem scalić dwie obyczajowości, bogate doświadczenia i spowodować, ażeby goście nie byli znudzeni?

Oczywiście korzystając z pomocy dobrego dj’a – wodzireja

Odpowiedni dj na wesela mieszane wie w jaki sposób zjednoczyć podczas wesela dwie przeróżne obyczajowości. Każda familia będzie najprawdopodobniej zupełnie inaczej przygotowana do tej zabawy, więc wszelkie dysonanse powinien on profesjonalnie wykorzystać. Bez względu na to, na jakiego dj’a – wodzireja się zdecydujemy. Musimy jednak zwrócić uwagę na parę spraw:

  • jego kompetencje w realizowaniu tego rodzaju uroczystości (przeanalizujmy w jakiej liczbie faktycznie uczestniczył)
  • predyspozycje wokalne, muzyczne lub wodzirejskie (trzeba popatrzeć na filmiki z dyskotek, które już wcześniej zostały przez niego zorganizowane)
  • zdolność wzbudzania pozytywnych emocji u osób uczestniczących w podobnych ceremoniach (m in. na filmach widać, że zaproszone osoby na przeróżnych zabawach fajnie się bawią)
  • umiejętność w dogadaniu się co do detali
  • spisanie umowy z wszelakimi detalami ile zapłacimy za oprawę muzyczną, koszt wydłużenia czasu występowania, repertuar, warianty atrakcji itp.)
  • detale – inaczej jakiekolwiek sprawy, które będą ważne w tym dniu, a które chwilowo „trzymają się na uboczu” (profesjonalizm dj’a, np. obycie, stosowny strój, punktualność)
  • zarysowanie „Planu B”, mianowicie kolejnego harmonogramu, jaki w przypadku niemożliwości zastosowania podstawowego zajmie jego miejsce

Sen z oczu może spędzać jeszcze pytanie: czy gościć dj’a alkoholem w trakcie uroczystości? Po pierwsze goszczenie czy to napojami alkoholizowanymi, czy to kąskiem weselnego tortu nie powinno powodować poważniejszych zastrzeżeń. Z drugiej strony – nikt nie zamierza mieć na naprawdę ważnym wydarzeniu kogoś odpowiedzialnego za muzykę, która przebywa „pod stołem” zupełnie pijana… Powinniśmy wybrać wyjście kompromisowe, zatem przekazać jeden oddzielny stolik dla wodzireja z przysłowiową „odrobiną” mocnego trunku. Inaczej cała impreza może niespodziewanie się zakończyć, a rodzina i przyjaciele będą rozczarowani oraz natychmiast udadzą się do domów.

Jakie niespodzianki może zaproponować dj?

Propozycji jest doprawdy sporo. Możemy zaproponować nasze pomysły albo zdać się całkowicie na „fantazję” dj’a Gry można pogrupować na zabawy związane z „przedbabinami”, zabawy taneczne, fanty itp. Istotne jest, aby powiązać rozrywki integracyjne (na których rodzina i przyjaciele posiadają szansę dyskutować ze sobą oraz się bawić), tradycyjne (butelka i długopis, pociąg albo świstaki), neutralne (by uniknąć rutyny na weselu). Doskonałym pomysłem są również quizy, gdzie do wygrania jest taniec z Panną Młodą albo Panem Młodym. Na mieszanym weselu nie powinny pojawić się gry o silnym zabarwieniu seksualnym, prostackie lub ośmieszające którąś ze stron. Dj może zgromadzić przybyłych do odtańczenia narodowego tańca konkretnego kraju, m in. corridę, mazurka, kaczuchy, trojaka. Zanim powstanie grafik atrakcji możemy podyskutować z rodzicami, dziadkami oraz pozostałymi gośćmi o konwenansach kraju, z którego pochodzą oraz wybrać wraz z nimi te najbardziej trafne. Jeżeli zatrudnimy dj’a na wesele międzynarodowe, należy z nim koniecznie opracować wszystkie detale. Powinien zmieszać przeróżne style muzyki, żeby każdy z gości miał szansę biesiadowania przy ulubionych melodiach.

O tym trzeba wiedzieć!O tym nie możemy zapomnieć!

W czasie brytyjskiego wesela zaproszone osoby indywidualnie fundują sobie wyskokowe trunki. Odstępstwem od tej reguły jest szampan, za który płaci familia Młodej Pary. Tymże szampanem wznosi się toast za współmałżonków na początku ceremonii ślubnej.

Jeżeli jesteś zainteresowany wynajęciem dj’a na wesele, kliknij w ten link – dj na wesele mieszane

Strona używa cookies
Ok