Agencja interaktywna - Pozycjonowanie stron - Reklama w Internecie - Kampanie reklamowe w Internecie - Reklamy Adwords
Nowoczesna reklama w internecie
15 lutego, 2017
Agencja reklamowa - Reklama Toruń - Filmy reklamowe - Projektowanie Logo - Ulotki, wizytówki, banery reklamowe - Profesjonalne Studio graficzne Toruń
Reklama dla Twojej firmy
16 lutego, 2017

Kolejny raz sprzątanie, a Ty nie masz pomysłu jak to wszystko zorganizować. Zdarza nam się, że chcielibyśmy znaleźć sposób na ekspresowe porządki. Magia tutaj za dużo nie zrobi. Trzeba po prostu wziąć się za siebie i zacząć działać. Czyste i schludne mieszkanie to radość każdej gospodyni. Czasem przychodząc z wizytą do koleżanki zastanawiasz się na pewno: kiedy ona znajduje na to czas? Dwójka dzieci, włochaty czworonóg, praca, siłownia i jeszcze zdąży sprzątnąć. Są dwa rozwiązania – albo Twoja koleżanka jest czarownicą, albo zna kilka profesjonalnych trików na codzienne utrzymanie czystości w domu. Takie wskazówki mogą być potrzebne każdej z nas, o ile nie skusimy się na wynajęcie fachowej firmy sprzątającej. Wszystko jest kwestią Twojego wyboru. My chcemy Tobie dziś pokazać, że sprzątanie nie musi być nieprzyjemne. Odkryj kilka praktycznych wskazówek i zostań prawdziwą panią domu.

Jak utrzymać czystość w łazience?

Sprzątanie toalety to jedna z najtrudniejszych czynności. Głównie dlatego, że ze względu na wilgotność dużo szybciej koncentrują się w niej bakterie i niebezpieczne grzyby. Jeśli pragniesz, aby Twoja toaleta była zawsze schludna i aromatycznie pachnąca musisz zatroszczyć się o odpowiednią organizację mebli. Wyrzuć wszelkie nieprzydatne rzeczy i ułóż meble w taki sposób aby w miarę możliwości, nie zostawiać niedostępnych zakamarków. Im swobodniejsza łazienka, tym prędzej ją sprzątniesz. Tak naprawdę do umycia łazienki potrzebujesz 3 płynów – płynu o ogólnym zastosowaniu, roztworu do czyszczenia szyb i płynu do odkażania toalet. Taki komplet da Ci perfekcyjne rezultaty. Zawsze noś gumowe rękawiczki które ocalą Twoje dłonie przed szkodliwym działaniem płynów żrących. Sprzątanie łazienki rozpocznij od wystawienia z niej wszelkich ozdób, koszyków i ogólnie całego drobniejszego wyposażenia. Na początku zamieć posadzkę, a potem zalej toaletę płynem. Następnie, spryskaj płynem uniwersalnym wszelkie elementy – od umywalki aż po wannę i po kolei je powycieraj. Nie zapomnij o bateriach przy kranie i wannie. Na końcu przeczyść stosownie ubikację jak i posadzkę. Przeczyszczanie łazienki choć raz na tydzień, zagwarantuje jej lśniący wygląd. Wystarczy wyłącznie 30 minut w tygodniu.

Jak wygląda sprzątanie kuchni

Sprzątanie kuchni to inna bajka. Codziennie, przez gotowanie powstają w niej nowe zabrudzenia. Najbardziej uporczywy jest pokrywający płytę kuchenki tłuszcz, który po paru dniach jest kłopotliwy do usunięcia. Żeby zapobiec temu problemowi należy oczyszczać płytę niezwłocznie po przyrządzeniu potraw. Zajmie Ci to 1 minutę, a oszczędzisz sobie tym późniejszą walkę z zaschniętym tłuszczem. Kolejnym, w sumie największym skupiskiem bakterii jest gąbka do mycia naczyń. Zdziwiona? Na takich akcesoriach wyposażenia kuchni, jak myjki do mycia, czy deski do krojenia osadza się o połowę razy więcej mikrobów niż na desce klozetowej. Produkcję mikrobów usprawnia połączenie wilgoci, temperatury i resztek jedzenia. Stąd też, po każdym myciu, dobrze jest gąbkę wnikliwie odsączyć i położyć w przewiewnym miejscu, żeby mogła szybko wyschnąć. Wymieniaj ją co tydzień, a usuniesz szkodliwe wirusy w prywatnej kuchni. A co z nalotem od herbaty na szklankach? Oczyszczenie ich jest naprawdę proste, a pomocne będą w tym naturalne składniki, takie jak ocet, czy cytryna. Wystarczy zapełnić kubek sodą kuchenną wymieszaną z jednym z tych dwóch produktów. Kilka chwil pozostawić i wyszorować gąbeczką. Efekt murowany. Co ponadto dobrze jest posprzątać w kuchni? Oczywiście lodówkę. Przecież chowamy w niej produkty, które później zjadamy. W lodówce istotna jest organizacja miejsca. Nie przynoś zbyt dużo na jeden raz. Napakowana lodówka sprawi, że jedzenie szybciej się zepsuje. Na górnej półce poukładaj produkty z najdłuższą datą ważności, oraz zrobione już wypieki. Na kolejnych półkach musi znaleźć się żywność do odgrzania (np jednodniowy obiad), jak i wędliny i produkty mleczne. Półka na samy dole jest najzimniejsza, przez to tutaj warto jest przygotować miejsce dla surowego mięsa, oraz już pokrojonych owoców i warzyw. W dolnej szufladzie możemy zmieścić świeże warzywa i owoce, a na skrzydle lodówki takie artykuły jak sosy, jaja i masło.

Dlaczego warto skorzystać z usług firm sprzątających

Usługi firm sprzątających kierowane są nie tylko do pań, które nie lubią czyścić mieszkania, lub nie posiadają wystarczającej ilości czasu. Zarezerwowane usług profesjonalnej służby domowej na określony odcinek czasu, uprawni Ci zapoznanie się z naczelnymi wskazówkami sprzątania. Później będziesz mogła je zastosować indywidualnie. Dzisiaj firmy sprzątające zapewniają nam całościowe usługi porządkowe w stosunkowo adekwatnej cenie. Zajmują się nie tylko myciem kuchni i ścieraniem kurzu. Dostarczają również usługi takie jak pranie, polerowanie podłogi lub sprzątanie po różnych okolicznościach, co jest zmorą każdego z nas. Cena pojedynczego sprzątania mieszkania to koszt rzędu 100 złotych. Czasem warto więc, zastanowić się nad wypożyczeniem profesjonalnej firmy sprzątającej?

Jak już zdążyliście zaobserwować sprzątanie bynajmniej nie jest uciążliwym obowiązkiem. A zaufajcie nam, w schludnym i pachnącym domu poczujecie się o niebo lepiej. W nagrodę za zrobione porządki możecie wybrać się do kina, czy kupić sobie ładną sukienkę, co będzie doskonałą motywacją na następny raz. Nabądź także ciepłe zapachy w postaci dyfuzora, lub olejku, a błyskawicznie pokochacie domowe sprzątanie.

Każda z Was jest w stanie stać się perfekcyjną panią domu. Jeśli jednak nie macie wystarczającej ilości wolnego czasu, skorzystajcie z pomocy doświadczonej firmy sprzątającej. Oto jedna z nich: Sprzątanie Toruń

Strona używa cookies
Ok