ekrany led - telebimy diodowe
Telebimy
30 sierpnia, 2020
Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu
Stomatologia estetyczna
30 sierpnia, 2020

Obecnie gładkie ciało bez niepożądanego owłosienia jest celem, który pragnie spełnić wiele osób. Z tego względu, dostępne są różne sposoby eliminowania włosów. Najbardziej pożądanymi cechami, którymi powinna odznaczać się depilacja porządnej klasy są trwałość, by włosy nie odrastały z powrotem za szybko oraz skuteczność, by metoda usuwała całość, zamiast niewielkiej części owłosienia. Najnowszym i obecnie najbardziej skutecznym sposobem jest depilacja laserowa, która daje trwałe efekty. Wszystko zawdzięczają wciąż rozwijającym się technologiom i urządzeniom, które korzystają z najnowszych technik.

Depilacja laserowa jest szczególnie zalecana w przypadku osób, które mają włoski podatne na wrastanie w skórę (te ciężko usuwa się innymi sposobami) oraz pojawiania się drobnych stanów zapalnych oraz krostek. Depilację laserową zazwyczaj trzeba powtarzać, jednak seria zabiegów pozwoli usunąć włosy nawet na parę lat.

METODY DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie niechcianych włosków jest możliwe dzięki różnym metodom. Zadaniem ich wszystkich jest zapewnienie długotrwałego efektu gładkiej skóry. Od innych sposobów usuwania owłosienia, depilację metodami laserowymi odróżnia to, że likwidują nie tylko samą strukturę włosa w jego ponad skórnej części, ale także niszczy cebulkę, co zapobiega ponownemu odrastaniu włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej znana metoda działa na zasadzie niszczenia struktury włosa za pomocą energii cieplnej, która pochodzi z lasera. Światło emitowane przez laser trafia do mieszka włosowego, gdzie jest absorbowane przez mieszczącą się w środku melaninę. Dzięki temu struktura włosa ulega zniszczeniu, co skutkuje jego usunięciem. Depilację tą metodą trzeba odnawiać, dlatego że laser naświetla wyłącznie te włosy, które aktualnie są w fazie wzrostu. Trzeba więc poczekać aż włosy, które były wcześniej w fazie uśpienia będą w fazie wzrostu. Zabiegi można wykonywać najszybciej w odstępie kilku tygodni, w niektórych przypadkach kilku miesięcy – co jest uzależnione od depilowanego obszaru skóry.

Uzyskanie trwałych efektów wymaga przeprowadzenia 3-6 zabiegów, jednak rezultat jest wart kilkukrotnych odwiedzin w gabinecie kosmetologicznym, bo utrzymuje się zwykle przez parę lat. Oznacza to więc pełną trwałość i skuteczność zabiegu. Możliwe są również zabiegi utrwalające, które wykonuje się raz w roku. Co więcej taka metoda daje poczucie pewności i komfort, a także uwalnia od konieczności ciągłego (nawet codziennego) usuwania włosków np. w porównaniu do maszynki do golenia. Minusem jest to, że może się nie sprawdzić w przypadku siwych albo jasnych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę wykonuje się za pomocą specjalnego urządzenia, które poprzez cienką igłę emituje niskie natężenie stałego prądu i tym sposobem niszczy cebulkę włosa. Igła musi być jednak wbita w każdy mieszek włosowy, dlatego że ta metoda usuwa włosy oddzielnie. Średnio włos jest uszkadzany w ciągu 30 sekund. Z tego względu elektroliza jest czasochłonnym zabiegiem. Zwykle zależy to od miejsca i ilości włosów, które mają podlegać zabiegowi. Ta technika depilacji może powodować drobne uszkodzenia skóry, ale one powinny zaleczyć się w ciągu kilku dni.

Elektroliza jest uznawana za jedną z najlepszych metod depilacji i najbardziej skutecznych pośród innych metod. Dzięki niej, za niedużym poświęceniem, można pozbyć się niechcianego owłosienia z pach, twarzy oraz innych części ciała. Tak jak w przypadku najpopularniejszej depilacji laserowej, niekiedy zabieg elektrolizy trzeba ponowić w gabinecie kosmetycznym, ze względu na różne tempo wzrastania włosów. Co więcej metoda dobrze działa na ciemnych i na jasnych włosach, ponieważ zabieg nie bazuje na stężeniu melaniny we włosie, a daje zachwycające efekty.

Termoliza

Termoliza przypomina elektrolizę, jeśli chodzi o sposób działania, jednak różni się w kilku względach. Przede wszystkim urządzenie, przy użyciu którego termoliza jest wykonywana emituje prąd zmienny o niewielkim natężeniu, a o wysokiej częstotliwości. To daje efekt termo – koagulacyjny, który niszczy strukturę włosa do samego mieszka. Co więcej igła pozostaje w mieszku włosowym na mniej więcej 1 lub 2 sekundy, co w dużym stopniu skraca czas zabiegu. To oznacza, że termoliza o wiele bardziej nadaje się do eliminowania włosów z większych obszarów (na przykład z nóg) w porównaniu do elektrolizy.

Ta metoda depilacji także może pozostawić po sobie nieznaczne uszkodzenia skóry – strupy lub zaczerwienienia, które zazwyczaj znikają w ciągu kilku dni od zabiegu. Termoliza niszczy ciemne i jasne owłosienie, a jej efektywność jest zbliżona do elektrolizy. Po przeprowadzeniu kilku zabiegów, które usuną wszelkie włosy, zepsute cebulki włosów uniemożliwiają ponowny wzrost włosa, co sprawia, że ta metoda jest bardzo trwała.

Blend

Blend ma w sobie cechy elektrolizy i termolizy, dlatego że wykorzystuje na równi niewielkie natężenie stałego prądu oraz połączenie prądu zmiennego i wysokiej częstotliwości. To daje tej metodzie wyższość nad innymi i ze względu na to jest najbardziej skuteczną metodą depilacji. W ten sposób uszkodzone cebulki włosów, nie odnawiają się, co sprawia włosy nie wyrastają ponownie. Blend jest jednak zabiegiem czasochłonnym, dlatego wykorzystuje się go w obrębie mniejszej powierzchni ciała i tak jak pozostałe zabiegi trzeba go powtarzać, dlatego że włosy da się poddać zabiegowi tylko w czasie wzrostu.

depilacja-laserowa.bydgoszcz.pl

Strona używa cookies
Ok