Adwokat Rozwody Toruń - Prawnik do rozwodu
Pranik do rozwodu
2 września, 2020
Geodeta toruń -pomiary specjalistyczne Usługi geodezyjne
Geodeta – specjalistyczne pomiary
2 września, 2020

Maszynki oraz kremy do golenia, kremy hamujące odrastanie włosów, depilacja IPL – to prawdopodobnie najpopularniejsze zwyczaje redukowania niepożądanego owłosienia. Czy są one skuteczne? Bez wątpienia zdają egzamin na kilka czy kilkanaście dni, tylko po owym czasie procedurę powinno się powtórzyć. I to właśnie jest fundamentalny argument wynalezienia depilacji laserowej – zatem sposobu usunięcia owłosienia raz na zawsze. Bynajmniej nie jest to koncept nowy, gdyż niedawno dużo osób umawiało się na terapię z zastosowaniem Light Sheer Duet. Teraz najmodniejszym oraz najlepszym laserem jest Palomar Vectus, który błyskawicznie usuwa owłosienie nawet z obszernych partii ciała. Badacze, którzy skonstruowali, a następnie zastosowali w praktyce oba lasery medyczne, w drugim przypadku zainstalowali bardziej jednorodną wiązkę świetlną. Takie podejście zapewniło podniesienie wydajności terapii, ograniczenie czasu jego przeprowadzania oraz zredukowanie tzw. „gorących punktów”. Depilacja laserowa jest łagodnym zabiegiem oraz mamy możliwość ją z powodzeniem stosować do okolic intymnych, skóry niezmiernie delikatnej czy opalonej. Mogą się na niego zdecydować osoby, które mają przebarwienia skóry, reagują alergicznie na kremy do depilacji czy mają drobne naczynka włosowate. Palomar Vectus to terapeutyczny laser diodowy, który otrzymał dużą ilość prestiżowych nagród. Co nie mniej znaczące, w ogóle nie powoduje żadnych skutków ubocznych.

Najczęściej trzeba od 3 do 5 sesji, żeby całkowicie usunąć wszystkie włosy. Jeżeli wyselekcjonujemy kilka partii, przykładowo przedramiona oraz stopy jednocześnie, to kosmetyczka potrafi to zrealizować w trakcie pojedynczej konsultacji. W praktyce liczba zabiegów jest uzależniona od rodzaju owłosienia oraz etapu, na którym znajduje się włosek. Pierwszy zabieg redukuje włoski bardzo widoczne, najsilniejsze, które są w końcowej fazie wzrostu. Krótko mówiąc nie wszystkie najzwyczajniej w świecie rosną jednocześnie, z tego względu laser niszczy szacunkowo 30 % owłosienia po pierwszej sesji.

Czy depilacja laserowa na 100% gwarantuje znakomite efekty?

Na pewno są one dużo efektywniejsze aniżeli w przypadku depilacji pozostałymi metodami. Depilacja laserowa to trwała depilacja, a w ciągu życia są w stanie pojawić się jedynie pojedyncze włoski (przykładowo w wyniku w wyniku przyjmowania niektórych leków). Klientki, jakie zdecydowały się na ten zabieg oraz publikują swoje opinie na forach w 99% są usatysfakcjonowane z rezultatów. Zwłaszcza, że jest to skuteczna technika na wrastające włosy. A dokładniej? Zgubnym wynikiem pospiesznych depilacji czy najzwyczajniej w świecie podatności są niewielkie ranki na skórze, rozognione grudki czy krosteczki. Mogą również pojawić się stany zapalne, a wówczas wizyta u lekarza jest czasami niezbędna. Włoski nie mogą przebić się przez skórę oraz pozostają w niej. W zagłębieniu przy włosie zaczyna gromadzić się ropa, a wtedy powstają blizny. Depilacja laserowa jest jedyną alternatywą, żeby poradzić sobie z owym problemem.

Przed pierwszą sesją kosmetyczka przybliża do skóry urządzenie SkinTel. Jego zadaniem jest dokonanie obserwacji włosków oraz dostosowanie siły wiązki światła. Lasery starszego typu absolutnie nie mają takiej możliwości, z tego względu przed konsultacją warto stwierdzić, jakim sprzętem dysponuje wybrany salon. Nowoczesny czytnik analizuje kilka paramentów jednocześnie, m.in. kolor oraz zwartość włosów. W ogóle nie musimy się martwić, że urządzenie będzie powodowało ból czy powstaną oparzenia.

Plusy depilacji laserowej

Jako największy walor musimy uznać wygospodarowany czas, ponieważ nie trzeba już więcej golić skóry po depilacji laserowej. Wystarczy pamiętać o higienie w taki sposób, jak robiliśmy to do tej pory. Nie musimy też fundować sobie nowych golarek, inwestować w luksusowe urządzenia do domu, męczyć się z nagrzewaniem wosku oraz dyskomfortem. Kobiety wybierają epilację ze względów typowo funkcjonalnych. Są w stanie naturalnie wyjść na plażę w stroju kąpielowym, nie muszą wstydzić się rzadkich sterczących włosków ani krost. Można cieszyć się aksamitną skórą! Niewątpliwym atutem dla kobiet depilujących bikini jest perspektywa znieczulenia niniejszego bardzo wrażliwego miejsca. Chłodzący żel uśmierza siłę odczuwania stopniowych impulsów wysyłanych przez laser. Do innych zalet trzeba doliczyć brak komplikacji po sesji (trzeba jednakże zapoznać się z przeciwwskazaniami). Trwałe usuwanie owłosienia jest zazwyczaj bardzo kosztowne, stąd też warto przejrzeć miejscowe oferty oraz sprawdzić czy przypadkiem jakiś salon nie wprowadził zniżek.

Ciekawe informacje

Podczas trzeciej wizyty laserem medycznym Palomar Vectus mamy możliwość pozbyć się około 90% włosków

Za pomocą Palomar Vectus mamy możliwość zniszczyć włoski choćby na bardzo opalonej skórze

W 1997 roku został wdrożony laser aleksandrytowy, dzięki któremu można było redukować zbyteczne owłosienie

Można wyróżnić cztery typy laserów, wykorzystywanych aktualnie na potrzeby depilacji laserowej: laser rubinowy, aleksandrytowy, klasyczny oraz neodymowo yagowy.

Jeśli zainteresowała Cię depilacja na całe życie, najedź w link i przeczytaj najczęstsze pytania.

depilacja Bydgoszcz

Strona używa cookies
Ok