Darmowe ogłoszenia nieruchomości Zamki na sprzedaż Domy Lokale Mieszkania na sprzedaż
Co powinniśmy wiedzieć przed zakupem mieszkania albo domu?
28 października, 2016
Pompy ciepła Pompy ciepła Toruń Pompy grzewcze Pompy cieplne
Pompy ciepła – cena
1 listopada, 2016
Depilacja laserowa - Depilacja laserem - Epilacja - Trwałe usuwanie owłosienia - Endomed Toruń

Szanowne Panie, wiem, że wszystkie marzycie o ładnym i zadbanym ciele. Wertując czasopisma widzimy ślicznie opalone modelki, o idealnych kształtach i urokliwym uśmiechu. Nie myślcie jednak, że dziewczyny z okładek prezentują się tak na co dzień. O ich urodę dba profesjonalny sztab ludzi maskujących ich niedoskonałości. W erze multimediów nie można obejść się także bez obróbki cyfrowej fotografii, a więc często to co zmusza nas do walki o piękne ciało, jest po prostu nie realne.

Aby poczuć się komfortowo we własnym ciele powinnyście zacząć od prostych zmian w swoim życiu. Zdrowe odżywianie i codzienny ruch (a nie wysiłek!), to pierwsze kroki na drodze do zgrabnego ciałka. Dobrze, że pewne zabiegi ułatwiają nam osiągnięcie rezultatów którymi mogą się poszczycić gwiazdy Hollywood. Jednym z takich zabiegów jest depilacja laserowa, której celem jest usunięcie obfitego owłosienia. Jeśli jesteście zainteresowane tym naprawdę nieinwazyjnym zabiegiem, poniżej obalimy często powtarzane mity na temat trwałej depilacji.

Czy podczas depilacji laserowej odczuwa się ból?

Skądże, depilacja laserowa jest zabiegiem w 100% bezbolesnym. Jeśli podczas depilacji odczuwałaś ból, oznacza to, że personel źle ustawił parametry lasera, lub osoby przeprowadzające zabieg nie były właściwie przeszkolone. Laser stosowany w epilacji powinien być odpowiednio skonfigurowany pod względem barwy skóry i poziomu melaniny. W końcu każda z nas zasługuje na wyjątkowe usługi.

Jak laser usuwa owłosienie?

Depilacja laserem, a właściwie epilacja laserowa to zabieg który polega na uszkodzeniu cebulki włosa. Wiązka urządzenia przenika w głąb włosów przy udziale barwnika, czyli melaniny. W ten sposób włos traci wartości odżywcze, przez co przestaje się regenerować, co w efekcie przyczynia się do jego kompletnej utraty. I to raz na zawsze.

Czemu tak ważne jest przystąpienie do kilku sesji depilacji laserowej?

Trwałe usunięcie owłosienia następuje dopiero po kilku spotkaniach. Zazwyczaj przeprowadza się 5 występujących po sobie zabiegów. Jest to wynik cyklu wzrostu pojedynczego włosa. Cykl wzrostu włosa składa się z 3 etapów – wzrostu (anagen), przejścia (katagen) i spoczynku (telogen). Bezproblemowo depiluje się włosy w trakcie 1 fazy, stąd też następne zabiegi przeprowadza się w odpowiednim odstępie czasu, kiedy część włosów znajdzie się w 1 fazie.

Przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej

Z zabiegu depilacji laserem nie mogą korzystać kobiety w ciąży i osoby, chorujące na następujące rodzaje chorób: bielactwo, łuszczyca, opryszczka, cukrzyca, zakrzepica i owrzodzenie żylakowate. Przed rozpoczęciem zabiegu należy zrezygnować z chodzenia na solarium (na 5 tygodni przed) i z używania środków samoopalających (na 2 tygodnie przed). Niewskazane jest także używanie kremów zawierających retinol, zażywanie antybiotyków, picie napojów ziołowych (szczególnie dziurawca i nagietka) i picie herbat wyszczuplających. Dodam również, że na wiązkę laserową nie reagują włosy o niskiej zawartości melaniny, o jasnym kolorze i siwe, dlatego osobom o takim kolorze włosów nie poleca się stosowania depilacji laserem.

O czym należy pamiętać przed zabiegiem depilacji laserowej?

Możesz być pewna, że w profesjonalnych gabinetach świadczących zabiegi kosmetyczne pracownicy udzielą Ci niezbędnych porad, aczkolwiek zawsze dobrze jest się przygotować zawczasu. Przed zabiegiem należy dokładnie umyć swoje ciało. Po kąpieli nie używaj żadnych preparatów i balsamów o właściwościach nawilżających. Skóra nie może być niczym posmarowana, gdyż może to zmniejszyć efekty depilacji. Pamiętaj o rezygnacji z wszelkich preparatów i napojów zawierających związki światłoczułe (retinol, witamina C, dziurawiec i nagietek). Dzięki podporządkowaniu się tym podstawowym zasadom, bardzo szybko osiągniesz wymarzone rezultaty.

Dlaczego depilacja laserem jest skuteczna?

Depilacja laserowa gwarantuje całkowite usunięcie owłosienia. Oznacza to, że po zakończeniu wszystkich zabiegów na właściwej partii ciała nie odrosną włosy. Depilacja laserem jest również, bezbolesna i nie implikuje żadnych efektów ubocznych. Pozwala osiągnąć wysokiej jakości rezultat bez podrażnień skóry, nawet w najbardziej delikatnych miejscach (np.: bikini czy pachy).

Zabiegi medycyny estetycznej, takie jak epilacja laserowa nie tylko odświeżają kondycję naszej skóry, ale zapewniają nam pozytywne samopoczucie. Laserowe usuwanie owłosienia to także spora oszczędność czasu, gdyż już nigdy więcej nie będziecie zmuszone sięgać po maszynkę do golenia. Szukając profesjonalne gabinetu kosmetycznego, zerknijcie na Endomed, oferujący udoskonaloną metodę depilacji laserowej. Firma używa laser medyczny Palomar Vectus, który zapewnia zniewalające efekty w krótkim czasie. Więcej informacji o zabiegach trwałego usuwania owłosienia znajdziecie klikając w ten odnośnik: depilacja laserowa.

Strona używa cookies
Ok