skutery Kymco serwisowanie skuterów miejskich pielęgnacja skutera Kymco
Właściwy serwis skutera
3 marca, 2017
siatka na krety siatka przeciwko kretom siatka rabatowa
Siatka przeciw kretom
4 marca, 2017

Depilacja laserowa sposobem na gładkie ciało

Depilacja laserowa laser medyczny depilacja toruń

Co wybrać? Kosztowny depilator, ciepły wosk czy laser?

Współcześnie każda kobieta chce mieć nieskazitelne ciało, obowiązkowo bez najmniejszego włosa! Część z nas nie zamierza trwonić czasu na skupowanie kremów do usuwania owłosienia, z którymi musimy stać pod prysznicem kilkanaście minut. Maszynki do golenia, bolesny wosk, drogie akcesoria do usuwania włosów w domu – powinny zdecydowanie odejść. Pojawił się już ich następca – laser kosmetyczny, który może usunąć włosy nawet z trudno dostępnych miejsc na ciele i to na dobre. Jeśli masz jakiekolwiek zastrzeżenia – to przeczytaj ów artykuł.
Usuwanie owłosienia z nóg jest strasznie nudne. Myśli o tym z pewnością każda z was. Wzrastające włoski są trwalsze, ciemniejsze i jeszcze trudniej się ich pozbyć. Jeżeli planujemy iść na zabieg depilacji za pomocą wosku w domu, wówczas musimy koniecznie wiedzieć jakim sposobem to po prostu zrobić, bowiem możemy zrobić sobie krzywdę, a dokładniej skaleczyć skórę. Absolutnie nie możemy zapomnieć o dobrej pielęgnacji, bowiem to kwintesencja znakomicie gładkich nóg (bądź pozostałych części ciała). Może najwyższy czas zaczerpnąć z dobrodziejstwa nowatorskich technologii i zdecydować się na laser? To pewna strategia pozbywania się owłosienia, ale wcale nie jest aż taka łatwa. Musimy zapisać się na co najmniej kilka kosztownych sesji, by kosmetolog usunęła wszystkie włoski raz na zawsze. Bardzo istotne jest przygotowanie się do omawianego zabiegu – chodzi tutaj o bezpieczeństwo oraz ładną, wspaniałą skórę.

Czy analizowałaś kiedyś to, jaką ilość czasu poświęcasz na golenie nóg bądź pach? Jeśli zdecydowałaś się na jednorazowe maszynki to marnujesz codzienne aż 7 minut, a to daje orientacyjnie 167 godzin każdego roku. Golarka elektryczna bądź bawełniane paski z woskiem wyłącznie początkowo są skuteczne, bo należy taki system stosować nie mniej niż przez 30 minut co kilka tygodni. Do tego dochodzą kosztowne balsamy, kremy oraz inne kosmetyki, które mają opóźnić wzrastanie włosów czy ich wrastanie. Depilacja za pomocą wosku jest uciążliwa i tylko dzięki niej możemy mieć potem komplikacje z wrastaniem włosów. A oprócz tego w sumie nie jest taka tania. Sumując te wszystkie zabiegi, możemy stanowczo oznajmić, iż epilacja laserowa jest najwydajniejsza i najtańsza. W Polsce renoma tego zabiegu krótko mówiąc nie jest wciąż dostateczna. Wiele Klientek dowiaduje się o takiej propozycji podczas wpisywania się na inne zabiegi, przykładowo rozgrzanym woskiem. W zasadzie nie decydują się na to, bo ogólnie rzecz ujmując nie mają pojęcia w jaki sposób działa laser. Oprócz tego o epilacji za pomocą lasera krąży wiele mylnych opinii.

Powód? Bo wyrażenia „depilacja” oraz „epilacja” są używane jak synonimy. Można to dostrzec choćby po artykułach na wielu stronach internetowych, bądź deklaracjach różnych „znawców” w komentarzach i na portalach społecznościowych. Różnica jest ogromna i absolutnie nie bazuje jedynie na tym, iż w jednym spośród niniejszych terminów nie ma magicznej literki „d”. W klasycznej depilacji (m in. za pomocą plastrów z woskiem czy depilatorem mechanicznym) pojedynczy włos jest usunięty, lecz jedynie na pierwszy rzut oka. Cała cebulka oraz brodawka odżywiająca włos pozostają nienaruszone. Więc depilację należy tak często powtarzać. Depilacja laserowa jest metodą trwałego redukowania owłosienia. Niszczy włos, cebulkę oraz tę brodawkę – zaś efektem jest brak zdolności regeneracji włoska oraz jego odżywienia.

W jaki sposób działa laser diodowy?

Laser jest po prostu wiązką światła. W czasie wizyty przesyłany jest impuls. Melanina, zatem pigment mieszczący się we włosach, zatrzymuje wysyłane światło. Podczas działania głowicy wytwarza się ciepło, a każdy włosek razem z z macierzą i odżywiającą brodawką jest niszczony. Efektywność wiązki światła polega na tym, czy za jednym zamachem unicestwi macierz z włosem czy wyłącznie je nadwyręży. Spora ilość urządzeń, które wykorzystuje się w domach albo gabinetach kosmetycznych wyłącznie osłabia proces dojrzewania włosa. Zatem po jakimś czasie zaczynają wychodzić ponad skórę nowe.

Czy zabieg jest bardzo bolesny?

Odczuwanie dyskomfortu jest rzeczą indywidualną, jednak nie wolno na pewno oznajmić, iż epilacja laserowa wcale nie boli. W czasie wysyłania impulsu Klientki wspominają o tym, że odbierają drobne ukłucia czy mrowienie. Najmniejsza bolesność występuje na przedramionach i łydkach, natomiast najgorsza w okolicach intymnych oraz po wewnętrznej stronie ramion (pod pachami). Jest to wprawdzie doprawdy mały, nic nie znaczący ból, bo na całe życie uwalniamy się od nadmiernego owłosienia.

Czy po jednym zabiegi włosy już nie odrosną?

Pojedynczy zabieg na sto procent nie nie usunie całego owłosienia. Wiązka lasera usuwa podczas jednego zabiegu od 20 do 40 proc. włosków. W części przypadków wystarczą cztery sesje depilacji laserowej. U 20% pacjentów nieodzowne są terapie przypominające, gdyż przeważnie w organizmie występują zmiany hormonalne. Włosy wkrótce potrafią zacząć odrastać i należy zapisać się na zabieg.

Czy ważny jest kolor włosów?

Barwnik włosów do niedawna był niezwykle ważny, zaś lasery w gabinetach kosmetycznych absolutnie nie mogły poradzić sobie z włoskami złotawymi, rudawymi albo jasnoszarymi. Blond owłosienie było pierwszym z przeciwwskazań do epilacji, gdyż urządzenia miały dylemat z odróżnianiem włoska od skóry. Obecnie korzysta się raczej z aparatury Palomar Vectus, który jest wyposażony w nowoczesne narzędzie do identyfikowania włosków i skóry – SkinTel. Za jego sprawą stało się wykonalne depilowanie nawet wyjątkowo jasnych włosków. Laser Palomar Vectus eliminuje włosy o intensywnym zabarwieniu – atramentowe, czekoladowe – i świetliste, m in. miedziane oraz blond. Impuls świetlny jest dostosowany na potrzeby koloru włosów i kolorytu cery, żeby mówiąc w skrócie nie doszło do jakichkolwiek. oparzeń. Wskaźniki są więc co rusz niezwykle precyzyjnie wybierane, aby pacjentki odczuwały maksymalny komfort w czasie zabiegu.

Kto nie powinien jeszcze korzystać z zabiegu epilacji z wykorzystaniem lasera diodowego? Naturalnie Klientki, które mają srebrzystobiałe włosy. Są one totalnie pozbawione barwnika, a epilacja laserowa najzwyczajniej w świecie się nie uda.

Czy trzeba przygotować się do zabiegu?

Skóra musi obowiązkowo być odżywiona, nie może być na niej najmniejszych obrażeń, ani suchych rejonów. Na kilka dni przed sekwencją zabiegów należałoby poświęcić czas na prawidłową pielęgnację. Przed samym zabiegiem nasza skóra musi obowiązkowo być czysta (bez kremu, balsamu na bazie orzecha włoskiego itd.). Niezmiernie istotne jest również wprawne zgolenie skóry, bowiem nie można depilować skóry podrażnionej. Skrzętne ogolenie daje gwarancję przyjemnego i w miarę niebolesnego zabiegu.

Jak wygląda zabieg epilacji laserowej?

Przed terapią każda pacjentka zdecydowanie powinna omówić wszystkie szczegóły z kosmetologiem. Chodzi raczej o wyeliminowanie przeciwwskazań. Zaraz potem dobierana jest głowica – o mniejszych rozmiarach czy o większych rozmiarach zależnie od wskazanej części ciała. Okazalszą stosuje się na rozległych rejonach, przykładowo nogach. Mniejszą epiluje się twarz. Zarówno jedna jak i druga jest przymierzana do ciała na tzw. „zakładkę”. Z boku wygląda ta czynność w ten sposób, iż jakaś lampa z koralowym promieniowaniem jest przytykana raz za razem do ciała. Po zabiegu kosmetolog pociera kosmetykiem kojącym cały obszar, na jakim zabieg był wykonywany.

Czym smarować skórę po zabiegu?

Natychmiast po terapii i przez kilka kolejnych dni należy zdecydowanie smarować miejsca po epilacji z użyciem lasera balsamami, które w swym składzie posiadają panthenol bądź kolejne substancje schładzające oraz łagodzące. Przez blisko 7 dni absolutnie nie wolno stosować peelingów, należy zrezygnować całkowicie z kosmetyków wysuszających, promieni słonecznych, basenu oraz sauny. Jeśli zaobserwujemy małe strupki, nie można ich naruszać (bo zostaną wówczas blizny).

Czy epilacja laserowa jest dobra do wszystkich partii ciała?

Innowacyjny laser Palomar Vectus jest stworzony na potrzeby epilacji wszystkich części ciała. Mamy możliwość zatem pozbyć się na zawsze niechcianego owłosienia z ud, intymnych rejonów, pod pachami. To znakomity zabieg dla osób, które mają zbyteczne włosy w obszarze twarzy bądź na pośladkach oraz przeszkadza im to, np. nad jeziorem.

Kto nie powinien iść na zabieg?

Jest kilka rodzajów dolegliwości, jakie są ważnym przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu epilacji laserowej. Są to między innymi niepilnowana cukrzyca, epilepsja, choroby rakowate, łuszczyca czy aktywne infekcje skóry. Kosmetolog ogólnie rzecz ujmując nie przeprowadzi kuracji, jeżeli stosujemy specyfiki z retinoidami lub pijemy niektóre zioła. Zabieg musi koniecznie być przygotowany w zgodzie z zaleceniami dermatologa, bowiem wtedy możemy z nim omówić określone problemy ujawniające się dokładnie po nim.

Kiedy wykonać zabieg epilacji?

Ogólnie rzecz biorąc, terapii epilacji laserowej możemy poddać się kiedy tylko chcemy. Należy jednak pamiętać, że po zabiegu w ogóle nie wolno w żadnym przypadku opalać się, uczęszczać na basen czy korzystać z kosmetyków na bazie alkoholu (skrajnie podrażnia skórę). Pierwszy zabieg powinniśmy zrealizować w najzimniejszych miesiącach, gdyż końcowy zabieg będzie przeprowadzony na początku wiosny. Całkowita kuracja przebiega całkiem długo, ponieważ nowe zabiegi muszą być wykonywane w stosownych odstępach czasowych. Listopad i grudzień zatem to dobry czas, ażeby zacząć działać, a wiosna, by uwidocznić ciało i pochwalić się miękką skórą.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się o wiele więcej kliknij w link obok – Depilacja

Strona używa cookies
Ok