Prawo Jazdy Torun - Szkoła jazdy Torun - Kursy jazdy Torun - Kurs na prawo jazdy kat b Torun - Kurs na prawo jazdy kat c Torun
Praktyczne kursy na prawo jazdy
Marzec 10, 2017
Adwokat Toruń - Adwokat sprawy rozwodowe - Adwokat sprawy karne - Adwokat sprawy cywilne - Dobry adwokat Toruń
Czy adwokat to zawód dla mnie?
Marzec 12, 2017

Depilacja laserowa – zapewne każda z nas słyszała o tym zabiegu. A czy macie świadomość tego czym jest hirsutyzm. Kojarzy się trochę z nazwą indyjskiej religii, jednak w ogóle to sformułowanie nie jest powiązane z mistycyzmem i modlitwą. Hirsutyzm to choroba na którą choruje wiele kobiet w każdym miejscu na ziemi. Jest to medyczny termin nazywający po prostu nadmierne owłosienie. Panowie także mogą mogą chorować na tą dolegliwość, aczkolwiek większość panów lubi mieć ciało pokryte dość bujnym futerkiem. Dla pań przeciwnie to prawdziwy dramat.

U osób zapadających na hirsutyzm włoski pojawiają się w wygórowanej ilości na nietypowych częściach ciała – w strefach intymnych, na nogach i co gorsza na brodzie. Musicie potwierdzić, że włosy na atrakcyjny, kobiecej buzi nie prezentują się estetycznie i kusząco. A przecież każda z nas marzy o tym by być zauważana i elegancka.

Co ma z tym wszystkim wspólnego zabieg depilacji laserowej? Epilacja laserowa efektywnie i bezboleśnie usuwa zbędne owłosienie z jakiejkolwiek partii ciała. Jest to zabieg łagodny, szczególnie polecany kobietom cierpiącym na hirsutyzm. Wspiera łagodzenie tej specyficznej dolegliwości, wywierając wpływ na dobre samopoczucie pacjentów.

Jeżeli nie masz pewności czy zabieg depilacji laserowej jest dla Ciebie dobry, obligatoryjnie zapoznaj się z poniższym poradnikiem informującym o procesie epilacji, jak i choroby hirsutyzmu.

Hirsutyzm czyli nadmierne owłosienie

Hirsutyzm uzewnętrznia się przesadnym owłosieniem w niestandardowych miejscach. U osób z tym schorzeniem, czarne włoski pojawiają się nie tylko na kończynach dolnych, pod pachami, czy w strefach pachwinowych, ale również na buzi, co nie wygląda elegancko. Hirsutyzm diagnozowany jest często jako defekt kosmetyczny. Czasami jest skutkiem zaburzeń gospodarki hormonalnej. Jak to się dzieje że u pięknej 100% kobiety pojawia się owłosienie w okolicach ust? Kobiecy organizm wytwarza równocześnie estrogeny ( damskie hormony), oraz androgeny, czyli hormony męskie. Od czasu do czasu możliwe jest, że w efekcie destabilizacji gospodarki hormonalnej pewne organy zaczynają produkować zbyt dużą liczbę hormonów męskich. Efektem tego może być właśnie zbędne owłosienie na twarzy, oraz w dziwnych miejscach. Pozostałymi czynnikami hirsutyzmy są na przykład zespół policystycznych jajników, przerost kory nadnerczy, czy przypadłość Cushinga. Za rozwój zbytniego owłosienia u kobiet są odpowiedzialne także steroidy (wykorzystywane w rozmaitych kuracjach) jak i anoreksja, która powoduje spadek poziomu estrogenów.

W chwili zauważenia pierwszych symptomów hirsutyzmu zaleca się wizytę u lekarza. Po dokładnym zbadaniu poświadczy on diagnozę i poda stosowne leki, lub zaznaczy, że nadmierne owłosienie jest jedynie błędem kosmetycznym. Wówczas najskuteczniejszym wyjściem jest zastosowanie zabiegu depilacji laserowej. Podczas kilku sesji raz na zawsze pozbędziesz się denerwujących Cię włosków.

Depilacja laserowa w pigułce

Depilacja laserem nie jest rozwiązaniem dedykowanym tylko do kobiet cierpiących na hirsutyzm. Są w stanie korzystać z niej korzystać wszyscy – panie i panowie, którym marzy się gładka skóra na całe życie. Tak prawdą jest, że epilacja laserem całkowicie eliminuje włoski z dowolnej części ciała. I tak, możemy potwierdzić słowa tych którzy utrzymują, że jest to metoda bezbolesna. Należyte skonfigurowanie aparatury do jakości skóry zapewni Tobie komfort podczas każdej sesji. Przeważnie jest ich 5, lub 6 zależnie od tego jak mocne jest Twoje owłosienia. W sumie efekt finalny jest taki – całkowite usunięcie włosów i pewność, że włosy nigdy nie odrosną.

W trakcie zabiegu epilacji (tak wygląda medyczna nazwa) laser przekazuje wiązkę energii, która zostaje zaabsorbowana przez melaninę włosa (barwnik). Rezultatem tego procesu jest zdecydowane upośledzenie struktury włosa, który przestaje rosnąć i wreszcie odpada z skóry. Zabieg epilacji laserowej powinno się powtarzać co jakiś czas. Spowodowane jest to cyklem wzrostu włosa. Promień laserowy wchłaniany jest jedynie przez włosy, które wyczuwalne są na górnych partiach skóry. Włosy pozostające w okresie spoczynku (pod skórą) nie uzyskają żądanej ilości promieniowania skutecznej do ich osłabienia. Dopiero po kilku sesjach wszystkie włoski zostają usunięte.

Jak wspomina wiele osób, depilacja laserowa była dla nich zbawieniem. Czarne włosy wyrastające na twarzy znikają po paru wizytach i już nigdy nie powracają. W ogóle nie szokuje nas, że panie z hirsutyzmem preferują tą korzystną formę kuracji. Depilacja laserem to nie wyłącznie zabieg kosmetyczny. To pomoc dla wszystkich osób, u których przesadzone owłosienie generuje spore kompleksy.

Jeżeli jesteś jedną z takich pań, nie odwlekaj tego ani chwili dłużej. A może pragniesz po prostu wyeliminować owłosienie dla swojego komfortu? W każdym razie umów się na konsultację w salonie kosmetycznym Beauty Medica. Obok standardowych zabiegów medycyny estetycznej, gabinet proponuje specjalistyczną depilację laserową z zastosowaniem innowacyjnego lasera diodowego Vectus. Ponadto jedną z chętniej nabywanych usług jest depilacja brazylijska, czyli usuwanie owłosienia z sfer intymnych. Marzysz o tym by posiadać piękną i dopieszczoną skórę? My Tobie to zagwarantujemy. Zapraszamy do Beauty Medica, gdzie ponownie poczujesz się kimś wyjątkowym. Przejdź do witryny tutaj: depilacja Toruń

Strona używa cookies
Ok