Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry
Endermologia LPG – zabieg skutecznie ujędrniający skórę
25 września, 2019
Dekoracje ślubne- rodzaje dekoracji weselnych
Dekoracje weselne – jak dekorować z klasą
24 października, 2019

Depilacja woskiem – jak samodzielnie wykonać zabieg

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

Obecnie są różne metody, które sprawiają, że możemy cieszyć się gładką skórą na dłużej. Likwidowanie niechcianego owłosienia to bardzo popularna praktyka. Wśród wielu sposobów nadal niesłabnącym uznaniem wyróżnia się depilacja woskowa. Ta od lat stosowana technika pozwala usunąć włoski z różnych partii ciała na dłużej. Gabinety kosmetyczne oferują specjalistyczne zabiegi depilacji woskiem. Z kolei w sklepach można kupić zestawy, które umożliwiają wykonanie depilacji samodzielnie. Pomimo tego, że rodzaj zabiegu jest nieco bolesny, osiągnął wielką popularność. Wszystko za sprawą tego, że to łatwy i szybki sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia. A efekty utrzymują się przez parę tygodni.

Jak wygląda depilacja woskowa?

Depilacja woskowa, choć nie zalicza się do przyjemnych, wyróżnia się jako łatwy zabieg usuwania włosów. Jej działanie polega na tym, że na obszar ciała, z jakiej mają zostać usunięte, nanosi się wosk, za pomocą którego włosy są wyrywane. Trzeba wiedzieć, że wosk musi być tylko lekko podgrzany do półpłynnej postaci, aby nie parzył. Na rozsmarowany na skórze wosk nakleja się paski materiału i pozostawia do chwili, aż wosk zgęstnieje. Dopiero potem materiał odrywa się szybkim ruchem przeciwnie do kierunku wzrostu włosa. Za sprawą tego, że wosk wnika głęboko, włosy wyrywają się razem z cebulkami.

Chociaż depilację woskiem można przeprowadzić samodzielnie, zalecane jest korzystanie z ofert gabinetów kosmetycznych. Wprawiona kosmetyczka przeprowadza depilację woskiem profesjonalnie. To sprawia, że zabieg trwa krócej i daje pewność odpowiedniego wykonania. Co więcej przy profesjonalnych zabiegach depilacji woskiem, kosmetyczki używają specjalnych kosmetyków, które znieczulają na potrzeby zabiegu, a po nim opóźniają odrost włosków. Okolicami, które można depilować przy użyciu wosku są nie tylko pachy i nogi, ale także wąsik, ramiona, ręce lub pachwiny i bikini głębokie.

Jak przygotować się przed zabiegiem depilacji woskiem?

Do depilacji woskiem dobrze jest się przygotować. Na kilka dni przed depilacją warto zrobić sobie dobry peeling, który usunie martwy naskórek. Nie należy jednak opalać się ani poddawać się zabiegom kosmetycznym, jakie mogłyby uwrażliwić skórę. W dzień zabiegu lepiej nie natłuszczać się kremami i balsamami, ponieważ mogą przeszkadzać w przywieraniu wosku.

Także długość włosków na czas zabiegu jest ważna. Jeżeli będą za krótkie, staną się niełatwe do wyrwania. Z kolei za długie mogą sprawiać większy dyskomfort w czasie usuwania. Planując depilację woskową warto wstrzymać się, aż włoski osiągną długość około pół centymetra. Wówczas łatwo wlepią się w wosk, a zabieg przyniesie spodziewane efekty.

Przed depilacją woskiem trzeba koniecznie obejrzeć całe ciało. Depilacji woskowej nie należy wykonywać w przypadku nowych blizn, skaleczeń czy widocznych naczynek włosowatych. Wszystkie brodawki i pieprzyki muszą być zgłoszone, aby podczas zabiegu ich nie naruszyć. Warto także dowiedzieć się, które choroby uniemożliwiają wykonanie zabiegu. Wszystkie informacje o przeciwwskazaniach powinny być przekazane przez kosmetologa.

Warto także ocenić ilość czasu, jaką skóra z reguły potrzebuje na odnowienie. Po depilacji woskowej może być lekko opuchnięta i zaczerwieniona. Z tej przyczyny lepiej nie korzystać z zabiegu niedługo przed wielkim wydarzeniem.

W jaki sposób zadbać o skórę po zabiegu depilacji woskowej?

Po zabiegu szczególnie ważne jest neutralizowanie zaczerwienienia i podrażnień. W tym celu warto zatroszczyć się o właściwe nawilżenie skóry. Po zabiegu depilacji woskowej sprawdzają się produkty z dodatkiem panthenolu lub aloesu, które wykazują działanie łagodzące podrażnienia. Inne używane kosmetyki najlepiej gdyby były przeznaczone dla skóry wrażliwej.

Aby nie narażać skóry na nasilenie podrażnień, niewskazane stosować dezodorantów, perfumowanych kosmetyków lub zawierających alkohol. Te ostatnie mocno wysuszają skórę. Podwyższona temperatura też może przynieść negatywny wpływ na kondycje skóry po zabiegu depilacji woskowej. Dlatego na kilka dni lepiej zrezygnować z jacuzzi, łaźni parowej lub gorących kąpieli.

Zalety depilacji woskowej

Wielką zaletą depilacji woskiem jest to, że wyrwane włosy nie odrastają przed kolejne 3-4 tygodnie. Regularne wizyty w gabinecie kosmetycznym i częste usuwanie włosów je osłabia, przez co ich likwidowanie jest jeszcze prostsze i jeszcze bardziej komfortowe. Dodatkowo delikatniejsze i cieńsze włosy są mniej widoczne. Choć depilacja woskowa nie zalicza się do najprzyjemniejszych, w odróżnieniu od pozostałych metod nie powoduje swędzenia i pieczenia po zabiegu.

Depilacja woskowa daje trwały efekt, ze względu na to, że włosy usuwane są razem z cebulkami. Oprócz tego można z niej korzystać w stosunku do prawie każdej partii ciała. A efekt gładkiej skóry osiągany jest natychmiast po zabiegu. Co więcej depilacja woskowa jest ogólnodostępna. Oferuje ją wiele gabinetów kosmetycznych pełnych profesjonalnej obsługi, która, wykona zabieg poprawnie i starannie. Co ważne depilacja jest też bezpieczna.

Strona używa cookies
Ok