Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry
Endermologia LPG – zabieg skutecznie ujędrniający skórę
25 września, 2019
Dekoracje ślubne- rodzaje dekoracji weselnych
Dekoracje weselne – jak dekorować z klasą
24 października, 2019

Depilacja woskiem – zalety i wady

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

Obecnie są różne metody, dzięki którym możemy mieć gładką skórą na długi czas. Likwidowanie niechcianego owłosienia to niezwykle powszechna praktyka. Wśród wielu sposobów ciągle niesłabnącym uznaniem odznacza się depilacja woskowa. Ta od dawna stosowana technika pozwala pozbyć się włosków z różnych partii ciała na bardzo długo. Salony kosmetyczne proponują profesjonalne zabiegi depilacji woskiem. Z kolei w sklepach dostępne są zestawy, które pozwalają na wykonanie depilacji w domu. Mimo tego, że taki zabieg jest trochę bolesny, zdobył wielką popularność. Wszystko dzięki temu, że to prosty i szybki sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia. A rezultaty utrzymują się nawet do kilku tygodni.

Jak działa depilacja woskowa?

Depilacja woskowa, choć nie zalicza się do najprzyjemniejszych, wyróżnia się jako prosty zabieg usuwania włosów. Jej działanie polega na tym, że na obszar ciała, z której mają być usunięte, aplikuje się wosk, za pomocą którego włosy są wyrywane. Należy pamiętać, że wosk powinien być zaledwie trochę rozgrzany do półpłynnej postaci, aby nie parzył. Na rozprowadzony na skórze wosk nakłada się kawałki materiału i czeka do momentu, aż wosk zgęstnieje. Dopiero potem materiał trzeba oderwać szybkim ruchem przeciwnie do kierunku wzrostu włosa. Dzięki temu, że wosk wnika do wnętrza, włosy wyrywają się wraz z cebulkami.

Chociaż depilację woskiem można przeprowadzić samodzielnie, polecane jest korzystanie z usług gabinetów kosmetycznych. Wprawiona kosmetyczka przeprowadza depilację woskową profesjonalnie. Dzięki temu zabieg zajmuje mniej czasu i daje większą pewność odpowiedniego wykonania. Ponadto przy profesjonalnych zabiegach depilacji woskowej, kosmetyczki stosują specjalne kosmetyki, które znieczulają na potrzeby zabiegu, a po nim hamują odrost włosków. Miejscami, które można depilować przy użyciu wosku są nie tylko nogi i pachy, ale także ręce, ramiona, wąsik lub pachwiny i bikini głębokie.

Jak przygotować się do zabiegu depilacji woskiem?

Na zabieg depilacji woskową warto się przygotować. Na parę dni przed zabiegiem warto zrobić sobie porządny peeling, który usunie martwy naskórek. Nie wolno jednak korzystać z solarium ani wybierać się na zabiegi kosmetyczne, które mogłyby uwrażliwić skórę. Bezpośrednio przed zabiegiem lepiej nie natłuszczać się balsamami i kremami, ponieważ mogą utrudniać przywieranie wosku.

Również długość włosków na czas zabiegu ma znaczenie. Jeśli będą zbyt krótkie, okażą się niełatwe do wyrwania. Z kolei zbyt długie mogą powodować większy dyskomfort w czasie usuwania. Planując depilację woskową warto wstrzymać się, aż włoski urosną na długość około 0,5 centymetra. Wtedy łatwo wkleją się w wosk, a depilacja przyniesie spodziewane rezultaty.

Przed depilacją trzeba koniecznie obejrzeć całe ciało. Depilacji woskowej nie należy wykonywać w przypadku nowych skaleczeń, blizn czy widocznych naczyń włosowatych. Wszelkie brodawki i pieprzyki muszą być zgłoszone, aby w trakcie zabiegu ich nie naruszyć. Warto też zorientować się, które choroby wykluczają możliwość wykonania zabiegu. Wszelkie informacje dotyczące przeciwwskazań powinny być przekazane przez kosmetologa.

Warto także ocenić ilość czasu, jaką skóra z reguły potrzebuje na odnowienie. Po depilacji woskowej może być zaczerwieniona i lekko opuchnięta. Z tego powodu lepiej nie decydować się na zabieg niedługo przed wielkim wydarzeniem.

W jaki sposób zadbać o skórę po zabiegu depilacji woskowej?

Po zabiegu przede wszystkim istotne jest neutralizowanie zaczerwienienia i podrażnień. Z tego względu trzeba zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry. Po zabiegu depilacji woskowej sprawdzają się preparaty z dodatkiem panthenolu lub aloesu, które wykazują działanie kojące podrażnienia. Pozostałe stosowane kosmetyki powinny być przeznaczone dla skóry wrażliwej.

By nie narażać skóry na nasilenie podrażnień, niewskazane używać dezodorantów, perfumowanych kosmetyków czy zawierających w składzie alkohol. Te ostatnie mocno wysuszają skórę. Podwyższona temperatura też może przynieść negatywny wpływ na kondycje skóry po zabiegu depilacji woskowej. Dlatego na parę dni lepiej zrezygnować z łaźni parowej, jacuzzi lub gorących kąpieli.

Zalety depilacji woskowej

Wielką zaletą depilacji woskiem jest to, że usunięte włosy nie odrastają przed kolejne 3-4 tygodnie. Regularne wizyty w salonie kosmetycznym i częste usuwanie włosów je osłabia, przez co ich usuwanie jest jeszcze prostsze i jeszcze bardziej komfortowe. Ponadto cieńsze i delikatniejsze włosy nie są tak widoczne. Chociaż depilacja woskowa nie zalicza się do najprzyjemniejszych, w odróżnieniu od pozostałych metod nie wywołuje swędzenia i pieczenia po zabiegu.

Depilacja woskowa przynosi długi efekt, z uwagi na to, że włosy wyrywane są razem z cebulkami. Ponadto można z niej korzystać w stosunku do prawie każdej partii ciała. A efekt gładkiej skóry uzyskiwany jest od razu po zabiegu. Dodatkowo depilacja woskowa jest ogólnodostępna. Proponuje ją wiele gabinetów kosmetycznych pełnych profesjonalnej obsługi, która, przeprowadzi zabieg poprawnie i starannie. Co ważne depilacja jest też bezpieczna.

Strona używa cookies
Ok