Nowoczesne zabiegi kosmetologii medycznej - gabinet kosmetyczny Toruń.
Ksometologia medyczna – Najnowsze zabiegi kosmetyczne
Wrzesień 25, 2019
depilacja woskiem wszystko o zabiegu
Depilacja woskiem – jak samodzielnie wykonać zabieg
Październik 23, 2019

Endermologia LPG – zabieg skutecznie ujędrniający skórę

Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry

Endermologia LPG to innowacyjny zabieg, którego celem jest ukształtowanie sylwetki, przez walkę z niechcianą tkanką tłuszczową, rozstępami czy cellulitem. Ten nowoczesny patent to rodzaj mechanicznego masażu, wykonywanego przy zastosowaniu specjalnej głowicy, jaki daje klientkom niezwykły komfort i relaks. Takie leczenie jest kompletnie bezinwazyjne oraz pomaga w wygładzeniu skóry już w ciągu kilku zabiegów. Zostało utworzone zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, którzy marzą o pięknej sylwetce bez ścisłej diety i wyczerpujących ćwiczeń. Endermologię można wykonywać na całym ciele albo punktowo na przykład na brzuchu, udach, pośladkach czy twarzy.

Jak wygląda zabieg?

Endermologia LPG wykonywana jest przez właściwie przeszkolonego kosmetologa lub lekarza. Pierwszy zabieg poprzedza rozmowa, w trakcie której specjalista przeprowadza z pacjentem niedługi wywiad, dzięki któremu pozna ogólny stan zdrowia, styl życia oraz wniknie w problem oraz idące za nim oczekiwania.

Przeznaczona do zabiegu maszyna, została wyposażona w głowicę z opatentowanymi rolkami. Proces masażu działa na zasadzie zasysania i ugniatania skóry w różnych kierunkach o regulowanej sile, który aktywizuje proces uwolnienia tłuszczu (lipozy), pobudza krążenie krwi oraz przemianę materii, a także wspiera wydalanie toksyn z organizmu i produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

Na czas zabiegu pacjent wkłada specjalny jednoczęściowy kostium, który podnosi komfort i zapobiega zaciąganiu włosków oraz szczypaniu skóry, przy czym ułatwia przesuwanie rolek. Dobrze wyregulowana i dopasowana do pacjenta siła masażu sprawia, że do zabiegu nie potrzeba znieczulenia, jest kompletnie bezbolesny, a jego działanie wpływa na dobre samopoczucie. Zazwyczaj zabieg trwa od 30 do 45 minut, a dla wypracowania doskonałych efektów zaleca się przyjecie serii 10 – 20 zabiegów, wykonywanych nie częściej niż od 2 do 3 razy w tygodniu.

Jakie są efekty zabiegu?

Endermologia LPG przynosi wiele dobrych efektów. Już po 3 wizytach u kosmetologa, są one widoczne: zlikwidowany nadmiar tkanki tłuszczowej jednoznacznie wpływa na zmniejszenie obwodów kolejnych partii ciała, co korzystnie działa na kształt sylwetki, która pięknie się modeluje i wyszczupla. Ponadto cellulit zostaje zredukowany, a blizny, rozstępy oraz zmarszczki są znacznie mniej widoczne i bardziej wygładzone. Endermologia LPG posiada też doskonały wpływ na skórę. Pomaga ją ujędrnić i rozświetlić, dzięki czemu skóra nie jest już wiotka, a odnowiona i odmłodzona. Innymi efektami zabiegu są poprawa krążenia krwi i limfy, zminimalizowane obrzęki oraz generalne rozluźnienie napięcia ciała.

O czym należy pamiętać po przyjęciu zabiegów?

Po endermologii LPG mogą pokazać się nieliczne siniaki, a na 3 lub 4 dni skóra może być punktowo czuła na dotyk, z tego powodu niezwykle znaczące jest zachowanie właściwej pielęgnacji. Jest to także istotne z uwagi na to, że prawidłowa dbałość o stan zdrowia i samopoczucie pomoże w zachowaniu efektów endermologii na dłużej.

Należy przede wszystkim pić dużo, najlepiej 2 – 2,5 litra, wody niegazowanej, która ułatwia wydalanie tkanki tłuszczowej i toksyn z organizmu. Równie kluczowe jest przestrzeganie zdrowej diety. Przede wszystkim korzystne będzie jedzenie z małą zawartością soli, sodu, tłuszczów oraz niskim indeksem glikemicznym.

Zatrzymaniu długotrwałych efektów endermologii służy również systematyczna fizyczna aktywność. Należy jednak uważać, aby nie przemęczać ciała i stosować lżejszą formę gimnastyki, która wesprze w zachowaniu sprawności i zdrowia, a także przyczyni się do dalszego spalania tłuszczu.

Należy również zadbać o właściwe nawilżenie ciała, zwłaszcza w miejscach, w których były obecne blizny, rozstępy albo cellulit. W tym celu warto stosować balsamy albo emulsje ujędrniające. Zawarte w nich składniki spotęgują działanie oraz zwiększą satysfakcje z zabiegu.

Zalecane jest, żeby po zakończeniu serii zabiegów, na niej nie poprzestawać. Korzystanie z zabiegów przedłużających efekty raz w ciągu miesiąca lub dwóch, przeciwdziała ponownemu zaleganiu tłuszczu w tkankach.

Przeciwwskazania korzystania z endermologii LPG

Mimo wszelkich korzyści z endermologii LPG oraz działania, które jest zupełnie bezpieczne i nieinwazyjne istnieje wiele przeciwwskazań, do przeprowadzenia tego zabiegu. Znaczna część z nich łaczy się bezpośrednio ze stanem zdrowia i kondycją organizmu pacjenta. Do najbardziej istotnych należą przed wszystkim najcięższe choroby, czyli na przykład aktywne nowotwory albo choroby krwi (w tym przyjmowanie leków np. przeciwzakrzepowych) oraz układu krążeniowego, jak żylaki i zapalenie żył.

Wykluczeniem są również uszkodzenia oraz choroby skóry (na przykład bielactwo), przepuklina oraz infekcje. Decydowanie się na zabieg nie jest także wskazane kobietom w ciąży oraz karmiącym piersią. Najszybciej, endermologię LPG można przeprowadzić 5 miesięcy po naturalnym porodzie dziecka oraz przy cesarskim cięciu po 7 miesiącach.

Dla osób, które mają założone implanty lub kolczyki nie ma zakazów do wykonania zabiegu, ale należy pominąć te partie ciała w trakcie endermologii LPG. Nie należy także poddawać zabiegowi tych miejsc, gdzie występują tłuszczaki, pieprzyki, nowe blizny albo w stanie zapalnym. Te obszary również trzeba ominąć.

Strona używa cookies
Ok