Klimatyzacja Toruń -klimatyzatory - serwis klimatyzacji do domu i biura
Klimatyzacja split Toruń
21 sierpnia, 2019
Dekoracje weselne Toruń- dekoratorka sal ślubnych kosciolow samochodow
Dekoracje weselne
28 sierpnia, 2019

Endermologia LPG to innowacyjny zabieg, którego celem jest wymodelowanie sylwetki, przez walkę z nadmierną tkanką tłuszczową, rozstępami czy cellulitem. Ten nowoczesny patent to rodzaj mechanicznego masażu, wykonywanego przy zastosowaniu specjalnej głowicy, jaki daje klientkom wspaniały relaks i komfort. Tego typu leczenie jest kompletnie bezinwazyjne oraz pozwala na wygładzenie skóry już w ciągu kilku zabiegów. Zostało stworzone zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, marzących o pięknej sylwetce bez wyczerpujących ćwiczeń i ścisłej diety. Endermologię można stosować na całym ciele lub miejscowo na przykład na udach, pośladkach, brzuchu czy twarzy.

Na czym polega Endermologia LPG ?

Endermologia LPG wykonywana jest przez odpowiednio przeszkolonego lekarza lub kosmetologa. Pierwszy zabieg poprzedza rozmowa, podczas której specjalista przeprowadza z pacjentem krótki wywiad, dzięki któremu pozna styl życia, ogólny stan zdrowia i wniknie w problem oraz idące za nim oczekiwania.

Przeznaczona do wykonania zabiegu maszyna, została zaopatrzona w opatentowane rolki umieszczone w głowicy. Cykl masażu polega na zasysaniu i ugniataniu skóry w kilku kierunkach o dostosowywanej sile, który wzmaga proces lipozy – uwolnienia tłuszczu , pobudza krążenie krwi oraz metabolizm, a także wspomaga usuwanie z organizmu toksyn i produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

Na czas zabiegu pacjent zakłada specjalny jednoczęściowy kostium, który podnosi komfort i przeciwdziała szczypaniu skóry czy zaciąganiu włosków, a przy tym ułatwia przesuwanie rolek. Dobrze wyregulowana i dopasowana do pacjenta intensywność masażu sprawia, że zabieg nie wymaga znieczulenia, jest zupełnie bezbolesny, a jego działanie wpływa na dobre samopoczucie. Zwykle zabieg trwa 30 – 45 minut, a dla wypracowania optymalnych efektów zalecane jest przyjecie serii 12 – 20 zabiegów, pobieranych w częstotliwości od 2 do 3 razy w tygodniu.

Jakie są efekty zabiegu?

Endermologia LPG przynosi wiele dobrych efektów. Już po 3 zabiegach, stają się one zauważalne: zlikwidowany nadmiar tkanki tłuszczowej wyraźnie wpływa na zmniejszenie obwodów konkretnych partii ciała, co korzystnie działa na kształt sylwetki, która wspaniale się modeluje i wyszczupla. Na dodatek cellulit zostaje pomniejszony, a rozstępy, blizny i zmarszczki są znacznie mniej zauważalne i mocno wygładzone. Endermologia LPG ma też świetny wpływ na skórę. Ujędrnia i rozświetla ją, co sprawia, że skóra staje się mniej wiotka, a zregenerowana i odmłodzona. Dodatkowymi efektami zabiegu są pobudzenie krążenia limfy i krwi, zmniejszone obrzęki oraz ogólne rozluźnienie mięśni.

O czym należy pamiętać po przyjęciu zabiegów Pielęgnacja ciała po zabiegach

W wyniku zabiegu endermologii LPG mogą ukazać się drobne siniaki, a na 3 – 4 dni skóra może być miejscowo czuła na dotyk, z tego powodu szczególnie ważne jest zastosowanie właściwej pielęgnacji. Jest to o tyle istotne ze względu na to, że prawidłowa dbałość o samopoczucie i stan zdrowia pomoże w zatrzymaniu efektów endermologii na dłużej.

Trzeba w głownej mierze pić dużo, zaleca się od 2 do 2,5 litra, niegazowanej wody, która wspiera usuwanie tkanki tłuszczowej i toksyn z organizmu. Równie ważne jest utrzymanie zdrowej diety. Przede wszystkim korzystne będzie jedzenie z niską zawartością soli, sodu, tłuszczów i niewielkim indeksem glikemicznym.

Zatrzymaniu długotrwałych efektów endermologii pomaga również regularna aktywność fizyczna. Trzeba jednak uważać, aby nie przemęczać organizmu i stosować lżejszą formę gimnastyki, która wesprze w zachowaniu sprawności i zdrowia, a także przyczyni się do ciągłego spalania tłuszczu.

Trzeba także zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry, szczególnie w miejscach, w których były obecne blizny, rozstępy albo cellulit. W tym celu warto stosować kremy albo emulsje ujędrniające. Ich składniki pomnożą działanie i zwiększą satysfakcje z zabiegu.

Zalecane jest, by po zakończeniu serii zabiegów, na niej nie poprzestawać. Korzystanie z zabiegów przedłużających efekty raz na miesiąc lub dwa, przeciwdziała nawrotom zalegania tłuszczu w tkankach.

Przeciwwskazania korzystania z endermologii LPG

Mimo wszystkich korzyści z endermologii LPG oraz działania, które jest w pełni bezpieczne i nieinwazyjne znajdzie się sporo przeciwwskazań, do wykonania tego zabiegu. Znaczna część z nich łaczy się bezpośrednio z kondycją organizmu i ze stanem zdrowia pacjenta. Do najważniejszych należą w głównej mierze najtrudniejsze choroby, czyli na przykład aktywne nowotwory lub choroby krwi (wraz z przyjmowaniem leków np. przeciwzakrzepowych) i układu krążeniowego, jak zapalenie żył i żylaki.

Wykluczenie stanową również uszkodzenia oraz choroby skóry (np. bielactwo), infekcje oraz przepuklina. Poddawanie się zabiegowi nie jest także wskazane kobietom karmiącym piersią oraz kobietom w ciąży. Najszybciej, endermologię LPG można przeprowadzić 5 miesięcy po naturalnym porodzie dziecka oraz 7 miesięcy po cesarskim cięciu.

W przypadku osób, które mają wstawione implanty lub kolczyki nie ma przeciwwskazań do przebycia zabiegu, jednak należy pominąć te partie ciała w trakcie endermologii LPG. Nie należy także poddawać zabiegowi tych miejsc, gdzie występują tłuszczaki, pieprzyki, świeże blizny lub w stanie zapalnym. Te miejsca także trzeba ominąć.

Strona używa cookies
Ok