Zabiegi stomatologiczne Toruń cennik
Zabiegi stomatologiczne
15 sierpnia, 2019
Klimatyzacja Toruń -klimatyzatory - serwis klimatyzacji do domu i biura
Klimatyzacja split Toruń
21 sierpnia, 2019

Fryzjer Toruń

Fryzjer ślubny Toruń - Damski salon fryzjerski w Toruniu

Ślub i wesele jest jednym z tych wyjątkowych wydarzeń, podczas których każda kobieta chce prezentować się zjawiskowo. W czasie przygotowań jedną z głównych rzeczy (dosłownie!) na głowie panny młodej jest fryzura weselna. Ważne jest, żeby nie tylko świetnie się prezentowała, pasowała do kształtu twarzy oraz do sukni, ale także, by wytrwała aż do rana. Dobór fryzury na ślub musi być planowany z wyprzedzeniem, aby uniknąć nieprzewidzianych problemów w dniu ślubu. Żeby wszystko wypadło jak najlepiej, trzeba odpowiednio wybrać i fryzjera, i upięcie.

JAK WYBRAĆ FRYZJERA NA ŚLUB ?

Przy wyborze salonu najistotniejsze jest to, aby panna młoda czuła się dobrze. Najlepszym pomysłem jest więc salon, z jakiego usług korzysta od lat. Fryzjer, który od dłuższego czasu zajmuje się włosami klientki, dobrze zna ich wymagania, typ oraz wie jak je wymodelować, dlatego nie opłaca się eksperymentować i rezygnować ze sprawdzonego specjalisty.

Może zdarzyć się też tak, że panna młoda nie korzysta regularnie z tego samego salonu fryzjerskiego, wtedy odszukanie odpowiedniego fryzjera może wydawać się kłopotliwe. Przede wszystkim dobry salon musi posiadać doświadczenie i pozytywne opinie. Warto również zapoznać się z jego katalogami fryzur ślubnych oraz portfolio. Tego typu informacje można łatwo odszukać w internecie lub bezpośrednio w salonie.

Pomimo najkorzystniejszych referencji wybrany salon, może sprostać oczekiwaniom, z tego względu niezłym rozwiązaniem jest umówienie się na próbne czesanie. Za jego pomocą nie tylko będzie można ocenić jakość usługi, ale też, czy własny pomysł lub propozycja fryzjera ślubnego pasuje do sukni i kształtu twarzy panny młodej. To pomoże właściwie dobrać wszystkie elementy wyglądu.

Planowanie fryzury weselnej z wyprzedzeniem i wstępne upięcia weselne to dobry sposób na odrobinę szaleństwa. W ciągu kilku miesięcy, znacznie prościej zdecydować się na eksperymenty, które mogą stać się strzałem w dziesiątkę. Niewiele przed samym ślubem nie opłaca się zmieniać koncepcji.

JAK WYBRAĆ FRYZURĘ NA ŚLUB ?

Inspiracja

Wybór fryzury weselnej można zacząć od sięgnięcia do inspiracji np. dostępnych w internecie oraz z katalogów w salonie . Dzięki temu panna młoda ma możliwość odszukania fryzur, które jej się spodobają. Będzie to porządną bazą dla fryzjera weselnego, do ułożenia zadawalającej stylizacji.

Warto też pamiętać o tym, że włosy różnią się od siebie strukturą. Niektóre typy układają się lepiej lub gorzej. Inne z kolei nie utrzymują stylizacji zbyt długo. To też dotyczy gęstości i długości włosów. Dobrze jest to skonsultować z fryzjerem, który doradzi, czy oczekiwane upięcie ślubne będzie możliwe do wykonania na włosach i czy przetrwa całą noc, czy tylko uroczystość w kościele.

Kształt twarzy

Niestety fryzury, pasujące modelce z katalogu, nie zawsze będą pasować wszystkim kobietom. Należy ocenić również indywidualne czynniki. Należy do nich z pewnością owal twarzy. Fryzura weselna powinna podkreślać jego piękno.

Osoby z okrągłymi twarzami mogą zdecydować się na upięcia weselne unoszące włosy do góry, aby zwiększyć ich objętość. Dla odważnych pań, ciekawym rozwiązaniem będą cięcia powyżej linii żuchwy. Posiadaczkom okrągłej twarzy zaleca się unikać prostych grzywek, które optycznie skracają twarz.

Także u kobiet o kwadratowej twarzy dobrze jest zrezygnować z prostych grzywek. Niekorzystne są także upięcia gładkie włosów. Kobietom z kwadratową szczęką najbardziej odpowiadają fryzury ślubne optycznie pomniejszające jej obrys, dla przykładu długie wycieniowane włosy.

Także u pań o kwadratowej twarzy dobrze jest zrezygnować z prostych grzywek. Niekorzystne są także upięcia gładkie włosów. Paniom z kwadratową szczęką najbardziej pasują fryzury ślubne optycznie pomniejszające jej obrys, czyli dla przykładu długie wycieniowane włosy.

U pań o prostokątnej twarzy sprawdzą się fryzury, o zwiększonej objętości na bokach twarzy. Dodatkowo odradza się upięcia wysoko na czubku głowy oraz fryzury odsłaniające czoło.

Osobom z trójkątną twarzą najlepiej pasują fryzury równoważące dolną, wąską część twarzy. Może to być klasyczny bob oraz krótka grzywka albo zakręcone końcówki włosów. Wysokie upięcia i odkryte czoło wydłużą optycznie brodę.

Suknia

Przy wyborze fryzury ślubnej jednym z kluczowych elementów, które powinny do siebie pasować jest suknia ślubna. W głównej mierze najważniejsza jest kształy dekoltu oraz ilość zdobień sukni. Trzeba podchodzić do tego z umiarem. Niejednokrotnie mniej znaczy więcej.

Przy strojnej, bogato zdobionej sukni, lepiej zrezygnować z wymyślnych upięć. Fryzura na wesele, choć niemniej ważna, jest w tym przypadku dopełnieniem, dlatego nie powinna odciągać uwagi od stroju, co oznacza, że powinna być delikatna. Wyszukane upięcie weselne będzie dobre w przypadku gładkiej, niezbyt wymyślnej, eleganckiej sukni.

Suknia z zabudowanym dekoltem lub ze stójką sama już jest ozdobą, dlatego włosy powinny odsłaniać szyję. W tym przypadku dobre będzie wysokie upięcie lub kok od tyłu głowy. Świetnym dopasowaniem są też gładkie fryzury na ślub. Również dekolt w kształcie łódki zaprezentuje się dobrze w tym połączeniu.

Suknia bez ramiączek daje fryzjerowi duży zakres możliwości. Przy takiej sukni właściwe są zarówno upięcia, a także rozpuszczone luźno włosy, które subtelnie okryją ramiona. Rozpuszczone włosy są także wspaniałym dopasowaniem do sukni z dekoltem w kształcie litery V.

Główną rolą sukni z dekoltem na plecach jest wyeksponowanie pleców, przyciąganie uwagi, z tego względu dobrane do niej upięcie ślubne powinno dbać o to, by kosmyki włosów ich nie zakrywały.

Suknia na jedno ramię potrzebuje wyrównania asymetrii, z tego powodu do tego typu sukni doskonale pasują upięcia po drugiej stronie szyi, które zharmonizują wizerunek, ale nie zakryją ramiączka.

Dodatki

Fryzurę na ślub można też dopasować do dodatków, choć zazwyczaj lepiej zrobić na odwrót. Najbardziej powszechnym elementem jest rzecz jasna welon, który jest dobry dla każdej fryzury i upięcia. Równie uniwersalne są ozdobne wsuwki i opaski, doskonałe też dla krótkich włosów. Wianki z żywych albo sztucznych kwiatów są pięknym dopełnieniem rozpuszczonych włosów, a pojedyncze kwiaty świetnym dodatkiem subtelnych upięć. Kapelusze i fascynatory wypadną dobrze tylko w przypadku, gdy oprawa ślubu utrzymana jest w stylu retro.

Te wskazówki przydadzą się w doborze fryzury na wesele, trzeba jednak pamiętać, że panna młoda ponad wszystko musi czuć się w niej dobrze.

Fryzjer Toruń Cennik

Górny -Studio – Fryzjer Toruń

Strona używa cookies
Ok