Notariusz oświadczenie poświadczenia akty notarialne
Notariusz – Jakie sprawy załatwimy w kancelarii
28 października, 2019
Fryzjer – jak wybrać dobry salon
3 marca, 2020

Implantologia

Korony cyrkonowe na implantach Toruń

Implantologia jest współcześnie najnowszą dziedziną stomatologii. Opiera się na uzupełnianiu i naprawie ubytków w uzębieniu. Implant to sztuczny korzeń zęba formowany indywidualnie, zazwyczaj z tytanu, imitujący usunięty lub utracony uprzednio korzeń naturalny. Implant stomatologiczny umożliwia wstawienie nowej korony zębowej na miejscu brakującego zęba. Implanty umieszcza się w kość wyrostka zębowego.

Korona sztucznego zęba wstawiana jest na zawsze i dopasowywana kolorem i teksturą do pozostałych zębów, by zmniejszyć widoczność ubytku. Implanty zębowe mogą zastępować zęby pojedynczo, a także łuki zębowe. Implanty poprawiają komfort pacjenta przy wysokim standardzie estetycznym. Chirurg stomatolog dobiera najlepsze z dostępnych uzupełnień indywidualnie dla każdego pacjenta. Po zabiegu implanty widziane są jak naturalne zęby.

KIEDY STOSOWAĆ IMPLANTY ZĘBOWE?

Wszelkie ubytki zębowe wskazuje się do natychmiastowego odbudowania. Wskutek utraty zęba pojawiają się ryzyko wytworzenia się problemów zdrowotnych. Sąsiadujące zęby mogą przesuwać się z zębodołu czego powodem jest brak podparcia. Ponadto powiększa się obciążenie, co doprowadza do ich ścierania. W miejscu braku zęba zanika kość, przez co w przyszłości może dojść do wypadania zdrowych zębów. Zakłócony układ żucia negatywnie wpływa na stawy, co przyczynia się do nawracających migren oraz trudności ze snem i mową.

Zwykle implanty wstawia się w przypadku braku pojedynczych zębów lub ze względu na estetykę. Brak zębów powoduje zmiany w rysach twarzy. Przybiera ona charakterystyczny starczy wygląd: zapadająca się szczęka, cienkie usta, długi nos oraz liczne zmarszczki. Ponadto implanty stomatologiczne zastępują protezy, które są często niewygodne i przesuwają się podczas jedzenia.

PROCEDURA WSZCZEPIENIA IMPLANTU

Pierwszym etapem jest wizyta u stomatologa, w trakcie której przeprowadza się dogłębną analizę pacjenta i potencjalnych przeciwwskazań do zabiegu.

Następnie odbywa się wszystkie niezbędne badania, tak aby wykluczyć choroby, które mogłyby być przeszkodę. Ważne są badania dotyczące stanu kości.

Dopiero po przeprowadzeniu wszelkich konsultacji i badań chirurg stomatolog aplikuje implanty. Sam proces trwa kilkadziesiąt minut. Dzięki użyciu znieczulenia miejscowego, proces nie boli. Podczas standardowego zabiegu wywierca się w kości otwór, gdzie chirurg stomatolog wstawia implant.

RODZAJE IMPLANTÓW STOMATOLOGICZNYCH

Rodzaj implantów zawsze wybiera lekarz , a przed wyborem obowiązkowa jest konsultacja. Najbardziej znane z nich i najczęściej wykorzystywane są implanty tytanowe. Tytan gwarantuje ciągły okres użytkowania. Wadą tytanowych implantów jest ich estetyka. Choć implant nie powinien być widoczny, w niektórych przypadkach dochodzi do obniżenia się linii dziąseł , co prowadzi do odkrycia tytanowej części implantu.

Zastępnikiem dla implantów tytanowych są cyrkonowe implanty, zwane także implantami ceramicznymi. Uznawane są za najestetyczniejszą metodę, ponieważ imitują naturalną tkankę zębową i mają wyższą odporność na ścieranie oraz wpływ czynników zewnętrznych – na przykład korozję, a także wahania temperatury otoczenia.

ZALETY IMPLANTÓW ZĘBOWYCH

Implanty są głównie wytrzymałym i solidnym wypełnieniem ubytków zębów. Prezentują się i sprawują się jak naturalne zęby, zapewniają pełen komfort, dzięki czemu redukują niepewność tak, jak jest w przypadku źle dopasowanych protez. Nie ma konieczności szlifowania zdrowych, pobocznych zębów, tak jak w przypadku mostów protetycznych. Dodatkowo zabezpieczają przed zanikiem kości, następującym po utracie zębów. Odtwarzają poprawne funkcje żucia, co umożliwia spożywanie pokarmów bez żadnych ograniczeń.

PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONANIA IMPLANTÓW STOMATOLOGICZNYCH

Przed wstawieniem implantu wymagane jest wykonanie szeregu badań. Lekarz ocenia jakość oraz ilość kości, a także stan pozostałych zębów. Zazwyczaj organizm dobrze przyswaja implanty, jednak istnieje sporo przeciwwskazań.

Bezwarunkowym przeciwwskazaniem są ciąża i nieustabilizowana cukrzyca. Możliwość wykonania implantów wykluczają też choroby psychiczne i schorzenia niszczące organizm: nowotwory, narkomania, AIDS, alkoholizm. Także choroby jamy ustnej i przyzębia, na przykład parodontoza, mogą utrudniać przyjęcie implantu zęba.

IMPLANTY ZĘBOWE – MOŻLIWE POWIKŁANIA

Każdy implant jest ciałem obcym i ze względu na to, istnieje ryzyko odrzucenia. Właściwy zabieg zmniejsza to ryzyko. Najcześciej występującymi nieprzyjemnymi skutkami przebiegu leczenia są dyskomfort, opuchlizna tkanek i zasinienie. Może pokazać się również ból, na który przepisuje się leki przeciwbólowe oraz przeciwzapalne. W przypadku zwiększenia się węzłów chłonnych, bólu gardła czy gorączki należy jak najszybciej umówić się na wizytę do stomatologa na konsultację.

CENY IMPLANTÓW STOMATOLOGICZNYCH

Wstawienie implantów zębów to jeden z najdroższych zabiegów w stomatologii.

Ceny są zróżnicowane i wynikają z wielu zmiennych. Oscylują między 1 800 do nawet 5 000 zł za pojedynczą śrubę. Do kosztów należy także doliczyć cenę diagnostyki, zabiegu, śruby gojącej, łącznika protetycznego oraz korony protetycznej. Ceny koron też są zróżnicowane i zależne od ich rodzaju. Im solidniejsze i bardziej estetyczne tym cena jest wyższa. Może to być koszt rzędu od 600 do 1 300 zł.

Po przeliczeniu koszt pełnej procedury sięga od 4,5 do 8 tysięcy złotych.

Strona używa cookies
Ok