Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termosy obiadowe, niezbędne do pracy i na wycieczkę.
Wrzesień 25, 2019
Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry
Endermologia LPG – zabieg skutecznie ujędrniający skórę
Wrzesień 25, 2019

Ksometologia medyczna – Najnowsze zabiegi kosmetyczne

Nowoczesne zabiegi kosmetologii medycznej - gabinet kosmetyczny Toruń.

Obecnie każdy nowoczesny gabinet kosmetyczny udostępnia całą paletę ciekawych zabiegów, które nie tylko troszczą się o skórę, ale też formują sylwetkę, eliminują cellulit, tłuszcz zbędne owłosienie oraz rozpowszechniają rozwiązania anti-aging. Wszystko to jest możliwe dzięki postępowi technologii, które dają co raz to nowsze oraz skuteczniejsze rozwiązania przeciw starzeniu się, nadwadze czy problemom skóry. Co więcej, nowoczesne techniki sprawiają, że zabiegi stają się co raz mniej inwazyjne, co sprawia, że nie nadwyrężają już sprawności pacjentów, a dają niezwykłe rezultaty. Wiele gabinetów kosmetycznych cieszy się doskonałymi opiniami na temat świadczonych usług, wynikającymi z zabiegów wysokiej jakości.

ZABIEGI OFEROWANE PRZEZ NOWOCZESNY GABINET KOSMETYCZNY

Nowoczesne zabiegi oczyszczające

Pośród innowacyjnych zabiegów nie może zabraknąć takich rozwiązań, które mają na celu oczyszczenie i odświeżenie skóry. Wypielęgnowana skóra jest znacznie bardziej podatna na wpływ innych zabiegów kosmetycznych, a przy tym jest znacznie bardziej promienna i estetyczna. Likwidowanie niedoskonałości, zaskórników, martwego naskórka i łoju korzystnie oddziałuje na jej zdrowie i wygląd. Zazwyczaj używane w tym celu w gabinetach kosmetycznych zabiegi, mają za zadanie otwarcie porów oraz usunięcie z nich zanieczyszczeń. Najpowszechniejsza metoda polega na pracy kosmetyczki, która manualnie wyciąga nieczystości z wcześniej otwartych porów poprzez uciskanie skóry. Możliwe jest też oczyszczanie chemiczne, które wykorzystuje kwasy w odpowiednich stężeniach. Pozostałe metody z reguły angażują pracę specjalnych urządzeń. Przykładowo urządzenie do zabiegu mikrodermabrazji ściera warstwy starego naskórka i wciąga je do środka. Jedną z najbardziej innowacyjnych metod w dziale kosmetologii jest peeling kawitacyjny, wykorzystujący siłę ultradźwięków.

Nowoczesne zabiegi regenerujące

Najpopularniejszym zabiegiem głęboko regenerującym jest mezoterapia igłowa. To za jej pomocą dawane są skórze wartości odżywcze i regenerujące, które stymulują organizm do uruchamiania procesów odnowy i do produkcji elastyny i kolagenu. Mezoterapia to wstrzykiwanie specjalnych koktajli z aminokwasów, kwasu hialuronowego, witamin i wyciągów roślinnych, które mają szczególny, dobry wpływ na stan skóry. Tego typu działania przywracają skórze elastycznośc i jędrność i opóźniają starzenie.

Do zabiegów regenerujących często wykorzystuje się też substancję nazywaną osoczem bogatopłytkowym. Wydziela się ono bezpośrednio z krwi pacjenta i ma niezrównany wpływ na autoregenerację. Komórki macierzyste ulepszają wygląd skóry, jej elastyczność oraz gęstość, a także zmniejszają zmarszczki. W ten sposób odnawiane są zniszczone komórki, zwiększa się produkcja kolagenu, a także rozwój naczyń krwionośnych.

Nowoczesne zabiegi modelujące sylwetkę

Zabiegi formowania sylwetki szczególnie ciekawią tych, którzy chcą pozbyć się zgromadzonego tłuszczu, szczególnie z obszarów, które są niepodatne na ćwiczenia lub wymagające diety. Współczesna technologia pomogła opracować metody, które powodują, że tkanki tłuszczowe zostają podzielone, zmieniają stan na płynny, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej je odessać lub przesłać do wątroby, skąd zazwyczaj usuwane są za pomocą zwykłego funkcjonowania przemiany materii. Tego typu zabiegi z reguły mają też inne pozytywne efekty, np.: stymulują produkcję kolagenu albo ułatwiają likwidowanie toksyn. Zazwyczaj w taki sposób można także pozbyć się cellulitu, wygładzić blizny, zmarszczki czy rozstępy.

Istnieje kilka nowatorskich metod formowania sylwetki oraz wspomagających odchudzanie. Zalicza się do nich np. endermologia, która za pomocą specjalistycznie wykonanych rolek masuje ciało i tym samym rozbija strukturę tłuszczu. Inna metoda, czyli kriolipoliza działa na zasadzie zamrażania i niszczenia komórek tłuszczowych w temperaturze nie spadającej poniżej -10°C. Natomiast kawitacja ultradźwiękowa bazuje na mocy ultradźwięków. Istnieją też techniki wykorzystujące iniekcję lub laser. Z reguły te zabiegi nie są inwazyjne i dają widoczne efekty: możliwe jest usunięcie do 45% tkanki tłuszczowej, jednak nie mogą one zastępować ćwiczeń oraz zdrowej diety, a jedynie wspomagać.

Nowoczesne zabiegi laserowe

Choć lasery są w kosmetologii stosowane od dawna, ciągle odnajdują co raz to nowsze oraz skuteczniejsze funkcje, dzięki postępowi oraz co raz bezpieczniejszej pracy. Salony kosmetyczne oferują nowatorskie zabiegi laserowe, które działają na różne obszary ciała oraz tak samo różne problemy. Najpowszechniejsza jest z pewnością depilacja laserowa, która eliminuje nadmierne owłosienie z praktycznie każdego miejsca na ciele na długo. Zabiegi laserowe zwalczają też problemy skórne: usuwają zmiany trądzikowe, zabijając bakterie odpowiedzialne za stany zapalne albo usuwają przebarwienia, które pojawiają się ze względu na zbiór barwnika (melaniny) w tym samym miejscu. Pozostałe zabiegi laserowe pozwalają na zamykanie rozszerzonych naczynek krwionośnych albo są świetnym sposobem odmładzania.

Nowoczesne zabiegi odmładzające

Stymulacja elastyny i kolagenu bezpośrednio oddziałuje na kondycję skóry i w ten sposób ją odmładza. Z tego powodu wiele zabiegów dodatkowo oddziałuje na zwalnianie procesów starzenia. Istnieją jednak zabiegi, które bezpośrednio odmładzają skórę, sa to np. zabiegi z osoczem bogatopłytkowym, mezoterapia albo liftingi. Obecne metody liftingujące, używają nowatorskie technologie i sposoby, dzięki którym nie zawsze wiążą się one z inwazyjnymi zabiegami operacyjnymi. Na przykład liftingi HIFU – skutkujące dzięki ultradźwiękom albo przy użyciu nici liftingujących – wstawianych w głębokie warstwy skóry, by podnosiły oraz trzymały odpowiednie partie skóry.

Strona używa cookies
Ok