Dekoracje ślubne- rodzaje dekoracji weselnych
Dekoracje weselne – jak dekorować z klasą
24 października, 2019
Aloes - kosmetyki i zabiegi kosmetyczne z aloesem
Zabiegi z aloesem
25 października, 2019

Mezoterapia – terapia na wypadanie włosów

Mezoterapia nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej

Zadbane, piękne i gęste włosy oraz jędrna skóra są oznaką piękna, dla większości z nas pielęgnacja jest priorytetowym elementem naszego wyglądu. Włosy jak i skóra często rzucają się w oczy, ponieważ są prawie bez przerwy na widoku i są realnym odzwierciedleniem kondycji zdrowia organizmu. Salony fryzjerskie i salony urody są teraz oblegane, często mamy kłopot żeby zapisać się na dogodny termin, a kolejki są niesłychanie długie. Jednak to nie tylko fryzjerzy i kosmetolodzy o nas dbają, ale także robią to lekarze specjaliści. Oczywisty jest fakt, że odżywianie musi być stosowane nie tylko od zewnątrz, ale przede wszystkim od wewnątrz, co bez wątpienia przyniesie najlepsze skutki. Jedną z efektywniejszych metod polepszenia kondycji skóry twarzy i głowy jest mezoterapia igłowa. Mezoterapia igłowa raczej nie jest pojęciem powszechnym, ale warto się z nim zapoznać, jeśli problem nadmiernego wypadania włosów czy zniszczonej skóry nas dotyka. Wyjątkowość tego zabiegu leży w docieraniu odpowiednich substancji w głąb skóry, wykorzystywane przy wszystkich rodzajach problemów skórnych i jest polecane zarówno płci męskiej jak i płci damskiej.

Jeśli chodzi o skórę twarzy, mezoterapia igłowa jest bardzo skuteczna i właściwie to właśnie ta część ciała jest najczęściej temu zabiegowi poddawana. Skóra na twarzy jest bardzo delikatna i dlatego też szybko się starzeje. Wstrzykiwane substancje redukują zmarszczki. Terapię można zastosować pod oczy, w miejscu tak zwanych ,,worków”, która je znacznie zmniejsza lub całkowicie niweluje. Mezoterapia twarzy pomaga przede wszystkim biorewitalizacji i polega na uaktywniania kolagenu i elastyny. Jakiś czas po zabiegu cera niestety nie jest zachęcająca i promiennie, pojawiają się chwilowe zaczerwienienia i obrzęki; warto taki okres przeczekać, aby móc zobaczyć zadziwiające efekty polepszenia się stanu.

Wyróżniamy dwie metody w podawaniu danych substancji: przy użyciu specjalnego pistoletu lub ręcznie przy użyciu strzykawki i igły. Nie jest to zabieg chirurgiczny, a jedynie wprowadzanie bardzo małych dawek specjalnych substancji, które mają w składzie, takie składowe jak aminokwasy, peptydy, witaminy oraz kwas hiauluronowy. Są one dostarczane na głębokość 1-2 mm, bezpośrednio w miejsca tego potrzebujące. Zabieg mimo wstrzykiwania jest całkowicie bezbolesny i łagodny. Funkcją mezoterapii jest reaktywowanie krążenia skóry. Jak sama nazwa mówi jest to terapia, czyli ciąg zabiegów, trzeba więc powtórzyć go kilka razy. Jaka jest najlepsza ilość i częstotliwość wykonywania zabiegów? Wszystko to jest uzależnione początkowego stanu skóry, rodzaju dolegliwości, specyfiku jaki stosujemy oraz indywidualnych potrzeb.Na początku zazwyczaj jest to seria od 2 do 6 zabiegów co tydzień lub dwa tygodnie, następnie dla podtrzymania efektów przeprowadza się je co 2-4 miesiące. Taki cykl daje sporo większe i bardziej długotrwałe efekty, niż jeden zabieg. Czego dokładnie możemy spodziewać się po mezoterapii skóry twarzy? Na pewno nawilżenie i jędrność oraz redukcja zaczerwienienia i zmarszczek.Wszystkie efekty utrzymują się stosunkowo długo. Mezoterapia igłowa nie tylko niweluje już powstałe schorzenia, ale także zapobiega powstawaniu nowych, poprzez produkcje włókien kolagenowych oraz uruchamianiu procesów naprawczych.

Jeśli chodzi o włosy, ich wzrost jest bardzo złożonym procesem, który ma trzy etapy. Przytrafiają się sytuacje, kiedy porost włosów jest zatrzymany. Taki stan rzeczy nazywamy łysieniem lub nadmierną utratą włosa. Nachodzi też pytanie, w którym momencie wypadanie jest kontrolowane, a w którym momencie należy zacząć się martwić czy nie jest to nadmierne wypadanie? Nie ma na to prostej. W teorii utrata mniej niż 100 włosów dziennie jest rzeczą bezpieczną, a więc terapie stanu włosów, powinno się rozpocząć powyżej tej liczby włosów, co jest już raczej zauważalne. Jak leczyć tego rodzaju schorzenie? Metod leczenie jest wiele, od preparatów do smarowania skóry głowy po kurację laserową, jednak to właśnie mezoterapia igłowa jest najpopularniejsza, co może świadczyć o jej skuteczności w tym zakresie pielęgnacji. Przeprowadzenie tego rodzaju terapii przy utracie włosów pomaga ponowić krążenie, i tym samym pobudzić porost nowych włosów.

Zabieg mezoterapii wygląd na bardzo trudny, co w praktyce okazuje się nieprawdą. Pierwszym zadaniem jest staranne oczyszczenie skóry oraz nałożenie kremu znieczulającego w zależności czy osoba, o to prosi. Następnym krokiem jest dezynfekcja i nakłuwanie. Same nakłucia są lekko wyczuwalne, ale pomimo tego pacjenci nie twierdzą, że jest to zabieg dotkliwy. Po przeprowadzonym zabiegu mezoterapii nie powinno się korzystać z kąpieli parowych, stronić od opalania się oraz narażania skóry na zmiany termiczne. Bardziej szczegółowe informacje przedstawia osoba wykonująca zabieg na wcześniejszej konsultacji, tak aby cały przebieg kuracji był jak najbardziej bezpieczny.

Strona używa cookies
Ok