Układanie kostki brukowej Kamień ogrodowy Usługi brukarskie
Układanie kostki brukowej – alejki, chodniki, podjazdy
18 marca, 2017
Adwokat Toruń Rozwody Separacje
Wszystko o rozwodach – koszty, argument przemocy, alimenty
21 marca, 2017

Nowoczesne sposoby usuwania nadmiernego owłosienia

Usuwanie owłosienia na całe życie Depilacja laserowa Toruń Depilacja

Depilacja laserowa – prekursorski sposób na usunięcie niepotrzebnego owłosienia

Maszynki oraz kremy do golenia, kosmetyki opóźniające odrastanie włosów, depilacja woskiem – to zapewne najtańsze sposoby pozbywania się niepotrzebnego owłosienia. Czy są one skuteczne? Zapewne sprawdzają się na kilka lub kilkanaście dni, aczkolwiek po owym czasie operację powinno się powtórzyć. I to oczywiście jest decydujący powód odkrycia depilacji laserowej – zatem zabiegu usunięcia owłosienia na stałe. W zasadzie nie jest to zamysł nowy, gdyż niedawno sporo osób umawiało się na zabiegi z użyciem Light Sheer Duet. Teraz najnowszym i najskuteczniejszym laserem jest Palomar Vectus, który błyskawicznie usuwa owłosienie nawet z dużych partii ciała. Odkrywcy, którzy opracowali, a zaraz potem wdrożyli oba lasery medyczne, w drugim przypadku zamontowali bardziej homogeniczną wiązkę świetlną. Takie podejście zagwarantowało pogłębienie efektywności kuracji, zminimalizowanie czasu jego przeprowadzania oraz pozbycie się tzw. „gorących punktów”. Depilacja laserowa jest wygodnym zabiegiem i możemy ją z dobrym skutkiem wykorzystywać do okolic intymnych, skóry bardzo wrażliwej bądź śniadej. Mają możliwość po niego sięgnąć osoby, które mają przebarwienia skóry, reagują alergicznie na kremy do depilacji lub posiadają drobne naczynka włosowate. Palomar Vectus to medyczny laser diodowy, który zdobył dużą ilość wspaniałych nagród. Co ważne, w ogóle nie powoduje zbędnych skutków ubocznych.

Zwykle potrzeba od 3 do 5 zabiegów, ażeby ostatecznie usunąć wszelkie włosy. Jeśli wybierzemy jedną lub więcej partii, przykładowo brzuch oraz stopy zarazem, wówczas kosmetyczka potrafi to przeprowadzić w czasie jednorazowej wizyty. W sumie liczba zabiegów zależy od typu owłosienia i etapu, na którym znajduje się włosek. Pierwszy zabieg usuwa włosy wyraźnie widoczne, najsilniejsze, które są w ostatniej fazie wzrostu. Nie wszystkie po prostu rosną za jednym razem, stąd też laser usuwa szacunkowo 30 % owłosienia za pierwszym razem.

Czy depilacja laserowa naprawdę zapewnia dobre efekty?

Z całą pewnością są one znacznie efektywniejsze aniżeli w przypadku depilacji innymi metodami. Depilacja laserowa to trwała depilacja, a w ciągu życia mogą uwidocznić się tylko sporadyczne włoski (m in. w wyniku w wyniku przyjmowania niektórych leków). Panie, które zdecydowały się na taki zabieg oraz rozpowszechniają swoje oceny na stronach tematycznych w 99% są szczęśliwe z efektów. Zwłaszcza, iż jest to znakomita metoda na wrastające włoski. A dokładniej? Zgubnym rezultatem nierozważnych depilacji czy po prostu podatności są nieduże ranki na skórze, zaczerwienione grudki bądź krosteczki. Potrafią też dać się zauważyć stany zapalne, a wtedy wizytacja u specjalisty jest niekiedy konieczna. Włosy nie mogą wybić się przez skórę oraz tkwią w niej. W zagłębieniu przy włosie zaczyna zbierać się ropa, zaś potem tworzą się blizny. Depilacja laserowa jest jedyną opcją, żeby poradzić sobie z niniejszym kłopotem.

Przed pierwszą sesją kosmetyczka przystawia do skóry czujnik SkinTel. Jego celem jest stworzenie oceny włosków i dopasowanie siły wiązki laserowej. Lasery starszej generacji nie posiadają takiej opcji, z tego względu przed konsultacją dobrze jest stwierdzić, jakim sprzętem dysponuje wybrany salon. Inteligentny skaner analizuje parę paramentów jednocześnie, m.in. kolor i zwartość włosów. Nie musimy się zadręczać, iż urządzenie będzie wywoływało ból bądź powstaną poparzenia.

Dobre strony depilacji laserowej

Jako najistotniejszy plus trzeba uznać zaoszczędzony czas, bowiem w ogóle nie trzeba już więcej golić skóry po depilacji laserowej. Wystarczy dbać o higienę osobistą w taki sposób, jak robiliśmy to do czasu pierwszej sesji. Nie trzeba również skupywać nowych golarek, inwestować w kosztowne urządzenia do domu, fatygować się z nagrzewaniem wosku i dyskomfortem. Klientki wolą epilację z powodów czysto praktycznych. Są w stanie spontanicznie wyjść na plażę w kostiumie, ogólnie rzecz ujmując nie muszą wstydzić się rzadkich sterczących włosków ani krost. Możemy cieszyć się jedwabiście gładką skórą! Niewątpliwym pozytywem dla kobiet depilujących okolice intymne jest perspektywa znieczulenia owego wyjątkowo delikatnego miejsca. Ochładzający żel minimalizuje intensywność odczuwania sukcesywnych impulsów przekazywanych przez laser. Do innych walorów trzeba zaliczyć brak powikłań po kuracji (należałoby niemniej zapoznać się z przeciwwskazaniami). Trwałe usuwanie owłosienia jest zwykle niesamowicie drogie, więc warto obejrzeć lokalne oferty i sprawdzić czy przypadkiem jakiś salon nie wprowadził zniżek.

Ciekawe informacje

W trakcie trzeciej sesji laserem medycznym Palomar Vectus mamy możliwość uwolnić się od około 90% włosków

Za pomocą Palomar Vectus można usuwać włosy nawet na dobrze opalonej skórze

W 1997 roku pojawił się laser aleksandrytowy, i z jego pomocą można było minimalizować zbędne owłosienie

Można wyróżnić cztery modele laserów, wykorzystywanych aktualnie na potrzeby depilacji laserowej: laser rubinowy, aleksandrytowy, klasyczny oraz neodymowo yagowy.

Jeżeli zainteresowała Cię depilacja, najedź w link i przeczytaj najczęściej zadawane pytania.

Strona używa cookies
Ok