Dentysta Toruń - RTG zęba - gabinet stomatologiczny
Radiologia u dentysty
29 sierpnia, 2020
kostka brukowa toruń - układanie i cennik
Nawierzchnia na podjazd – kostka czy beton
29 sierpnia, 2020

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej bazuje na wypracowanej przez lata wiedzy i umiejętności stomatologów i na rozwoju technik i technologii stosowanych w leczeniu zębów. Zabiegi stomatologii estetycznej przywracają piękno uśmiechu, a wiele z nich, osiągalna jest niemal od ręki podczas kilku, a czasem nawet jednej wizyty w klinice stomatologicznej. Obecnie pacjenci mają do wyboru wiele zabiegów, które eliminują przebarwienia i korygują kształt zębów, a nawet wypełniają ewentualne braki. Za sprawą tego każdy pacjent, który przyjdzie do dentysty, wychodzi z gabinetu zadowolony z pięknego uśmiechu w jeden dzień. Które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są szczególnie znane i na czym polegają?

Digital Smile Design – cyfrowe projektowanie uśmiechu

Duża ilość pacjentów zastanawia się, jaki będzie ich uśmiech po ukończonym leczeniu stomatologicznym. Nie tak dawno na końcowy efekt musieli czekać aż do zakończenia leczenia i zupełnego zarośnięcia się tkanek – w zależności od tego, jakie zabiegi miały być przeprowadzane. Obecnie stworzono możliwość sprawdzenia rezultatu działań dentysty nim podejmie się leczenia. Sposobem tym jest cyfrowe projektowanie uśmiechu, czyli Digital Smile Design (DSD).

Czym to jest? Digital Smile Design to współczesna, elektroniczna wizualizacja uśmiechu. Na bazie materiałów pobieranych od pacjenta – tj. zestawu zdjęć: uśmiechu na wprost i z profilu oraz zdjęć RTG – dentysta za pomocą specjalnego programu wprowadza wszystkie zmniany. W tym celu używa tzw. linii referencyjnych dobiera kolory i kształt zębów i wpływ zmian na ogólny wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Dodatkowo Digital Smile Design można przeprowadzić mając już stworzony plan leczenia stomatologicznego, dzięki czemu pacjent zobaczy etapy zmian lub skorzystać z programu w roli stworzenia planu. Za pomocą cyfrowego projektowania uśmiechu pacjent może wyjaśnić dentyście jakiego rezultatu oczekuje, a wtedy dentysta pokaże pacjentowi, które nowoczesne zabiegi stomatologiczne będą konieczne do stworzenia wybranego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że należy wypełnić braki zębów nie tylko z uwagi na estetykę, ale i zdrowie jamy ustnej, już wiemy. Znaczna ilość pacjentów w tym kierunku decyduje się na aplikację implantu stomatologicznego. Niestety dotąd, choć implanty są najmocniejszym i zdaniem stomatologów najlepszym wśród protez, pełen zabieg ciągnął się przez kilka miesięcy, dlatego że aplikacja implantów dentystycznych łączy się długim czasem zrastania kości z implantem. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej umożliwiły praktyczne zmniejszenie tego czasu. Obecnie dostępny jest zabieg aplikacji implantów w jeden dzień.

Choć i w tym zakresie implant musi połączyć się z kością, na co będzie trzeba poświęcić trochę czasu, za sprawą nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej pacjent opuszcza klinikę stomatologiczną z pięknym uśmiechem nawet w jeden dzień. Stomatolodzy stworzyli w tym celu nowoczesną odbudowę protetyczną tymczasową, którą można zaaplikować od razu na wszczepiony implant w ciągu tej samej wizyty. Niesie to ze sobą dwie korzyści. Pacjent wychodzi z gabinetu stomatologicznego z nowym uśmiechem w jeden dzień. Tymczasowa proteza chroni implant upraszczając jego łączenie z kością. Gdy już implant stomatologiczny w pełni zespoi się z kością, pacjent wraca na następną wizytę, podczas której dentysta wymienia uzupełnienie tymczasowe na uzupełnienie stałe.

Wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond w klinice dentystycznej

Profesjonalne wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond jest następnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W porównaniu z innymi technikami wybielania zębów, zastosowanie przeznaczone do tego lampy gwarantuje o wiele widoczniejsze efekty przy ledwo pojedynczej wizycie. Wybielanie usuwa wszystkie przebarwienia powstałe na skutek diety, dlatego że nawet całkowicie zdrowe zęby mogą posiadać, nieestetyczny żółty odcień. Zaletą lampy Beyond jest technika naświetlania, jaka eliminuje przebarwienia, a obok tego eliminuje do 96% bakterii. Dodatkową zaletą takiego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest również widoczny wpływ na stwardnienie kompozytów stomatologicznych oraz zminimalizowanie stanów zapalnych.

Co więcej sam zabieg wybielania zębów w klinice dentystycznej jest niezwykle komfortowy i nie zabiera dużo czasu. Szczególnie istotnym elementem jest mobilność lampy, dzięki czemu da się dojść do całej jamy ustnej. Warto wspomnieć, że dentysta może swobodnie regulować moc światła i tym samym dopasować się do potrzeb pacjenta.

Korony protetyczne i licówki stomatologiczne

Piękno uśmiechu można polepszyć także za pomocą koron protetycznych i licówek stomatologicznych. Korony protetyczne służą zastąpieniu zębów np. po zabiegu endodontycznym pod mikroskopem albo do osadzenia jej na implancie. Stosuje się je przede wszystkim z uwagi na to, że bardzo dobrze imitują zwykłe zęby. Sporządza się je z cyrkonu lub z porcelany, dzięki czemu są niezwykle estetyczne.

Z kolei licówki dentystyczne to niewielkie nakładki, które zakłada się od razu na powierzchnię zębów. Pod licówkami można schować niemożliwe do wybielenia przebarwienia, np. przy zebach martwych, które nie reagują na wybielanie. Licówki używa się także jako sposób korekty małych wad kształtu zębów. Aplikując licówki możemy schować np. przerwę między zębami (diastemę) albo ukruszony fragment zęba.

edclinic.pl/zabiegi-stomatologiczne-torun-cennik

Strona używa cookies
Ok