Szkoła pływania niemowląt Toruń - Logafit kursy pływania dla małych dzieci
Kursy pływania dla niemowląt
14 lutego, 2019
JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo
JAK PIELĘGNOWAĆ STOPY – Haluksy
18 lutego, 2019

Poduszka anatomiczna – jak wybrać?

Stanowczo za dużo osób ignoruje przedmioty wspierające nas w około 1/3 życia. Jednym z takich elementów jest poduszka ortopedyczna. Jeśli spanie sprawuje tak ważną część naszego życia, to dlaczego jesteśmy wobec niego tacy oschli? Poduszka jest wysokiej klasy problemem, któremu należy poświęcić choć trochę uwagi. Ten element powinien być dokładnie przystosowany do potrzeb. To nie jest tak, że poduszka ortopedyczna jest bliska tylko osobom schorowanym, martwiącym się o problemy z kręgami, jest ona niezbędna każdemu. Oddziałowuje w pozytywny sposób na kręgosłup szyjny i krążenie. Jednak istotne jest jej dokładne dobranie, ponieważ źle dopasowana może zapoczątkować rozwój chorób. Dobrze jest zwrócić szczególną uwagę na miejsce zakupu. Najgorszą możliwością są zwykłe sklepy meblowe, tutaj poduszka ortopedyczna okazuje się jedynie nazwą własną. Najbardziej wiarygodne zdają się być sklepy rehabilitacyjne zajmujące się również produkcją. Mają oni największą świadomość na temat niezbędnych surowców. Poduszka ortopedyczna powinna być oznaczona specjalnym certyfikatem CE.

Spanie na boku

Ważne jest wypełnienie przestrzeni znajdującej się między kręgosłupem szyjnym, a barkiem, które pomoże utrzymać neutralne usytuowanie głowy. Najbardziej odpowiednia wydaje się być taka, która będzie przypominać kształt wałka.

Poduszka do spania na plecach

Konieczne jest utrzymanie głowy w jednym miejscu, tak aby nie mogła się przemieszczać w trakcie snu. Niższa poduszka z dodatkowym wcięciem w profilowaniu powinna odnaleźć się w naszej sypialni.

Spanie na brzuchu

Najlepiej spisze się płaska poduszka o niezwykłym kształcie, co ułatwi nam przytulenie się do niej.

Rodzaje poduszek ortopedycznych

Lecz przy dobieraniu nie możemy zwracać uwagi wyłącznie na pozycję spania. Ważna jest opinia lekarza lub specjalisty aby dostosować rodzaj poduchy do naszych wymagań. Opinii eksperta można poszukać nawet telefonicznie, bez wychodzenia z domu. Na początek warto jest się upewnić, czy nasz pomocnik będzie wartościowy. Nie wszystkie terminy, którymiposługują się sprzedawcy łączą się z profesjonalnym działaniem.

profilowane – tylko mało znacząca nazwa określająca każdą poduszkę, w praktyce podobna do ergonomicznej

ergonomiczne – zwykle są wycinane ze spienionego bloku pianki, charakteryzują się dwoma garbami(mniejszym i większym)

przeciwodleżynowe – są w stanie zapewnić stały dopływ powietrza i rozłożony nacisk, prawdopodobnie najlepsze są te, które posiadają 90 kanałów powietrznych i wytwarzane są z pianki PUR

zdrowotne – pomagają, ale nie wiemy na co, zdarza się, że jest to nazwa używana przez sprzedawców do zdezorientowania klientów

rehabilitacyjne – są bliskie tym ortopedycznym, cechują się głównie nazwą

ortopedyczne – składniki, które zostały użyte i ich kształt powinien być odpowiednio dobrany i zbadany, ta nazwa określa też ogół poduszek wspomagających nasze zdrowie

Poduszki z pamięcią (memory) – ważnym składem jest pianka visco elastic, inne surowce często są zastępowane zamiennikami, które nie zawsze spełniają swoje przeznaczenie, dzielą się one jeszcze na ryflowane (nie sprawdzone uatrakcyjnienie produktu poprzez zastosowanie nowej nazwy i połączenie memory ze sprężystym PUR) i te z pianki wysoko elastycznej (nazwa tradycyjnej pianki PUR zwanej też sprężystą)

Jak działa poduszka ortopedyczna?

Ważne jest pochodzenie wymarzonej poduszki. Warto jest poświęcić trochę uwagi temu, czy firma znajduje się w Europie. Gwarancja jest bardzo zróżnicowana od pół roku do sześciu lat. Produkt powinien być też oznaczony odpowiednim certyfikatem np. OEKO – TEX Standard 100. Pamiętajmy, że odpowiednio dobrana poduszka ma w sobie wiele pozytywnych cech, zapewnia doskonałe podparcie, neutralną pozycję, zmniejsza punkty nacisku na kręgi, rozluźnia mięśnie, wspomaga krążenie odcinku szyjnego i zapobiega odwadnianiu dysków. Poduszka nie jest przeznaczona jedynie do snu, można też wyposażyć się w wyspecjalizowaną do siedzenia, która też zatroszczy się o odpowiednią pozycję, pomoże w rehabilitacji dyskopatii i rwy kulszowej. Jednak, aby spełnić nasze wymagania powinna być dopasowywana indywidualnie. Przy tak szerokim wachlarzu usług z pomocą eksperta z pewnością znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie.

Poduszka dla niemowląt

Dobrze dobrana zapobiega i normalizuje deformacje ułożeniowe głowy. Wspiera w przywróceniu odpowiedniego kształtu główki malucha, jeżeli doszło do jej spłaszczenia.

Poduszka ortopedyczna na migrenę

Jest to następna właściwość naszych przedmiotów. Dobrze dopasowana poduszka nie tylko pod względem kształtu, ale i grubości i materiału rozprawi się z codziennymi zmaganiami takimi jak migrena. Dokładne ułożenie karku może zredukować ten silny ból lub nawet go zniwelować.

Ceny poduszki ortopedycznej

Nie ma jednej kwoty określającej wartość produktu. Branża jest pełna różnych ofert. Ceny wahają się od pięćdziesięciu do nawet tysiąca złotych. Jednak pamiętajmy, że nie każda poduszka zwana ortopedyczną spełnia jej funkcję. Wyższa cena kojarzy się z wysoką jakością, jednak nie jest żadnym wyznacznikiem.

Poduszka ortopedyczna

Strona używa cookies
Ok