Kriolipoliza modelowanie sylwetki chłodem wymrażanie tkanki tłuszczowej
Kriolipoliza – usuwanie tkanki tłuszczowej
25 października, 2019
Notariusz oświadczenie poświadczenia akty notarialne
Notariusz – Ważne pełnomocnictwa
28 października, 2019

Przegląd technik depilacji laserowej

Depilacja laserowa przegląd technologii

Współcześnie gładkie ciało bez zbędnego owłosienia jest marzeniem, które pragnie spełnić wiele osób. Z tego powodu, dostępne są odmienne sposoby usuwania włosów. Najważniejszymi cechami, jakimi powinna charakteryzować się depilacja porządnej jakości są trwałość, by włosy nie wyrastały ponownie zbyt szybko oraz skuteczność, by metoda usuwała całość, zamiast niewielkiej części owłosienia. Najnowszym oraz aktualnie najbardziej skutecznym sposobem jest depilacja laserowa, która gwarantuje długotrwałe rezultaty. Wszystko to dzięki nieustannie rozwijającym się technologiom oraz sprzętowi wykorzystującemu najnowsze techniki.

Depilacja laserowa jest szczególnie zalecana w przypadku osób, które mają skłonności do wrastania włosków (te ciężko usuwa się innymi metodami) oraz tworzenia się drobnych stanów zapalnych lub krostek. Depilację laserową zwykle trzeba ponawiać, jednak pełna seria zabiegów pozwoli pozbyć się włosów nawet na kilka lat.

RODZAJE DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie zbędnego owłosienia jest możliwe dzięki różnym techniki. Zadaniem każdej z nich jest zapewnienie długiego efektu wygładzonej skóry. Od innych sposobów usuwania włosów, depilację metodami laserowymi odróżnia to, że eliminują nie tylko samą strukturę włosa w jego ponad skórnej części, ale także pozbywa się cebulki, co uniemożliwia ponowne odrastanie włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej powszechna metoda polega na niszczeniu struktury włosa przy użyciu energii cieplnej, która bierze się z lasera. Światło wydzielane przez laser wpływa do mieszka włosowego, gdzie jest pochłaniane przez mieszczącą się w środku melaninę. Dzięki temu struktura włosa zostaje zniszczona, co pozwala na jego usunięcie. Depilację tym sposobem trzeba ponawiać, ponieważ laser napromieniowuje tylko te włosy, które aktualnie są w fazie wzrostowej. Trzeba więc poczekać aż włosy, które znajdowały się w fazie uśpienia będą w fazie wzrostu. Depilacje laserową można przeprowadzać najszybciej w odstępie kilku tygodni, czasem nawet kilku miesięcy – co jest uzależnione od depilowanego obszaru ciała.

Uzyskanie długotrwałych efektów wymaga przeprowadzenia 3-6 zabiegów, jednak efekt jest wart kilku wizyt w gabinecie kosmetologicznym, ponieważ utrzymuje się zwykle przez kilka lat. Oznacza to więc pełną trwałość i skuteczność zabiegu. Możliwe są również zabiegi utrwalające, które wykonuje się raz w roku. Co więcej ta metoda daje poczucie pewności i komfort, a także uwalnia od konieczności nieustannego (nawet codziennego) usuwania włosków np. w porównaniu do maszynki do golenia. Niestety może nie zadziałać w przypadku jasnych lub siwych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę wykonuje się za pomocą specjalnego urządzenia, które przy użyciu cienkiej igły przesyła niskie natężenie stałego prądu oraz tym sposobem uszkadza mieszek włosa. Igła musi być jednak wbita w każdą cebulkę włosa, ponieważ ta metoda uszkadza włosy oddzielnie. Przeciętnie włos jest niszczony w ciągu 30 sekund. Z tego powodu elektroliza jest długotrwałym zabiegiem. Zazwyczaj zależy to od obszaru oraz ilości włosków, które mają być poddane zabiegowi. Ta technika depilacji może powodować niewielkie uszkodzenia skóry, które powinny zaleczyć się po kilku dniach.

Elektroliza jest uznawana za jedną z najlepszych metod depilacji i najbardziej skutecznych wśród innych technik. Dzięki niej, za niedużym poświęceniem, można pozbyć się niechcianego owłosienia z twarzy, pach oraz innych części ciała. Tak samo jak w przypadku najbardziej znanej depilacji laserowej, czasami zabieg elektrolizy należy powtórzyć w gabinecie kosmetycznym, ze względu na niejednakowe tempo wyrastania włosów. Co więcej metoda dobrze działa na ciemnych i na jasnych włosach, ponieważ zabieg nie jest zależny od stężenia melaniny w strukturze włosa, a daje zadowalające rezultaty.

Termoliza

Termoliza jest bardzo podobna do elektrolizy, w porównaniu sposobu działania, jednak różni się w kilku względach. Przede wszystkim urządzenie, za pomocą którego termoliza jest przeprowadzana przesyła prąd zmienny o niskim natężeniu, a o wysokiej częstotliwości. To daje efekt termo – koagulacyjny, który uszkadza strukturę włosa do samego mieszka. Co więcej igła trafia do cebulki włosa na około 1-2 sekundy, dzięki czemu znacznie skraca się czas trwania zabiegu. To sprawia, że termoliza zdecydowanie bardziej nadaje się do usuwania włosów z dużych obszarów (na przykład z nóg) w porównaniu do elektrolizy.

Ta metoda depilacji także może powodować drobne uszkodzenia skóry – zaczerwienienia lub strupy, które powinny ustąpić po kilku dniach od zabiegu. Termoliza usuwa jasne i ciemne włosy, a jej efektywność jest porównywalna do elektrolizy. Po przeprowadzeniu kilku zabiegów, które usuną wszystkie włosy, zniszczone cebulki włosów uniemożliwiają ponowny wzrost włosa, co sprawia, że ta metoda jest niezwykle trwała.

Blend

Blend jest połączeniem termolizy i elektrolizy, ponieważ zastosowuje zarówno niewielkie natężenie stałego prądu oraz połączenie prądu zmiennego i wysokiej częstotliwości. To gwarantuje tej technice przewagę nad pozostałymi i ze względu na to jest najbardziej skuteczną metodą depilacji. W ten sposób zniszczone mieszki włosowe, nie regenerują się, co sprawia włosy nie wyrastają ponownie. Blend jest zabiegiem długotrwałym, ze względu na co wykorzystuje się go w obszarze mniejszych powierzchni ciała i tak jak pozostałe zabiegi należy go ponowić, ponieważ włosy da się usunąć tylko w fazie wzrostu.

www.depilacja-torun.pl

Strona używa cookies
Ok