Banery reklamowe: projekt, druk i lokalizacja
10 listopada, 2016
Armatura pneumatyczna - Sprężarki tłokowe - Elektrozawory pneumatyczne
Instalacje pneumatyczne dla każdego
13 listopada, 2016

Rekonstrukcja zniszczonych włosów

Salon fryzjerski rekonstrukcja włosów prostowanie keratynowe salon w Toruniu

Przy zakupie kosmetyków nie kierujmy się modą

Krótkie, półdługie, do pasa, lokowane, proste, blond, czekoladowe, hebanowe… tyle ile typów włosów, tyle sposobów na ich dobrą pielęgnację. Mamy możliwość poprowadzić odnowę w domowym zaciszu albo udać się do salonu. Jeśli fantazjujemy o pięknych, promiennych, długich, silnych włosach, powinnyśmy raczej iść do profesjonalnego salonu fryzjerskiego. Dlaczego? Dopiero w czasie konsultacji ze specjalistą dowiemy się jakiego właściwie typu są nasze włosy, czego potrzebują oraz jaki zabieg byłby dla nich najodpowiedniejszy. Regularne mycie szamponem oraz kładzenie odżywki częstokroć nie przynosi wymarzonych rezultatów. Dzieje się tak, bowiem przy ich dopasowywaniu kierujemy się przede wszystkim pozycją i uznaniem firmy, modą m. in. na wyciągi do włosów, a nie faktycznymi potrzebami naszych włosów. Profesjonalista zaś zaobserwuje natychmiast to, czego my przez dłuższy czas nie zaobserwowałyśmy.

Niewłaściwa dieta, szczotka wyrywająca włosy i obciążające odżywki

Do najpowszechniejszych czynników osłabiających strukturę włosa przynależą: nieprawidłowa dieta, czynniki atmosferyczne, uszkodzenia mechaniczne (m. in. przy czesaniu), nieodpowiednia pielęgnacja i niefachowa stylizacja (m in. prostownicą do włosów). Konsumowanie sporej ilości łakoci, precli, chrupków ziemniaczanych oraz pozostałych słonych przekąsek, brak dostarczenia organizmowi niezastąpionych mikro- oraz makroelementów prowadzi do znacznego osłabienia włosa od samej jego cebulki. W ogóle nie dostaje ona tych komponentów, jakie powinna, zatem właściwy wzrost oraz wytrzymała konstrukcja są trudne do osiągnięcia. Preparaty pielęgnacyjne niejednokrotnie wysuszają włosy, obciążają je oraz podrażniają skórę na głowie, w obszarze szyi i twarzy. Jeżeli zdecydowałyśmy się na domowe sposoby, pamiętajmy o korzystaniu jedynie ekologicznych preparatów, które w ogóle nie posiadają w swojej zawartości parabenów, silikonów bądź konserwantów, przykładowo olejków (kokosowy, oliwa z oliwek, sezamowy, rycynowy), siemienia lnianego, nafty kosmetycznej albo wyciągów ziołowych (z liści brzozy, pokrzywy).

Zabiegi regeneracyjne w salonie fryzjerskim

Rekonstrukcja włosów u fryzjera przynosi natychmiastowe rezultaty. Żeby się one utrzymały powinnyśmy jednocześnie rekonstruować je w domu środkami od fryzjera. Na ten pomysł wpadli Izabela i Marcin Górny wdrażając nowatorskie kompleksy odnowy włosów połączone z kuracją domową: Olaplex, TrueKeratin i ColorHlex.

System Olaplex

Podstawowymi komponentami Olaplex są:

  • Olaplex Bond Multiplier – dobiera się go do wybranego wyrobu barwiącego. Odbudowuje uszkodzone lub rozerwane mostki dwusiarczkowe włosów. Chroni je przed dalszymi zniszczeniami.
  • Olaplex Bond Perfector No.2 – cementuje wiązania siarczkowe, przyspiesza działanie Multipliera. Za jego sprawą zespolone zostają pozostałe mostki dwusiarczkowe przed zabiegiem chemicznym oraz po nim.
  • Olaplex No. 3 Hair Perfector – jest środkiem do aplikowania w domu oraz zapewnia odbudowę włosów, utrzymanie ich w świetnym stanie między zabiegami, a także utrzymuje wzmacnianie wiązań siarczkowych.

Kuracja ColorpHlex

Z kolei system ColorpHlex okrywa strukturę włosów, przyczynia się do tego, że są odporniejsze w trakcie zabiegów chemicznych (głównie koloryzacji). Włosy osłabione, pokruszone zostają prosto zrekonstruowane od wewnątrz. W tej opatentowanej formule wykorzystano cząsteczkę białka roślinnego ColorStrong Complex, która w jednej chwili wnika do środka włosa i podnosi rezultaty koloryzowania bądź rozświetlania. Czesanie staje się swobodniejsze, włosy świetliste oraz aksamitne w dotyku. Do aplikowania w domu poświęcony został ColorpHlex Home Care Kit – po ColorpHlex Step 1 oraz Step 2 w salonie fryzjerskim w Toruniu. W skład terapii ColorpHlex Home Care Kit wchodzi szampon, odżywka oraz Leave in spray (zawierają ekstrakt ze słonecznika).

Kuracja TrueKeratin

Terapia TrueKeratin jest tymczasem dobrym sposobem nie tylko na odbudowanie włosów, lecz także ich naturalne rozprostowanie. System opiera się na nowatorskiej formule keratynowej bez pomocniczych środków chemicznych. Mogą po niego zdecydowanie sięgnąć posiadaczki loków, fali oraz włosów wyraźnie zmęczonych chemią. Keratyna dochodzi głęboko do środka włosów i zapewnia im błysk, zdrowie i niezwykłą gładkość. W przeciwieństwie do rozmaitych terapii, TrueKeratin jest odpowiednia do włosów, które wcześniej były koloryzowane, „prasowane” bądź poddawane innym zabiegom. Włosy pozostają elastyczne, gęste, lekkie nawet powyżej czterech miesięcy. W każdej chwili można jednak wypłukać tę kurację.

Jak długo utrzyma się efekt terapii?

Wszystko zależy od tego, w jakim stanie są tak naprawdę nasze włosy. Na wspaniałe efekty możemy liczyć wtedy, gdy są rzeczywiście bardzo zniszczone lub połamane. Powinnyśmy w domu używać delikatnych szamponów, aby zbyt szybko nie wypłukały się cenne substancje. Trzeba rezygnować z tych, które zawierają SLS/SLES. Warto mieć na uwadze, że to właśnie fryzjer powinien dopasować nam odpowiednią terapię, przykładowo ultradźwiękową, z zastosowaniem podczerwieni albo saunę. Włosy po kuracji powinny być mocno nawilżone, lekkie, miękkie, promienne, wyraźnie układające się i „sypkie” (nie zaś „zlepione”).

Szczegółowa oferta salonu fryzjerskiego Górny Hair Studio znajduje się pod tym linkiem – Salon fryzjerski w Toruniu

Strona używa cookies
Ok