skup zadłużonych spółek Warszawa kupię spółkę z długami sprzedaż zadłużonych spółek
Skup zadłużonych spółek
23 lutego, 2017
nieruchomości Grudziądz nieruchomości Świecie ogłoszenia nieruchomości Grudziądz doradca kredytowy Grudziądz kredyty Grudziądz
Bezpieczny zakup nieruchomości
26 lutego, 2017

Skuteczne leczenie nadpotliwości

Leczenie nadpotliwości Bydgoszcz Zabiegi leczące nadmierną potliwość Nadpotliwość

Nadmierne pocenie się – czym właściwie jest?

Pocenie się jest efektem całkiem naturalnym. Z jego pomocą usuwamy toksyny ustroju i regulujemy temperaturę ciała (m in. w trakcie słonecznych dni). Ludzkie ciało posiada średnio do 3 milionów gruczołów, jakie wyzwalają pot. Zaś jeżeli jest go zbyt dużo? Czujemy, że leci nam po czole niezależnie od temperatury na zewnątrz? W takim przypadku możemy narzekać na tzw. nadpotliwość, która nie jest tylko banalnym problemem kosmetycznym, lecz również chorobą. I jak dobrze wiadomo – schorzenia należy kurować z paru względów. Fundamentalnym z nich jest zdecydowanie dyskomfort, doznawany notorycznie w środowisku innych ludzi. Generalnie determinantami nadmiernego wydzielania potu są czynniki będące swoistymi objawami oraz fizjologiczne. W przypadku objawowych stykamy się z oczywistymi schorzeniami, które w tej chwili mają miejsce w naszym ciele, przykładowo z hormonalnymi zapalenie tarczycy), neurologicznymi (przykładowo zespół uszno-skroniowy), chorobowymi (przykładowo intensywnymi infekcjami). Nadmierne wydzielanie potu absolutnie nie musi dotyczyć poszczególnej partii ciała, przykładowo twarzy. Jeśli mamy na uwadze zdrowe pocenie się, to jako standardowe czynniki przytoczyć można choćby stres, emocje czy aktywność fizyczną. Mamy na nie chociażby względny wpływ.

Jak sprawdzić czy mam nadpotliwość?

Jeśli pragniemy jednoznacznie wiedzieć czy cierpimy na nadpotliwość, trzeba zasygnalizować ten problem lekarzowi, który posiada specjalizację ogólną. To on przeprowadzi z nami wyczerpujący wywiad, zgłębi wielkość „zjawiska” i pouczy nas o przeciwwskazaniach do leczenia. Po pierwsze wyznaczy nowe badania, np. test Minora. Prezentuje się on w ten sposób: części ciała, w jakich potrafi zachodzić nadmierna potliwość, są powleczone jodyną oraz okryte mączką ziemniaczaną. Intensywne zabarwienie podpowiada trwanie dolegliwości. Drugą sprawą jest jej kuracja za sprawą specjalistycznych taktyk. Niewątpliwie nie chodzi tu o zanurzanie kończyn przez 30 minut w preparacie z liśćmi z orzecha włoskiego lub o częstą wymianę ubrań. Są to ogólnodostępne zabiegi, jednakże zazwyczaj mało skuteczne.

Sposoby leczenia nadpotliwości

Do zabiegów bezinwazyjnych zaliczają się jontoforeza, iniekcje z wykorzystaniem botuliny. i leczenie za pośrednictwem lasera. Jeżeli chodzi o dwa pierwsze, wtedy rezultat leczenia utrzymuje się plus minus pół roku. Jonoforeza polega na niszczeniu kanałów jonowych za pomocą prądu oraz materiałów cholinergicznych, natomiast toksyna botulinowa prowadzi do „niedowładu” połączeń nerwowych (w postaci odwracalnej), które zabezpieczają konkretne fragmenty naszego ciała w pot. Najskuteczniejszą z dróg jest leczenie nadpotliwości laserem, bowiem w niezawodny oraz niebolesny sposób poprawia procesy produkowania potu. Program Accent Ultra opiera się generalnie na użyciu fachowych głowic, które emitują fale radiowe. Przystawia się je do niektórych części ciała, gdzie wcześniej zlokalizowano nadpotliwość. Jeden zabieg trwa przeciętnie do pół godziny, a w czasie jego wykonywania absolutnie nie wyczuwa się jakiegokolwiek bólu, pieczenia, szarpania itd. Można się bez problemu uspokoić. Co ważne – promienie lasera nie nie jest czynnikiem powstawania śladów, przebarwień i nie niszczy okalających tkanek.

Jakie są przeciwwskazania do leczenia laserem?

Właściwie nie każdy ma możliwość poddać się zabiegom laserowego uleczania nadpotliwości. Do zasadniczych wykluczeń kwalifikuje się świeża opalenizna, laktacja, choroby autoimmunologiczne, bliznowce, metalowe implanty, wrażliwość na słońce, padaczka albo nieleczona cukrzyca. Naturalnie każdą uciążliwość trzeba na starcie ustalić ze specjalistą, natomiast dopiero w następnej kolejności kosmetologiem. Powinniśmy wiedzieć o tym, iż na kilka tygodni przed zabiegiem (skoro specjalista wyrazi zgodę) trzeba przestać pić zioła bądź zażywać je w formie pigułek. Chodzi tu o wszystkie popularne zioła, np. detoksykujące, oczyszczające czy stymulujące. Taka sama wytyczna odnosi się do medykamentów, m in. leków nasercowych, leków przeciwbakteryjnych, przeciwtrądzikowych, wybranych preparatów uspokajających czy szczepionek. Sześć miesięcy musimy poczekać od odstawienia środków, jakie posiadają w swojej zawartości retinoidy. Tylko po tym czasie wolno iść na zabieg leczący nadmierną potliwość. Praktycznie w ogóle nie powinniśmy również używać poniektórych kosmetyków, m in. kosmetyków z kwasami AHA i BHA, preparatów przeciwbakteryjnych bądź antyperspirantów. Przed zabiegiem nie wolno wypijać jakiegokolwiek trunku. Jeżeli wysączymy bodaj kieliszek białego wina, trzeba z niego zrezygnować na jedną dobę. Z jakiego powodu istnieje aż taka ilość zastrzeżeń? Laser to skupione światło, które potrafi sparzyć skórę. W skrócie: światło padające właśnie na określony rejon (znacząco redukuje się jego rozpraszanie). Jeżeli naskórek pod naciskiem jakichkolwiek czynników będzie na nie znacznie bardziej wyczulona, wówczas ma szansę dojść do nieprzyjemnych rezultatów. Obrazowo retinoidy wchodzą zwyczajnie z promieniowaniem, w interakcje, które mogą być impulsem do oparzeń. Planujesz wiedzieć o wiele więcej? Wejdź w ów link – Leczenie nadpotliwości

Strona używa cookies
Ok