Aplikatory etykiet Etykieciarki renomowany dostawca serwis etykieciarek
Etykieciarki przemysłowe – rodzaje, technologie, korzyści
22 marca, 2017
Pojazdy uprzywilejowane kursy Kursy dla kierowców
Pojazdy uprzywilejowane – zostań zawodowym kierowcą
24 marca, 2017

Wybrać depilację laserową czy depilację woskiem

Depilacja laserowa depilacja woskiem depilacja toruń depilacja plastry z woskiem

Co jest skuteczniejsze – depilacja laserem diodowym czy depilacja woskiem? Jak wyglądały oba sposoby w walce?

Zabieg depilacji za pomocą wosku jest generalnie znany, włoski powinniśmy „wyhodować” do długości od 0,5-1 mm, ale to trwa zwykle dwa lub trzy dni. Niekiedy u niektórych Pań w sumie nie trzeba aż tak długo zwlekać, zaś włosy zaczynają szybko rosnąć natychmiast po pierwszym dniu. Metoda jest bardzo komfortowa, mimo że przeciwwskazaniem może być między innymi posiadanie zbyt słabych naczynek krwionośnych, których nie można zaogniać podgrzanym woskiem. Mogą powstawać wówczas czerwone, okazałe plamy oraz w rezultacie kolejne popękane naczynka. Kosmetolog nanosi rozgrzany wosk na dowolne partie ciała, a zaraz potem przykłada uprzednio przygotowane plastry bądź długie kawałki materiału. Ekspresowym ruchem dłoni zrywa je wraz z włosami. Metoda jest dla niektórych Klientek szczególnie bolesna. Bolesność jest uzależniona zwyczajnie od zakresu bólu, który nie jest taki sam u każdego spośród nas. Skóra po zabiegu za pomocą plastrów jest zaczerwieniona jedynie odrobinę, jednakże proponuje się przez przynajmniej 4-5 dni dni rezygnować z bardzo ciepłych kąpieli i peelingów w partiach, gdzie stosowano epilację.
Należałoby zapewne przedstawić zabieg usuwania owłosienia na całe życie laserem diodowym. Na potrzeby depilacji, a poprawnie epilacji – musimy przygotować wybraną partię ciała jedną dobę wcześniej. Pamiętajmy, by odpowiednio ogolić nogi prostą jednorazową maszynką do golenia. W zasadzie nie musimy „hodować” włosów przez ileś dni, a ta reguła jest dużym ułatwieniem w czasie epilacji. Sam zabieg odbywa się w przeciągu 20 minut, jednak wcześniej należy wypełnić ankietę informacyjną lub omówić ważne kwestie z kosmetologiem. Przeciwwskazaniem do depilacji przy użyciu lasera jest między innymi zażywanie antybiotyków typu Izotretinoina, która bardzo podrażnia komórki skóry. Nie można również zażywać kąpieli słonecznych na 2 tygodnie przed i po sesji. Niesłychanie istotne jest też to, żeby absolutnie nie stosować peelingów miejsc, jakie będą poddane epilacji laserowej na tydzień przed i po zabiegu. Krótko mówiąc nie można również odsłaniać ciała na promienie słoneczne podczas serii sesji, stąd jesień i zima są świetnym okresem. Paniom w ciąży sesje się też odradza. Kosmetolog przy użyciu bladego ołówka oznacza na skórze wszelkie przebarwienia, pieprzyki oraz znamiona, ponieważ laser ocenia intensywniej zabarwione obszary skóry.
Z tego względu zabieg depilacji laserowej jest niezwykle korzystny w przypadku kiedy chodzi o włosy grube i o brązowym zabarwieniu – najłatwiej mamy szansę je usunąć. W klinikach, w jakich przeprowadza się różne terapie z zakresu medycyny estetycznej, sesje usuwania owłosienia na całe życie laserowej za każdym razem przeprowadzają eksperci. Czerpią z urządzenia LightSheerDuet, które zostało uzbrojone w dwie głowice: mniejszą na potrzeby partii ciała, do jakich niełatwo jest dotrzeć, na przykład palce u rąk, strefy intymne i o większym obszarze oddziaływania, którą mamy szansę szybciutko wydepilować całe nogi. Laser na kilka chwili „wciąga” skórę, unicestwia macierz włosów i przerzuca się na nowy obszar skóry. Biorąc pod uwagę inną grubość meszku, ilość melaniny lub ilość owłosienia, nie można precyzyjnie obliczyć, jaki osiągniemy efekt po jednokrotnej sesji. Statystycznie likwidowanych jest do 30% włosów.

Która metoda jest lepsza?

Depilacja łydek woskiem:

Te Panie, które przez przypadek spotykają się z depilacją ocieplonym woskiem, obowiązkowo muszą to przeczytać. Do kuracji należy koniecznie „wyhodować” włosy i to jest zapewne najbardziej dokuczliwe. Prócz tego te Kobiety, które nigdy nie były na opisanym zabiegu w gabinecie kosmetycznym, powinny się przygotować na to, że terapia w zasadzie nie należy do najdelikatniejszych – to bolesna metoda. Wszystko jednak jest uzależnione od techniki wykonywania zabiegu oraz zdolności kosmetologa. Wyśmienity kosmetolog wykonujący depilację za pomocą plastrów zorganizuje to szybko i sprawnie, nie narażając Klientki na dodatkowy ból. Najpierw smaruje symetrycznie podgrzany wosk, natomiast po kilku chwilach nakleja uprzednio przygotowane plastry i gwałtownym ruchem usuwa włoski. Innymi słowy podczas sesji możemy poczuć tylko oberwanie pierwszego plastra, bowiem to ono jest zwłaszcza najtrudniejsze.
Nogi są w mgnieniu oka jedwabiście gładkie – to z pewnością zabieg dla Kobiet, które oczekują natychmiastowego wyniku. Cała technika trwa mniej więcej 20 minut, zaś aksamitność utrzymuje się przez niemal 2 tygodnie. Włoski, jakie potem odrastają, są wyraźnie cieńsze oraz jaśniejsze. Dodatkowo nie ma dodatkowych efektów ubocznych.

Depilacja łydek laserem diodowym:

Przed sesją należy wypełnić specjalną ankietę, jaką potem analizuje się z kosmetologiem. Ekspert będzie odpowiadać na wszelakie pytania również w czasie depilacji. Nie powinniśmy kompletnie martwić się o ból, może jedynie lekko szczypać „wciągana” przez okazalszą głowicę skóra. Głównie w delikatnych obszarach można mieć poczucie dyskomfortu, na przykład pod pachami. W trakcie wizyty powinniśmy mieć świadomość tego, iż będzie odczuwalny łagodny zapach palonych cebulek włosów. Zabieg jest ekspresowy oraz czasami przyjemny. Kosmetolog powiadamia Panie że zdjęta będzie wyłącznie część cebulek. Jest to uzależnione od fazy rozwoju włoska – pozostałe muszą w takim razie wzrosnąć, aby można było je wykluczyć laserem. Przez dwa lub trzy dni włosy będą się kruszyć, między innymi kiedy będziemy przecierać skórę po prysznicu. Nowe włosy będą cieńsze i będą również dużo wolniej „kiełkowały”. Możemy będzie spostrzec rejony, w których będzie ich wyraźnie mniej. Skóra po wizycie będzie podrażniona i w tym czasie można używać pantenolu. Jednorazowy zabieg nie da zadowalających efektów, wyłącznie pełen pakiet jest w stanie wyeliminować włoski całkowicie (oraz nigdy nie odrosną).
Streszczając: jeśli zamierzamy zdecydować się jedynie na jednorazowy zabieg, mamy szansę wybrać depilację ocieplonym woskiem (tymczasem po pewnym okresie włosy będą dojrzewały takie same). Natomiast jeżeli ktoś planuje zredukować włosy zupełnie, dobrze jest zainwestować w sekwencję wizyt depilacji z wykorzystaniem lasera diodowego. Jeżeli planujesz wiedzieć więcej, wejdź w link obok – Depilacja

Strona używa cookies
Ok