Skuteczne pozycjonowanie Toruń
2 września, 2020
Ortodonta Toruń - leczenie wad zgryzu gabinet ortodontyczny
Leczenie ortodontyczne – Ortodonta Toruń
2 września, 2020

Zabieg Endermologii Toruń

Endermologia LPG to nowatorski zabieg, którego celem jest ukształtowanie sylwetki, przez walkę z niechcianą tkanką tłuszczową, cellulitem czy rozstępami. Ten nowoczesny patent to odmiana masażu mechanicznego, wykonywanego przy zastosowaniu specjalnej głowicy, który daje klientkom niezwykły relaks i komfort. Takie leczenie jest zupełnie bezinwazyjne oraz pomaga w wygładzeniu skóry już w ciągu kilku zabiegów. Zostało stworzone zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, którzy marzą o pięknej sylwetce bez ścisłej diety i wyczerpujących ćwiczeń. Endermologię można stosować na całym ciele lub miejscowo na przykład na brzuchu, udach, pośladkach czy twarzy.

Jak wygląda zabieg Endermologii?

Endermologia LPG przeprowadzana jest przez właściwie przeszkolonego kosmetologa lub lekarza. Każdy zabieg poprzedza konsultacja, w ciągu której specjalista przeprowadza z pacjentem krótki wywiad, dzięki któremu oceni styl życia, ogólny stan zdrowia i wniknie w problem oraz związane z nim oczekiwania.

Przeznaczona do wykonania zabiegu maszyna, jest zaopatrzona w głowicę z opatentowanymi rolkami. Proces masażu działa na zasadzie zasysania i ugniatania skóry w różnych kierunkach o dostosowywanej sile, który aktywizuje proces lipozy (uwolnienia tłuszczu), pobudza krążenie krwi i przemianę materii, a do tego wspiera wydalanie z organizmu toksyn i produkcję elastyny, kolagenu i kwasu hialuronowego.

Na czas trwania zabiegu pacjent ma specjalny kostium jednoczęściowy, który podnosi komfort i przeciwdziała szczypaniu skóry czy zaciąganiu włosków, a przy tym ułatwia przesuwanie rolek. Właściwie wyregulowana i dostosowana do pacjenta intensywność masażu sprawia, że do zabiegu nie potrzeba znieczulenia, jest zupełnie bezbolesny, a jego działanie wpływa na dobre samopoczucie. Zazwyczaj zabieg trwa od 30 do 45 minut, a dla uzyskania optymalnych efektów zalecane jest przyjecie serii 12 – 20 zabiegów, wykonywanych nie częściej niż 2 – 3 razy w tygodniu.

Jakie są efekty zabiegu endermologii ?

Endermologia LPG przynosi wiele dobrych efektów. Już po 3 zabiegach, są one widoczne: usunięty nadmiar tkanki tłuszczowej jednoznacznie wpływa na zmniejszenie obwodów kolejnych partii ciała, co korzystnie działa na wygląd sylwetki, która wspaniale się modeluje i wyszczupla. Co więcej cellulit zostaje zredukowany, a rozstępy, blizny oraz zmarszczki są o wiele mniej widoczne i mocno wygładzone. Endermologia LPG posiada też doskonały wpływ na skórę. Ujędrnia i rozświetla ją, co sprawia, że skóra staje się mniej wiotka, a odnowiona i odmłodzona. Innymi efektami zabiegu są poprawa krążenia krwi i limfy, zmniejszone obrzęki i ogólne rozluźnienie napięcia ciała.

Jak dbać o siebie po zabiegach?

W wyniku endermologii LPG mogą ukazać się małe siniaki, a na 3 – 4 dni skóra może stać się miejscowo czuła na dotyk, z tego powodu niezwykle ważne jest zastosowanie właściwej pielęgnacji. Jest to takie istotne z uwagi na to, że prawidłowa dbałość o stan zdrowia i samopoczucie pomoże w zachowaniu skutków endermologii na dłużej.

Należy przede wszystkim pić dużo, najlepiej od 2 do 2,5 litra, wody niegazowanej, która wspiera wydalanie toksyn i tkanki tłuszczowej z organizmu. Równie ważne jest przestrzeganie zdrowej diety. Przede wszystkim dobre będzie jedzenie z małą zawartością soli, sodu, tłuszczów i niskim indeksem glikemicznym.

Zachowaniu długotrwałych efektów endermologii służy także systematyczna aktywność fizyczna. Należy jednak pamiętać, żeby nie przeciążać organizmu i uprawiać lżejszą formę gimnastyki, która wesprze w zachowaniu sprawności i zdrowia, a także przyczyni się do ciągłego spalania tłuszczu.

Należy także zadbać o właściwe nawilżenie ciała, zwłaszcza w partiach, w których były obecne blizny, rozstępy albo cellulit. W tym celu warto stosować balsamy lub emulsje ujędrniające. Zawarte w nich składniki pomnożą działanie oraz zwiększą zadowolenie z zabiegu.

Zalecane jest, by po zakończeniu serii zabiegów, na jednej nie poprzestawać. Korzystanie z zabiegów podtrzymujących efekty raz w ciągu miesiąca lub dwóch, przeciwdziała ponownemu zaleganiu tłuszczu w tkankach.

Przeciwwskazania zabiegu endermologii LPG

Mimo wszelkich korzyści z endermologii LPG i działania, które jest zupełnie nieinwazyjne i bezpieczne istnieje sporo przeciwwskazań, do przeprowadzenia tego zabiegu. Znaczna część z nich jest związana bezpośrednio ze stanem zdrowia i kondycją organizmu pacjenta. Do najbardziej istotnych należą w głównej mierze najcięższe choroby, czyli na przykład aktywne nowotwory lub choroby krwi (w tym przyjmowanie leków np. przeciwzakrzepowych) oraz układu krążeniowego, jak żylaki i zapalenie żył.

Wykluczenie stanową także uszkodzenia oraz choroby skóry (np. bielactwo), infekcje oraz przepuklina. Decydowanie się na zabieg nie jest także zalecane kobietom w ciąży oraz karmiącym piersią. Najszybciej, endermologię LPG można wykonać 5 miesięcy po zwyczajnym porodzie dziecka i 7 miesięcy po cesarskim cięciu.

W przypadku osób, które mają wstawione implanty lub kolczyki nie ma zakazów do wykonania zabiegu, jednak należy pominąć te partie ciała w ciągu endermologii LPG. Nie należy także poddawać zabiegowi takich miejsc, gdzie są pieprzyki, tłuszczaki, nowe blizny lub w stanie zapalnym. Takie miejsca także trzeba ominąć.

Endermologia Toruń

 

Strona używa cookies
Ok